Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Е не може да е толкова сложна смяната на един габарит...


kalata

Recommended Posts

Привет колеги,

 

малко по-рано през деня светна индикацията за изгоряла лампа... оказа се преден десен габарит... екстра - рекох си, тамън исках да ги сменя с онези оранжевките (следвайки крайморските тенденции smile001 )... обаче... тая пуста лампа не ще да излиза - ей вижте на снимката сами - принципно имам сравнително дълги пръсти, но в тоя процеп нямам шанс да ги пъхна, че да натисна двете ушички и да я изтегля... ъпсурт ](*,)

 

Взимам аз едни тънки дълги клещи обаче пак греда - ушичките са притиснати към цокъла, той си се върти обаче не излиза... някой ще сподели ли как се вади пустия му габарит

 

поздравиpost-1836-138453154851_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

малко по-рано през деня светна индикацията за изгоряла лампа... оказа се преден десен габарит... екстра - рекох си, тамън исках да ги сменя с онези оранжевките (следвайки крайморските тенденции smile001 )... обаче... тая пуста лампа не ще да излиза - ей вижте на снимката сами - принципно имам сравнително дълги пръсти, но в тоя процеп нямам шанс да ги пъхна, че да натисна двете ушички и да я изтегля... ъпсурт ](*,)

 

Взимам аз едни тънки дълги клещи обаче пак греда - ушичките са притиснати към цокъла, той си се върти обаче не излиза... някой ще сподели ли как се вади пустия му габарит

 

поздрави[attachment=0]gabarit.JPG[/attachment]

 

пак със дългите клещи или пинсета но стискаш ушичките максимално близко до основата.

 

успех в начинанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами , аз съм сменял , но не помня точно с какво ги натисках палчетата. Защо не пробваш едновременно с 2 отвертки ?! А може също така и с клещи с дълги човки (грапави отвътре) , само че от големите - номер XXL . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че пак с тънките клещи ще се пробва... чудех се, дали има значение в кое положение на цокъла да дърпам - върти си се свободно - не забелязах някъде да има скосение или друго, което да определя мястото за издърпване...

 

Димон, с две отверки няма как да стане - ще заприлича малко все едно хапваш ориз с клечки smile091

 

пък и още една ръка ще трябва - да дърпа цокъла... с клещи... а там е уникално тясно... баси... фар като слънце - широк, свалящ се, събиращ вътре всички ксенонови чарколяци, и единия му габарит забутан в един процеп...

 

А мигача колко удобно направен - самостоятелна лампа отвън - връткаш, вадиш, слагаш новата и готово...

 

Като купя оранжевките ще пробвам пак... апропо, къде в София да ги намеря тез уникалности? Боби разправяше, че и Филипс имали такива... сега ще поровя... пък ако някой сподели малко инфо - няма да му се разсърдя

 

Би трябвало да са такива:

тип на крушката: W5W

електронапрежение [V]: 12

паспортна мощност [W]: 5

изпълнение на фасунката: W2,1x9,5d

274631.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

малко по-рано през деня светна индикацията за изгоряла лампа...

 

Колега, би ли споделил как и къде ти индикира за изгоряла лампа? Аз съм с ОК1, без МаксиДот дисплей съм.

Онзи ден ми изгоря една Х4 крушка на фаровете и разбрах чак като маневрирах за паркиране между две коли. На таблото абсолютно нищо не ми отчиташе.

А може би при мен няма такава сигнализация или пък не е задействана от компа?! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Оки1 без МаскиДот май беше на централния дисплей (между оборотомера и скоростомера) под лампата за зареждане на гориво, за най-сигурно си виж ръководството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

исках да ги сменя с онези оранжевките (следвайки крайморските тенденции smile001 )

 

Ако късите ти са ксенон или са с крушки с бяла светлина,като Osram Nightbreaker, можеш да пробваш Phillips BlueVision W5W за габарита и Osram Diadem за мигача, за да не ти жълтее габарита.

 

http://www.powerbulbs.com/product_detail.asp?prod=31

 

http://www.osram.com/osram_com/Consumer ... index.html

 

А за изваждането позицията на цокъла няма значение, стискаш силно с клещи близо до основата на цокъла, можеш и да го разклатиш малко, пластмасата е здрава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си едни оранжеви на Осрам + още едни, пак на Осрам, но светещи в бяло (4000К) за другата кола - ще приложа снимки от монтажа като пристигнат и ги сложа.

 

Колега frass,

на О2 за мен най-добре ще стои с оранжев габарит - ей като на тази красавица:

 

DSC00149.JPG

 

DSC00158.JPG

 

На изток от София много ги тачат smile001

 

Иначе Диадем-а ще се слага ето тук (пак по източна традиция) smile159

 

05.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оранжевите и сините габарити не са ли леко забранени от закона :oops:

 

Сините пък ги тачат в София...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на О2 за мен най-добре ще стои с оранжев габарит - ей като на тази красавица:

 

Нашата Варненска гордост и с цикламени габарити да е пак ще е красавица :D Наздраве за bega4kata smile159

Тъй де, прав си, доста добре стои. Просто ми харесва габарита да се слива с цвета на късите светлини, а не да жълтее. Оранжевите габарити не знам дали са забранени, а със сините крушки и диадема свети чисто бяло, само като е загасен габарита малко синее. Не са ми правили проблем до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Привет колеги,

 

малко по-рано през деня светна индикацията за изгоряла лампа... оказа се преден десен габарит... екстра - рекох си, тамън исках да ги сменя с онези оранжевките (следвайки крайморските тенденции smile001 )... обаче... тая пуста лампа не ще да излиза - ей вижте на снимката сами - принципно имам сравнително дълги пръсти, но в тоя процеп нямам шанс да ги пъхна, че да натисна двете ушички и да я изтегля... ъпсурт ](*,)

 

Взимам аз едни тънки дълги клещи обаче пак греда - ушичките са притиснати към цокъла, той си се върти обаче не излиза... някой ще сподели ли как се вади пустия му габарит

 

поздрави[attachment=0]gabarit.JPG[/attachment]

 

Е, kalata,

аз си сложих оранжеви крушки на габаритите (W5W) на Осрам, както казваш "по крайморските "тенденции" :oops: :oops: :oops:

и ми изгоряха на втората седмица, значи за не повече от 50 часа светене. Тоест, ако не си си сложил такива - по-добре недей ;). Ако ли пък си ги сложил, ти пожелавам да са по-оригинални от моите, респективно да изкарат повече ;) smile159

Ако не бъркам диадема В5В няма, а на филипс за Силвър Вижън - не съм сигурен изобщо.

Тъй, най-вероятно си ги сменил вече си усетил, че методиката е: яко стискане и дърпане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм странно е осрам да изгори за седмица :-k

Да не са били осрамолду тюрк малъ :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми 'де да ги знам бе :(, много бързо изгоряха... уж мой човек ми ги продаде, че и по 2,50лв парчето

Може и да са били маде ин тюркийе :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет karamba,

 

не знам защо при теб така бързо са изгорели. Моите си светят вече две седмици...

 

И моите са Осрам... монтажа беше голямо приключение... но тогава ми падна батерията на телефона и един колега снима с неговия - все забравям да му напомня да ми прати снимките... ако знаете с какви клещи в края на краищата беше измъкната пустата фасунга ще паднете от стола... дано в понеделник се сетя да си прехвърля снимките и ще ви покажа...

 

Иначе свети уникално... оранжевичко... един колега от форума с винено червена ОК1 комби с 56 в номера ме загледа с интерес преди седмица може би в Овчата Купел... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на О2 за мен най-добре ще стои с оранжев габарит - ей като на тази красавица:

 

Нашата Варненска гордост и с цикламени габарити да е пак ще е красавица :D Наздраве за bega4kata smile159

Тъй де, прав си, доста добре стои. Просто ми харесва габарита да се слива с цвета на късите светлини, а не да жълтее. Оранжевите габарити не знам дали са забранени, а със сините крушки и диадема свети чисто бяло, само като е загасен габарита малко синее. Не са ми правили проблем до сега.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори че се влючвам малкло късно но като сменях за първи път габарит мисълта ми ,,беше чисто нова кола ибах и маиката нашия ме уби"съжелявам за цинизма ама цитирам точно.сега изобщо несе приеснявам чета си книжаката и барам кадето мога и хич неме е еня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,

 

не разбрах от поста ти какво точно имаш в предвид, но както показах и на предната страница - мястото е супер трудно достъпно. Ето успях да си дръпна снимките от колегата - да видите всички с какъв инструмент стана работата:post-1836-138453165297_thumb.jpgpost-1836-138453165332_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми изгоря жълтия габарит, ползвах го повече от година. Сега никъде не мога да намеря такъв осрам и си сложих белите :? Намерих само някакви китайски, но не искам да ги бодвам тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Вече на габаритите съм с wy5w, мисля, че разликата с w5w е само в цвета.

 

Я кажете дали само това е разликата, да не взема да прецакам нещо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.