Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане на тампоните- РЕШЕНО !!!


димон

Recommended Posts

Има ли нужда след това да се пръска със силиконовия спрей?

 

Ами то скърцането не беше оттам . Там подложих заради потропването . Не съм се опитвал да разбера откъде скърца , затова пръснах на всички "меки" връзки ! Всичко е О.К.!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли нужда след това да се пръска със силиконовия спрей?

 

Ами то скърцането не беше оттам . Там подложих заради потропването . Не съм се опитвал да разбера откъде скърца , затова пръснах на всички "меки" връзки ! Всичко е О.К.!:)

Аха, всъщност гилзата просто обира луфта в тампона. Мерси за инфото, ако не инвестирам скоро в полиуретанки ще го пробвам тоя номер и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за мерака Димо! =D>

Аз пък тия дни смених тампоните ,отпред и отзад,без да добавям гилзи,все пак съм от по-малко чуващите,та за мен нещата,засега заспаха!Това е първата интервенция по окачването за 4,5 год. и 78 хил.км. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги трябва да сменя задните алуминиеви тампони, че освен че тропкат, самата гума се е напукала доста - явно не са сменяни откакто е произведена колата. Въпросът ми е дали от други модели на VAG не са по-добри? Примерно ако взема от Golf 5 дали ще станат и дали са по-издръжливи?

 

Иначе за уплътняване на носачите ми хрумна весела идея, но ще я споделя със снимков материал след като я изпробвам първо лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже да не се сменя тампона с алуминиевото тяло , а само гумената вложка , която е доста по-евтина ....към 10-15 лв .

То на алуминия няма к'во да му стане ... Трябва преса и това е ...

А товарищ esto пък сега тества полиуретанови тампони - нека каже как е ! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да си ги сменя сам в домашни условия, а преса нямам. Така че вариант подмяна на гумата отпада.

Мога ли да ги извадя без да вдигам колата на крик - в смисъл само на канал? Под напрежение ли са носачите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тряяя хем да си в канала , хем колата да е вдигната на въпросния носач . Иначе ще е под напрежение - не можеш го измъкна . Най-лесно при някой приятел с повдигач - вдигаш и си ходиш отдолу... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и аз имам някакво скърцане и нпарвих всичко това което е описаno в темата но нищо не помогна

:(

 

това е тeмата която аз бях пуснал преди време по тоя повод

viewtopic.php?f=46&t=17219&start=15

 

 

дали е възможно да е от някоя пружините? както е написал в "мойта тема" villi78 пружината се е счупила ?

 

последно усатових кога със сигурност се чува това скърцане, когато в завой давам газ. до колкото успявам да усетя колата, явно докато завивам и като дам газ предницата на самата кола леко се повдига тъй като ускорявам. това го установих докато излизах от един подземен гараж който има едно леко байрче със завой за искачване. след това го изпробвах и на равно . тръгвам да завивам по рязко и няма шум но като дам газ(примерно когато искам по бързо да се включа в движението на някое кръстовище) и пак се чува дебело(глухо) скърцане. дори като се появява това скърцане има и леко трептене на самата кола

 

какво натоварване става при завой и даване на газ че така става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

 

Скърцането го има и при мен - Октавия Тур, но според мен е от поне 3 различни места - уплътнения на врати, пластмасови кори в купето и нещо отпред в дясно в амортисьора, като последното се чува и при спряло положение, когато "натискам" предницата надолу.

 

Може ли колегите, които са работили и отстранили дразнителя да пуснат няколко снимки на местата, които се пръскат и на флаконите, които ползват - на мен ще са ми много полезни, понеже не съм съвсем на "ти" с окачването на автомобилите, но пък мерак имам голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.