Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дали да си бием чуковете от България?


FAV135

Какво търся все още в БГ  

66 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • anastas

    5

  • FAV135

    4

  • C2H5OH

    4

  • everlast

    4

Най-много писали в темата

Тук живея в мое жилище, карам мой автомобил и имам добра работа. Чувствам се комфортно, въпреки ужасно мизерното ниво на държавата и некадърните политици. Работил съм в Словакия и Чехия и там се чувствах по-скоро чужденец, въпреки, че съм фен на културата им и говоря езиците им.

Това ми звучи като приказката "по - добре пръв на село , отколкото последен у града" ... нисък старт при първа възможност ... тв'а държава ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях гледал по Дискавъри , че в Англия боклукдийте взимало по 12-15хил паунда (старотово), а тези с по-висок стаж им стигали даже и до 40хилки годишно в паунди! smile048

 

С 12к паунди на година в Англия и за беден студент не ставаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам фирма и дейността ми е TV сервиз , като за да си намаля патента см писал че извршвам 2 дейности , т.е. магазин - сервиз. Работа има достатчно и няма да ми е лошо ако си имам 1 работник - супер , мога да усигоря едно работно място. Да ама не - патента ще ми стане в цял размер. Извода е че нашта красива държава по никакв начин не ме стимулира да го направа. Според мен е логично да е обратното - ако имам дори 1 работник да ми се намали данка! За това вън smile117 smile117 smile117 smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук живея в мое жилище, карам мой автомобил и имам добра работа. Чувствам се комфортно, въпреки ужасно мизерното ниво на държавата и некадърните политици. Работил съм в Словакия и Чехия и там се чувствах по-скоро чужденец, въпреки, че съм фен на културата им и говоря езиците им.

 

Колега, според мен всичко опира до лични възприятия.И аз съм живял в Чехия и дори преди да науча езикът им се чувствах по-добре от колкото Бг.А колкото до живеенето в собствено жилище- това май си е наше бг разбиране.Така че решението според мен е- само и единствено навън.Как да мислим за държавата, като тя не мисли за нас а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато и да си биеш камшика от тоя кенеф все е късно.

 

За тоя "кенеф" са умирали хора! Внимавайте какво пишете! Има културни начини за изразяване на тезата която искате да защитите.

 

BTW вместо само да мрънкате, може пък да се замислите дали и вие не можете да помогнете за оправянето на държавата! И не казвайте, че няма начин, защото начин винаги има ... стига да има желание!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е че на всички ни се иска да работим навън и да живеем тук.

Аз бях дотук. Не издържам вече - само лицемерие и некадърност в комбинация от голи обещания... Не ставам за тез игри, оставам на вас да си ги играете. Успех!

И не на последно място, а на първо ЛИПСА НА УВАЖЕНИЕ(към каквото и да било сътворено от хората тук, даже напротив). Поколението на нашите родители не са свикнали нещата да се случват "случайно" и само защото трябва, ами винаги търсят начин "под масата", та ей това е причина за състоянието ни в момента...(и така всичко стана пари).

....не всичко е пари приятелю, не всичко е пари.

 

Ние можем и бихме си харесвали мизерийката стига да ни беше останала ценностната ни система на достойни хора(има и изключения), стига да НИ бяха оставили да се развиваме сами без да ни "посочват пътя", стига да не се налагаше да работим това което има, а това което можем и за това което сме учили(да не подхващам и темета училище че....).

 

Ние можем и бихме си харесвали мизерийката стига да не ни е шеф някаква мутра без никакво чувство за човещина, а хората с достоинства в своите области с дългогодишен опит, ум и признание да бъде "ратай" на гореспоменатият шеф. Тези Човеци бидеха изнудени, рекетирани(за знанията си) и унизени от не хората наре

чени от нас "мутри", понеже те освен физиономията и физическите си дадености нямат нищо друго.

А помислихте ли за Синовете и Дъщерите на Мутрите?

А какво ще стане с нашите деца! А с нашите внуци?

А какво остава след това?

 

Може би "Надежда".

Е да но на мен с надежда не ми се живее. А на вас?

 

Писано от един от вас.

 

П.С. Е няма такива хора като истинските българи. Такива като Васил Левски, такива като Христо Ботев, такива като Иван Вазов, такива като дедите ни(ограбени от мутрите - комунисти и захвърлени в забраваи смърт), забравихме май за тях и техните идеали. На Истината трябва да се оповаваме, колкото и да ни е неприятна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчезваите барем се опрвим кат се махнете :D:D тва си е един вид естествен подбор хората които не им се занимава и нямат чест да изчезват

модератора да не се престарае пак МОЛЯ никой не обиждам просто насочвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тези мутри,гледайте добрите хора и се стремете да бъдете добри като тях.

Некоректни гадняри и парадокси в държавата има,избягвайте ги и търсете добрите-има още от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

модератора да не се престарае пак МОЛЯ никой не обиждам просто насочвам

 

Не мисля, че модератора се е престаравал! Има граница на добрия тон. Когато се премине се взимат мерки. В случая не е важно дали споделям(е) или не мнението на един или друг участник в дискусията. Мерки се (и ще се!!!) взимат срещу постове оплюващи България и българите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При първа възможност бих отишъл в чужбина,не защото не обичам страната си,а защото искам да видя как е там, не мисля, че е престъпление.Разбира се и там не е леко,тежко е, гадно е, сам си,хората са студени,и най-вече си БЪЛГАРИН в чужбина,но може би е по-малкото зло.Доста мои приятели заминаха от сега там да учат,някои ще се върнат,защото не могат без дискотеките,други вече останаха там 2ра - 3та година.Разказват ми какви ли не неща и общо взето всичко е 50:50.. Аз лично за това уча, да имам възможността да замина, не е казано, че ще я ползвам 100%-во.

 

Много зависи къде отиваш и с каква цел, имено за това спора е голям ,защото всеки е слушал различни истории.Слушал съм какви ли не мнения от сорта на: "На всякъде е хубаво, само не и в нашата татковина.", "Абе друго си е в къщи, при приятели, да те посрещнат топло,а не при онези темерути на запад". Избора е личен,всеки си има причина да замине или остане,за това не бих спорил с никого :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми звучи като приказката "по - добре пръв на село , отколкото последен у града" ... нисък старт при първа възможност ... тв'а държава ли е ?

 

Де да беше толкова просто... ако си навит да миеш чинии или да метеш улиците само защото ще взимаш повече отколкото тук като доктор, тогава да. Обаче сигурно знаеш, че за да получиш лиценз за практикуване в "бяла" държава, трябва първо да знаеш езика перфеткно, после да издържиш куп тежки изпити, таксите за които са доста солени по нашите стандарти - жена ми проучваше въпроса, и се оказа, че за да си покрие таксите трябва примерно да си продаде жилището тук, а няма гаранция дали изобщо ще издържи изпитите. Дори и да ги вземе успешно първоначално ще я разпределят на "стаж" в някое "гето", където пациентите ще са преобладаващо разни дилърчета, наркоманчета и други дребни бандюги с огнестрелни рани. И едва след няколко годинки, като натрупа стаж и вземе още някакви изпити /и ако оцелее дотогава/ може да се надява на по-добро и доходно място... та мисълта ми е, дори да си търсен специалист се изисква извесна доза авантюризъм при предприемането на подобна стъпка. А сега в кризата доста хора бяха съкратени и се върнаха тук, а някои имащи възможност да останат там при роднини или приятели и да чакат по-добри времена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато и да си биеш камшика от тоя кенеф все е късно.

 

За тоя "кенеф" са умирали хора! Внимавайте какво пишете! Има културни начини за изразяване на тезата която искате да защитите.

 

BTW вместо само да мрънкате, може пък да се замислите дали и вие не можете да помогнете за оправянето на държавата! И не казвайте, че няма начин, защото начин винаги има ... стига да има желание!

 

Често възниква въпросът дали не се предаваме твърде лесно, дали ако използваме енергията която имаме в БГ, вместо в чужбина животът тук няма да стане по-добър. Аз също имам добра заплата, свое жилище и Октавия на лизинг. И не мисля че се предавам лесно. Нападнаха ме с нож - записах се на курсове по самоотбрана. Разбиха ми магазина с кола, за да откраднат два стека цигари - купих една таратайка и я паркирам пред входа. Съседът ми си сложи климатик на фасадата - купил го на промоция - плащаш един, получаваш три. Тече вода като водопад - плющи, цапа, зимата замръзва. Щеше да ми повреди собствения климатик (за който между другото платих доста допълнително, за да го заустят във водостока и да не прави мизерии по етажите надолу) Та заради съседа си поръчах козирка над прозорците - грозно е и е тъмно, зимата къртя едни висулки през ден, да не пребият някого, ама не ми влиза вода в къщата. Всички ми завиждат, защото имам "частен бизнес". Затова гледат да ми спрат пред магазина - не защото няма места, а за да ме накажат - не им обръщам внимание. Нощно време слушам чалга - от двете кръчми от двете страни на блока. Или през стената - от съседите. Пускам си Slayer, ама малкия заспива трудно. Учих 17 години и работя като строителен инженер, ама не смея да зарежа магазина, щото няма да мога да се издържам - зер го давам нашироко - имам и кола, и месо си купувам често. Съседите крадат парно, после ми преразпределят липсите - спрях си парното. Почнаха да крадат и топла вода - 50% от фактурата - загуби от сградна инсталация! Спрях си топлата вода. Спрях си и двете линии БТК (имах две линии вкъщи, щото бях баровец - една за мен, една за жената) Спрях ги, като спрях да плащам. Щото не искаха да ми вземат молбата няколко пъти поред - не им работела системата. Само спирам, затварям, ограничавам ... и оскотявам. Като продам нещо - бус, кола, имущество и се радвам, защото не му треперя. Само децата няма как да си продам. А за тях треперя най-много. Добре че нямам пари, щяха да ги отвлекат за откуп!

Вижте днешните новини - три големи обира за една нощ!

Един приятел казваше, че било много лесно да избягаш и да плюеш по БГ, щото си калпав комплексар и не можеш да се справиш тук. Сега му се роди дете и мисли да се мести във Франция, при сестра си. Не заради себе си, заради детето.

Може да се пише много, ама е безмислено. Наистина жалко че са умирали хора за това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

А какво ще стане с нашите деца! А с нашите внуци?

А какво остава след това?

 

Може би "Надежда".

Е да но на мен с надежда не ми се живее. А на вас?

 

....

 

И аз да се самоцитирам... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примери бол, истината е различна за всеки.

 

Аз мисля, че трябва да гледаме оптимистично на нещата, да се радваме когато някой се опита да внесе в нещо ред, дори когато плащаме данъци...и от време на време получаваме нещо в замяна. Освен отва трябва да работим на чисто и да плащаме ДДС, да плащаме с карта и да искаме касова бележка - това са едни от най-простите неща, но те помагат за излизане на страната от сектора на сивата икономика...

 

Един пример от онзи ден - купувам си български обувки (Итали дизайн) и се опитавам да платя с карта...Говорим за магазин на пъпа на София, на Раковска...и ми казват ааа ууу, еми то не може, нямаме посТ терминал! Защо? Защото фирмите производителки искат парите в кеш! И то в долари - кожите са им от Италия (долари?) и подметките са им от Турция (долари,ест.)...Така ми обясни продавачката, очевидно с дългогодишен опит в тази сфера...

 

Та...Гледайте оптимистично и не забравяйте, че на нашата родина й трябват читави хора И за работа. А и гастарбайтерите много често наливат повече пари в БГ икономиката отколкото ние, работещите тук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази държава може да се помогне само по един начин - да стане полицейска държава. Друг вариант е президентска република. Не трябва да се оставя властта в ръцете на една сган, командвана от ДПС, на която всички ние плащаме. Дано сега след последните избори нещо се попромени. Дано наказанието за посегателство над служител на реда (като на магистрала Тракия снощи) да се наказва със поне 15 год. лишаване от свобода. Дано се случи най-накрая престъпниците и крадците да нямат права, а потърпевшите да имат. Дано тази съдебна система се задейства най-накрая и започне да разрешава случаите си по-бързо.

Е много дано станаха. Омръзна ми от надежди и най-открито заявявам - Аз, този, който се старае да е толерантен на пътя, който го е грижа къде си хвърля боклука, който продължава да си мисли кога най-сетне ще започнем да използваме за гориво ВОДА вместо метан, на който 80% от офисната му кореспонденция е на употребена веднъж хартия - аз не мога да помогна на тази държава. Лошото е друго - вече не искам да го правя. Предпочитам да отида там, където за това, че правя нещо полезно най-малкото ще ми кажат "благодаря".

Лошото е, че живеем в най-красивата страна в Европа и в най-гадната държава. Страна, в която има такива местенца като Чудните мостове, Дяволското гърло, Седемте рилски езера и т.н. и държава, в която има такива гадости и извращения като Слънчев бряг, БФС и мутри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя отговор го няма споменат... А и май ще си спестя писането.

Иначе - наздраве на всички, независимо дали са оставащи или изчезващи smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имащ късмета да пътува сравнително често човек, а и като гражданин на милата ни република, всъщност имам доста за споделяне по темата, но наистина ще си го спестя, поне за момента - най-малкото защото самият аз съм леко объркан от факта, че ми е все по-трудно да приемам всички аспекти на действителността в място, което всъщност до скоро никога не съм искал да напусна за постоянно. Велко, по празниците е почти наложително ако намериш време да пием по едно smile027 (сори за спама smile049 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тоя "кенеф" са умирали хора! Внимавайте какво пишете! Има културни начини за изразяване на тезата която искате да защитите.

 

BTW вместо само да мрънкате, може пък да се замислите дали и вие не можете да помогнете за оправянето на държавата! И не казвайте, че няма начин, защото начин винаги има ... стига да има желание!

Евала ей такива мнения ми дават надежда :D:D:D

За останалите марш да миете чинии за 5 евро на час ........ша ем работя аз на белите хора аиде де :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе стига с тва черногледство, завист и агресия!!! Кво им става на хората напоследък? Немотията не е извинение да си загубим ценностите, хора! В България има много свестни индивиди. Като си отидат в чужбина (не щото е по-лесно, а защото те се заблуждават, че е) се обезсмисля цялото начинание на Левски и Ботев. Останете в България и се борете срещу небивалиците, сътворени от нашия "политически елит" по всякакви начини. Все някой ден ще успеем да си закрепим държавицата в правия курс. Тогава всеки кадърен ще е ценен!

И аз много време се колебаех дали да избягам към Австрийско, но като няма да има с кой да си кажа "ай сипи една ракия уе, майна!", кво да правя там. Ще изкарвам пари - да. И тва ли е всичко, което ми трябва? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При първа възможност се махам от тук! Причините ми за това напълно съвпадат с тези на колегата micyri.

и аз съм с вас. smile117 . не съм песимист но не виждам нищо добро. светлина в тунела няма, защото няма изход. тези които са за БГ са от сф или друг голям град. другите в провинцията ръфат яко кочаня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тоя "кенеф" са умирали хора! Внимавайте какво пишете! Има културни начини за изразяване на тезата която искате да защитите.

 

BTW вместо само да мрънкате, може пък да се замислите дали и вие не можете да помогнете за оправянето на държавата! И не казвайте, че няма начин, защото начин винаги има ... стига да има желание!

Евала ей такива мнения ми дават надежда :D:D:D

За останалите марш да миете чинии за 5 евро на час ........ша ем работя аз на белите хора аиде де :lol:

имало още патриоти? тия хора където са умирали, ако видят за какво са умрели ще умрат още веднъж. относно "оправянето" на държавата тя не е мома, а и много хора ежедневно я "оправят": да му е.а май..та. относно желанието -по желание и до тоалетна не се ходи. та да завърша за мен аз съм го решил: след пенсия(ако я дочакам) smile117 , а вие си миите тук чиниите на за 5 евро а за 5 левчета. аиде smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.