Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Блокиране на волана при завой !


slav.bg

Recommended Posts

Здравейте колеги !

Преди месец и половина си закупих О-1 бензинка 1.6 кубика 99 год. Направих както си му е реда пълно обслужване и до сега съм доволен от покупката ! Но днес ми направи гаден номер (и то на два пъти ) при завиване воланът спря да се върти и блокира ! Единия път понапънах волана в движение, нещо леко припука и си дозавих след това нормално. После през деня умишленно си правих врътки из по-спокойни улици, но всичко си беше нормално. Преди малко като се прибирах ми се наложи да направя обратен завой.В момента в който колата застана напреко на улицата и натиснах леко спирачките, волана отново стана твърд. Точно в този момент ми загасна и колата незнайно защо ! След като запалих си тръгна нормално. ](*,) Какво може да е, помагайте ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че първо втърдява волана и след това гасне или обратното? Ако е обратното - нормално, "умира" ти хидравликата. Ако първо "умира" хидравликата най-вероятно причината е в нея (помпа?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маслото на хидравликата ли става въпрос, ако е за него утре ще го погледна ! Иначе и двата пъти втвърдяването на волана стана много бързо, първия път двигателя си работеше, а втория път ( същия ден) каточели първо волана се блокира (втвърди) и след това ненадейно ми загасна двигателя ! Но сега като се замисля и първия и втория път проблема се получава когато влизам в завой с леко натиснати спирачки ! Проблема е, че минавам често прохода Шипка, вдруги ден трябва пак да минавам от там и точно това ме притеснява !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-k Толкова пък да му товари помпата на хидравликата, че оттам да падат оборотите под критичните и да "гаси" мотора...

:-k дали е възможен тоя сценарий...?

Просто се чудя - не давам мнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има запушена маслена магистрала или му заяжда механично рейката - възможно е да се товари помпата, а тя - двигателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така като си го описал много прилича да е проблем от рейката. Преди години имах същия случай със старата ми кола едно БМВ Е30-ка. Така беше започнал да блокира волана обикновено когато е навит до край и с доста сила и припукване се изправяше. За гасненето не мога да кажа защото колата беше без серво, но като се натовари помпата и оборотите са ниски сигурно е възможно да изгасне колата.

Проблема е много гаден и добре че имах късмет да го усетя няколко пъти из уличките в квартала а не някъде на път.

Ремонта беше смяна на рейката(с такава втора ръка де)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес погледнах течността за хидравликата и нивото и бе под минимума ! Възможно ли е само от това да е проблема ? Ако се окаже това, незная само да долея или да сменям целата течност :-k какво масло препоръчвате да взема ?

Помествам една снимка и на нея съм маркирал с номер 1. казанчето за хидравликата (надявам се не съм го объркал :lol: ) и с номер 2. нещо което не го зная какво е но предния ден ми направи впечатление, че когато колата е на оборот цъка силно и се усещат вибрации от него като го пипна smile150 Днес на оборот си е добре, нито вибрира нито цъка .

 

http://prikachi.com/images.php?files/1212372K.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 това е казанчето

2 трябва му нова капачка тази не става

3 най-добре смени течноста

4 вземи си оригинална течност от Еура тек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това ли е оригиналното масло : http://images18.snimka.bg/003425700.jpg и само в ЕТ ли се предлага ?! Защото в момента съм в Габрово и тук няма ЕТ . Но ще направя една обиколка по магазините да го потърся.

Колкото до тази машинка с активен въглен, нормално ли е на моменти да пука и вибрира силно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова масло може да си купиш от магазина на VW срещу пощата. Зелено е на цвят. Май струва 27 лв. Ако искаш мога да ти дам да си долееш, защото ми остана почти цяло шише заради спукано казанче на Фабията.

 

Трябва да се запознаем с теб. И аз съм от Габрово и имам абсолютно същата каручка. :D По принцип съм ikonoma, но сега пиша от на брат ми регистрацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.