Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отново проблем с ел стъкло


turbobiit

Recommended Posts

Привет колеги.Предварително се извенявам че пускам тема по толкова дискотиран въпрос,а именно проблемите с ел стъклата.След като реставрираното преди 5 месеца и много рядко използвано предно дясно стъкло счупи отново водач,реших този път да се спавя сам с проблема.Оригиналния водач ,които бе монтиран на моята кола http://pepino19777.snimka.bg/automobiles/vodach.450411 е този модел.При последвалото търсене на часта се сблъсках с проблем,които не мога да разреша.В ет пловдив ми казаха че,това са водачи от новия модел механизми и не могат да ми доставят такъв,а в друг магазин на шкода ми казаха че е от стария модел водач.И в двата магазина продават от тези http://pepino19777.snimka.bg/automobile ... del.450419.Та вапроса ми е взаимозаменяеми ли са тези водачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не се заменят 1:1 но с малко творчество става. В нашия форум съм чел тема точно как става а и руснаците са го измислили - захваща се с три болтчета (видии) за металната планка под необходимия ъгъл. Аз лично си ги направих от метал и smile021 , защото този варянт не ми вдъхваше доверие , все пак този водач трябва да е леко подвижен спрямо металната планка. Сега се сещам че ако направиш по широки дупки от видията на планката ще постигнеш някаква подвжност. Успех. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега!В Пловдив зад бившият магазин "Нева" се намират 2 магазина един след друг за авточасти на ВАГ-Груп.Можеш да потърсиш там - имат много видове.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , лятото и аз ходих там да търса ама имаше само от новите (след 2001г) , сега ако имат , колегата да провери наистина че аз 1 месец карах с летва във вратата. Ето линк към темата за която говорех - http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=10668&start=15 , има и снимки! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магазините зад нева ги знам.От там купих вече 4 броя водачи и още при самия монтаж стават на сол :lol: .Пласмасата им е ужасна(или аз сам много як smile091 ),затова реших да пробвам с другите водачи.Темата я прочетох ,но не ми стана ясно каде се слага тази подложка.Затова моля за повече разяснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между стъклодържача и водача (деб. 6мм) т.е. казано по просто между металната планка дето държи стъклото и новия водач , ако не е сложиш ще се заклини водача във правоъгълната дупка на планката т.е. ще потъне частично в нея а тогава става едно мазало................... smile048 !!! Щом си от Пловдив колега , ела през седмицата на работата ми и ще ти го направа , самоче свали механизма предварително , подпри стъклото с нещо и ела , естествено вземи и водач .:. . Звънни ми преди това на тел:0899637599 да ти обясна каде се намирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.