Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дали да си бием чуковете от България?


FAV135

Какво търся все още в БГ  

66 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Здравейте предколедно,

Реших да пусна една такава тема(анкета), че доста народ сме регистрирани в тоя форум, а пък се очаква и че сме поне на средно културно, интелектуално и т.н. ниво. Те отговорите гледам, че са ограничени до 10, щях да пиша още възможности, ама - а да видим дали съм "познал" с тези. Не че нещо съм решил да емигрирам точно в момента.. просто ми е любопитно - вие дали си мислите изобщо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • anastas

    5

  • FAV135

    4

  • C2H5OH

    4

  • everlast

    4

Най-много писали в темата

Тук живея в мое жилище, карам мой автомобил и имам добра работа. Чувствам се комфортно, въпреки ужасно мизерното ниво на държавата и некадърните политици. Работил съм в Словакия и Чехия и там се чувствах по-скоро чужденец, въпреки, че съм фен на културата им и говоря езиците им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходил съм в 31 държави във всички континенти, било то за учение, работа или релакс.. като БГ друга няма! тук си е свободийка все още.. smile041

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ за България !

Бил съм за 20 дни в Швейцария- прекрасна страна! Възпитание,манталитет,чистота,околна среда,уникална природа, референдуми.Не може да се опише - трябва да се види! Цените им са,като в BG! Дори има и по-евтини неща-но на какви заплати?! Там преди всичко се мисли за човека как да му е по-лесно!.......но на 10тия ден започна да ме гони носталгията smile117. Така,че според мен- "камъка си тежи на мястото" smile049 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз твърдо си оставам в България smile049. Оптимист съм, че нещата ще се оправят постепенно, а това си зависи само от нас и от никой друг. Може според някои да бъркам, ама такова ми е мнението :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ за България и от мен .

Уча си . После живот и здраве като завърша ще си работя . Нямам намерения да напускам страната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави и от мен!

Гласувах ,но моя истински отговор не е между тези който са написани.

Понеже много пътувам из Европа (две седмици съм тука,две седмици съм там) и не ми е чужд живота в Европа,бих предпочел да се махна от тук.Причини няколко:

-културата на средностатистическия европеец е много по-висока.

-държавата се грижи за гражданите си и за емигрантите.

-със сигурност щях да карам чисто нова октавия на лизинг

,с две думи ,не че е много хубаво в чужбина,а че в България е непоносимо ,а примери колкото искаш:

данъци,такси,бюрокрация,опашки за това и онова,всеки втори се опитва да те прекара(излъже),престъпност,мръсотия, и т.н. А да не говорим за хората,всеки намръщен,забил поглед в земята,комшиите в блока.....никой не се поздравява,няма да продължавам ,защото някой да не си помисли че се оплаквам.

А и думата "приятел" отдавна се забрави значението.

Ще направя всичко възможно мойте деца да се изучат в чужбина.....живот и здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ България....не мога да си представя да съм в друга страна, както пък не мога да си представя какво ще работя като заВЪрша, ноо ще видим, то според мен никои не е в състояние да си прави планове за след 3 4 години ... надявам се че ще се оправят тук нещата, то зависи и от нас и от политици и от всичко, имам си нов апартамент, ест от родителите ми, но поне като започна да работя ще си имам някакъв старт..няма да плащам квартири, така че за сега не мисля за чужбина,, може само една бригада да замисля но ще видим =))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят отговор го няма в анкетата, но ... мисля "да си бия чука от България" , не за друго... ама ми писна разни нагли шефченЦА да се правят на луди като стане дума за паричките които съм си изработил...да ме мислят за тъпо парче и да се държат с мен като с циганин който мъкне вар и мете улиците - та той дори няма основно образование... аз в собствената си страна се чувствам като чужденец... никой не му дреме за теб... както казва моя ..."ШЕФ" - "От тоя ще направим ГУША"....но нали всички знаете кои са ТЕ... не съм аз и колегите ми...

Като отида в друга страна отношението ще е като за чужденец е такъв съм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят отговор го няма в анкетата, но ... мисля "да си бия чука от България" , не за друго... ама ми писна разни нагли шефченЦА да се правят на луди като стане дума за паричките които съм си изработил...да ме мислят за тъпо парче и да се държат с мен като с циганин който мъкне вар и мете улиците - та той дори няма основно образование... аз в собствената си страна се чувствам като чужденец... никой не му дреме за теб... както казва моя ..."ШЕФ" - "От тоя ще направим ГУША"....но нали всички знаете кои са ТЕ... не съм аз и колегите ми...

Като отида в друга страна отношението ще е като за чужденец е такъв съм...

:smt017 Сто процентово съм съгласен ...Мен само семейството ме задържа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-1 за България, 20 години не са й стигнали да се оправи, не мисля че трябва да чакаме още 20 ;) Когато имам възможността и аз се махам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ за България

 

За момента ми е добре. Тук е всичко което искам (приятели, семейство, работа и т.н.) Някак не ми се започва от нулата на ново място, не че там няма да е по-добре на нула от колкото тук, но аз съм оптимист, че нещата ще се оправят. Все пак, ако не сме ние младите.... Кой друг ще остане!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За БГ!

 

Моя страна, моя България !!!

 

Мноооого отдавна България не е - БЪлгария... откакто сме поробени - та до ден днешен... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-1!!!!! Мащам се при първа възможност.

1. Семейство не ме задържа (щот го нямам от преди година и нещо). Поне навън като копам ще копам за мааалко повечко и ще имам възможност да изтегля сина си, за да го разкарам от агресията и изродщината по нашите училища и ще се опитам поне да го изуча.

2. Бачкам на 2 места и пак заплатата ми е около средната. Т.е. за спестяване не може да се мисли. То за покриване на всички сметки не може, па камо ли за нещо друго. Примерно нови дънки или нови зимни гуми на Шкодата ](*,)

3. Често ходя на гости в Германия и виждам каква огромна разлика има в начина на живот и отношението на хората към нещата от живота - ред, дисциплина, възпитание, грижа за себеподобните, отношение към себеподобните, грижа за собствената си личност, мисъл за бъдещето.

4. На фона на моите 2 заплати цените в България са високи. На фона на немските заплати цените в Германия са нормални. На фона на моите 2 заплати цените в Германия са в някои случаи (включително и храна) по ниски от тези в България.........без коментар.

5. Прочетох една мисъл, не помня от кого беше: "Великите умове обсъждат идеи. Средно интелигентните обсъждат събития. Тъпаците обсъждат хората." Е мам..... му всички в България обсъждат само хората. Чета разни други форуми, срещам се с хора - обикновени работници и служители, собственици на фирми, пенсионери, студенти, ученици и т.н. Редовно се коментира тоя какво направил, а пък оня какво му бил отговорил.

6. Силно заложената (като манталитет) система "Прееби другарче" или на шопски казано "Я не сакам я да сам добре, я сакам Вуте да е зле". И респективно - "Сакън, я да се не врътнем!" Ежедневно карайки по улиците наблюдавам това. Недай си Боже някой без предимство да реши да се включи в движението. Тоя с предимството дреме ама като види "нарушителя" и ГАЗ... а после "хахаааа, не те пуснах пред мен, преебах те, нали!" А ако някой като мен вземе та пусне някой без предимство (щот аз ги пускам най-редовно всички) и отзад се почва една серенада от клаксони. Т.е. толерантност към ближния - забравете (особено на улицата).

7. Завистта - национална черта. Скоро казах на един приятел - "Абе евала на шефа ми. Успява и в кризата да се държи на ниво", а той - "Абе я го мани тоя крадец бе! Изпра парите на комунистите и сега баровец! Ай ше им.... на тия баровци!"

8. Друга национална черта - задължително този, който е по-богат от нас ни е длъжен. Семейството, вуйчото зад граница, чичото собственик на фирма, шефа. Щом има ше дава!

 

Хах! Изредих 8 неща, а само -1 за оставане в България!

 

OUT! OUT! OUT! OUT! OUT! OUT! OUT! OUT! OUT!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук живея в мое жилище, карам мой автомобил и имам добра работа. Чувствам се комфортно, въпреки ужасно мизерното ниво на държавата и некадърните политици. Работил съм в Словакия и Чехия и там се чувствах по-скоро чужденец, въпреки, че съм фен на културата им и говоря езиците им.

Подкрепям напълно тази теза, въпреки че нещата с работата в моя бранш при условията на криза не вървят хич добре... но в момента и "на запад" предполагам е същото.

Другите причини, поради които бих оостанал: човек чукнал 40-така вече трудно променя навиците си, камо ли да започва от "0" в непозната и дори малко враждебна към източните имигранти среда. Виж ако бях поне с 10 годинки по-млад... ама тогава все още се намирах в началото на "кариерата" си и донякъде бях оптимист, че може скоро и тук да се оправим, та пропуснах момента.

И още една причина - вече имам семейство, с което също да се съобразявам. Детето е все още малко и има нужда от баща си, едва ли би приело нормално дългата раздяла... та ще трябва да осигуря условия и за тях там, където евентуално отивам, което ми се струва доста трудно, особено при положение че нямам на разположение близки в чужбина, на които да разчитам поне в началото.

Така че моят вот е нещо средно между т. 5 и т.8 - оставане тук не толкова поради голямо желание, колкото поради трудности, граничещи с невъзможност да си "бия камшика".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях гледал по Дискавъри , че в Англия боклукдийте взимало по 12-15хил паунда (старотово), а тези с по-висок стаж им стигали даже и до 40хилки годишно в паунди! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.