Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за 1.2


evin

Recommended Posts

Предлагат на една позната нова фабиа 1.2 60 коня на изгодна цена - това чудо изобщо може ли да върви? Някой има ли впечатления от този двигател? С климатик може ли да върви и може ли да се изпреварва? Колко харчи граско и какъв ресурс има двигателя? На мен ми звучи супер спъната история :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат на една позната нова фабиа 1.2 60 коня на изгодна цена - това чудо изобщо може ли да върви? Някой има ли впечатления от този двигател? С климатик може ли да върви и може ли да се изпреварва? Колко харчи граско и какъв ресурс има двигателя? На мен ми звучи супер спъната история :oops:

колега -ползвай търсачката преди да пускаш нова тема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам специално за 1.2 6V 60 к.с.! В търсачката излиза тема единствено за 1.2 12V 70 к.с.!

И на мен ми е ясно, че 70 коня двувалка е по-добре от 60 и предполагаемо върши по-добра работа. Аз конкретно питам за 44 kW/60 коня двигателя с по 2 клапана на цилиндър - такава тема не откривам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не се качиш в някое такси да си поговориш с шофьора

Или не си запишеш един тест-драйв в ЕТ ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат на една позната нова фабиа 1.2 60 коня на изгодна цена - това чудо изобщо може ли да върви? Някой има ли впечатления от този двигател? С климатик може ли да върви и може ли да се изпреварва? Колко харчи граско и какъв ресурс има двигателя? На мен ми звучи супер спъната история :oops:

 

Сестра ми има Поло от миналата година с такъв матор 8-) В града предпочитам него пред 80-те к.с. на мойта Фабия щото при тия 3-цилиндровите въртящият момент се дига на по-ниски обороти. Освен това се развъртат много бързо - докато усетиш, и си на 3500 оборота. Карал съм често и 69 к.с. - не усещам особена разлика.

Естествено колата не е за магистрала, освен ако не си флегматичен шофер като мене - иначе си в големите обороти, шумно е и харчи бая. Харченето на градско - ми зависи на колко км отиваш - заради разхода за загряване. За 20 км. в Пловдив задръствания и ръчка стигам разход под 8/100. За ресурса работата е малко неясна. Има по на 250-280 хиляди ама се чува и че имат проблеми с цилиндровата глава (бавно се деформирала щото катализатора е в моторния отсек близо до нея) - ако се интересуваш ще ти пратя линк, ама е на немски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, полезно мнение! А за магистралата какво имаш предвид под "не върви" - че на 5-та оборотите са високи, а максималният въртящ момент е в ниските обороти? Може ли да поддържа 120-130 км/ч?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, полезно мнение! А за магистралата какво имаш предвид под "не върви" - че на 5-та оборотите са високи, а максималният въртящ момент е в ниските обороти? Може ли да поддържа 120-130 км/ч?

 

Бих казал че само височките обороти са проблем. За 120-130 на магистралата - не мога да ти кажа; с тоя мотор съм поддържал спокойно 110, и то на хълмиста магистрала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вече 50 хил. км. и 2+ години търкалям такъв двг. само че 64 к.с.(само 4 повече от този който си споменал,(но комбито изяжда тези коне в повече)разликата би трябвало да е едва доловима, ако я има въобще).

Ако не трябва да доказваш мъжественост чрез ускорение smile009 :-k -СТАВА

По-магистрала с двама по 100 оки- 140 подържам

Разход -около и под 6/100,по магистрала до към 7,с климатик лятото-6,2-6,3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка кола обективно може, но субективно ако двигателчето пищи пред пръсване на 5000 оборота, ако набира от 0-140 за 5 минути и 30 секунди или ако харчи 10/100 в този момент - не може. Ясно е, че питам за субективното усещане :roll:

 

Абе, защо ми се струва, че всички собственици на 1.2 нещо се засягат дълбоко от въпросите ми smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[-X ,Що пък да има засегнати,да не би като имаш 1.2 двигател да си мислиш, може да хвръкнеш-не, не може,може само да се придвижваш с удоволствие,може и без удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, защо ми се струва, че всички собственици на 1.2 нещо се засягат дълбоко от въпросите ми smile091

 

Никой не се засяга

всеки си е избирал какво да си вземе. Не са ми сложили пистолет на главата и да са ме накарали да я купя тази.

 

Просто въпроси от сорта "върви ли","държи ли 130" са уникално тъпи сами по себе си. Не говорим за жигиули и зазки - нали. В този раздел от форума си говорим за коли които са от този век. И е логично производителите да са помислили за това те да вървят нормално.

Да наистина 1.2 е слаб двигател. Колата не може да вдигне 220. Но за една нормална експлоатация на кола е достатъчен.

В града е перфектна, извън града е леко слабичка което не пречи по магистралата да "държи" 150 км/h. Трябва да имаш едно на ум като изпреварваш.

Но аз се съмнявам да очакваш от кола "1.2 60 коня на изгодна цена" чудеса.

Нормална кола на изгодна цена. Това е. Няма да имаш изживяванията които има при шофиране на ферари, но няма да имаш и тези разходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросите ми са подбудени от първата кола на жена ми - опел астра 1.4 60 коня - която не вървеше изобщо (хем беше 4-цилиндрова с по-голяма кубатура) и не можеше да поддържа повече от 100 км/ч по хълмист терен. Имам база, на която задавам въпроси, а не си чеша езика, нито се опитвам да обидя някой ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има съвременна кола която не може да държи 120 130 и това е дачия

 

Коя Дачия по-точно? 1300? :mrgreen: Айде да не си говориме небивалици много моля ;). Дори и най-куция бензин на Дачия си подържа 120-130.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.