Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тропане отзад


toigalbg

Recommended Posts

Колеги в последно време се наблюдава едно тропане от задната част на колата. (Fabia 1.9Sdi) Все едно нещо в багажника потропва. Най-интересното ми е, че когато мина през дупка не тропа, а когато просто има малки неравности тогава се чува най-много. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали не си изпуснал нещо в багажника или в кутията която е под дъното на багажника (при и около резервната гума). Аз имах същия проблем и се оказа, че е паднало гаечното ключе, което е в тази кутия :).

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Аз имам същият проблем. При подмяна на зимните гуми се колебаеха да не е от гасителите на амортисьорите. След посещение в сервиз отхвърлиха този вариант и ми казаха, че по задницата всичко е ОК, но все още има досадни звуци.

Какво се оказа при теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Все още се чува. Извадих всички неща от багажника и ги уплътних добре, махнах амортисьорчетата на задния капак, пробвах и с гумичките. Този дразнещ звук си остана. А със съчетанието от корите на задните врати нямам думи. За тях какво ще ме посъветвате? Щипките им са здрави, но задните врати се разхлопаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не са скъсани ударните тампони на амортисьорите? Пластмасовите предпазители почват да чукат като паднат долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Favorit: след голямо слухтене, каране с отворен заден капак, спуснати облегалки на задните седалки и какво ли още не с един приятел на задната седалка, стигнахме до извода, че проблема може да е именно в тях. Бях го отхвърлил след като в сервиз не мислеха, че е от тях.

Сега съм поръчал необходимите части, но може би ще се забавя с монтажа им. Ще пиша след това да споделя какъв е резултата.

Благодаря за предложенията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Favorit: след голямо слухтене, каране с отворен заден капак, спуснати облегалки на задните седалки и какво ли още не с един приятел на задната седалка, стигнахме до извода, че проблема може да е именно в тях. Бях го отхвърлил след като в сервиз не мислеха, че е от тях.

Сега съм поръчал необходимите части, но може би ще се забавя с монтажа им. Ще пиша след това да споделя какъв е резултата.

Благодаря за предложенията.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега виж дали не са пластмасовите предпазители на задните амортисьори,хванати са за гумения тампон над амортисьора,диаметъра на предпазителя е по голям и понякога се удря в амортисьора и тропа,уплътни го с гъба или мека гума и предполагам ще спре да тропа......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Смених противоударни тампони и прахозащитни маншони на задните амортисьори, покарах един ден и мисля, че резултатът е положителен. Казвам 'мисля', защото за известно време през лятото този шум не се чуваше /предполагам заради по-високите температури/ или просто така съвпадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.