Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво ми тропа в предницата?


dude_BG

Recommended Posts

и от мен малко офтопик:

И при мене тропа окачването. Не знам какви са тия проблеми с окачването но не е нормално на 50хил км и 2 години да се налага да вкарвам колата в бокса за ремонт.

П.С. правя горния коментар на базата опит с нови автомобили и километрите на които се появяват "тропания" а нито съм си сменил стила на каране нито пък пътищата са по-различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • димон

    23

  • evin

    13

  • dude_BG

    12

  • bega4kata

    8

Най-много писали в темата

Бих казал, че не е нормално да имаме такива пътища. В немския форум на шкода за сефте им се разхлопват предниците след 150-160 хиляди км :-k

Ама пак ще си купим винетки, няма проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал, че не е нормално да имаме такива пътища. В немския форум на шкода за сефте им се разхлопват предниците след 150-160 хиляди км :-k

Ама пак ще си купим винетки, няма проблем...

 

Абе друго качество коли идват у нас , бе ...Не разбрахте ли !!!

 

viewtopic.php?f=8&t=7376

 

Ей тва ми е първото мнение във форума преди 2,5 г веднага след покупката на колата . Виж дали окачването ми е било добре - друг път !!! smile175

2-та точка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да гледате томпоните на стабилизиращата щанга, и по-скоро не да ги гледате, а да се опитате да разберете кога тропа повече, сутрин на хладно или на обед, когато в тази жега всичко живо омеква. Аз от собствен опит знам лятото по обед ако се разтропа, значи двата тампона са за смяна... и така в продължение на две години. Сега малко се позабави тропането, обажда се от време на време, но не е съществено. Все пак дразни и след месец ще ги сменям. А когато се разтропа добре, оставаш с впечатлението, че рейката е заминала.

 

Забравих да уточня, че става въпрос за О1, малко не на място, но полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

Здравейте колеги,

 

И аз да се оплача.Закупих Октавия 2 1.9 тди 4х4 2005г. След покупката се установи, че предните две пружини са счупени за което и предницата беше леко по-ниска. Колата нямаше хлоп-троп. След смяна на пружините колата се повдигна значително , но започна едно хлопане все едно предницата е разбита.Повдигнаха я пак разглобиха пружините сложиха ги наново , сменихме две биалетки за всеки случай но досадното хлопане остава. Хлопането не се чува постоянно а на някакви малки неравности когато колата се залюлява или когато примерно мина с лека скорост гърбица .Чува се като лумбуркане леко  като буркан все едно. Гледаха я напъваха я носачи казаха, че от никъде не се вижда или чува да има проблем. В тази връзка виждате ли връзка и каква след смяната на пружините да се разхлопа така и ако има връзка имате ли идея дали може да е от тези алуминиеви тампони на носачите за които се говори в тази тема. Предварително благодаря и поздрави за страхотния форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортесьорите също бяха сменени това го пропуснах да спомена.Проблема е решен оказаха се въпросните алуминиеви тампони на носачите и сега колата е чук.Благодаря колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.