Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво ми тропа в предницата?


dude_BG

Recommended Posts

Ееее пичове, днеска я свърших тая работа... Колицата я оставих в 8:30 в ЕТ и в 11:00 ми се обадиха да ходя да си я вземам.

На приемчика казах само "Тропане в предницата при неравности и пукане при спиране и потегляне"

Тия дни ще я кача на канал да видя какво са сменили, но на пръв поглед тия алюминиевите джаджи (май са тампоните за които говорите, пък и гледах, че са по-лъскави, с оглед на довчерашните снегове) в задната част на носача.

След преминаване на тестовата отсечка до офиса ми - мога да кажа =D> на ЕТ, поне са я накарали да замлъкне за малко пустата му и предница.

на dude_BG - УСПЕХ в Пондельник! И не им се давай да ти обясняват тропа ли, не тропа ли ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • димон

    23

  • evin

    13

  • dude_BG

    12

  • bega4kata

    8

Най-много писали в темата

От предните втулки на носача е . Не са разбити , просто скърцат

 

Не само че са разбити, ами са скъсани сами в себе си (вижда се при избиване) гумата превърта сама в себе си и от там идва самото скърцане ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми...като видях на задните ( алл.) тампони как нищо видимо не се забелязва , а вече не тропа , представям скърцащите втулки в какво положение ще са ... От 20-на дни нямам скърцане след като осиликонирах всички гумени неща под колата.

 

п.п. Тропането си го имах заложено по рождение , скърцането се появи няколко месеца по-късно... А пък за вардене - вардя като турчин ...

п.п.п. имам и едно ауди 80 , дет седи зад блока - 1988г = 21 г. Ми там няма троп , няма скръц бе ...Явно германеца преди мен го е разработил по-добре ... smile027

 

4.п. Виж 16 поста по-нагоре ...картинките с тампоните !!! Никъде няма напукано или изтормозено , но това не им пречеше да "тупкат" по малки ръбове ... :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само че са разбити, ами са скъсани сами в себе си (вижда се при избиване) гумата превърта сама в себе си и от там идва самото скърцане ;)

 

...И студа им оказва по-скърцащо влияние ? ...Гумата се вдървява и е предразположена на скърцане ? И как така за 3 мес се разбиха ?...Сподели нещо по-подробно ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само че са разбити, ами са скъсани сами в себе си (вижда се при избиване) гумата превърта сама в себе си и от там идва самото скърцане ;)

 

...И студа им оказва по-скърцащо влияние ? ...Гумата се вдървява и е предразположена на скърцане ? И как така за 3 мес се разбиха ?...Сподели нещо по-подробно ! smile159

 

Неееее не са се разбили за 3 месеца, ама явно вече са се скъсали и за това скърцат. Примерно на дъжд трябва да изчезва скърцането и така до като изсъхне. Смяна си му е майката. Иначе съвсем скоро ще почнат да тропат. Писах някъде, че носачите са 2 вида - ляти чугунени и ламаринени. Вторите са определено по добри, защото при тях го няма това охлабване в шестограма и от там тропането в задните тампони го няма (иначе както писа нищо си им няма). Слабо място са си тези тампони и това си е smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След малко отивам да си я взимам! Казаха ми по телефона, че сменили някакви КОНЗОЛИ smile049 smile048 smile049 smile048

Кво по дяволите......

Сметката е 360 кинта само за смяната на маслото и филтрите. КОНЗОЛИТЕ са гаранция!

Миналата смяна на масло беше 240 лв., а сега в повече е само горивният филтър. ](*,) ](*,) :smt0344 :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми...като видях на задните ( алл.) тампони как нищо видимо не се забелязва , а вече не тропа , представям скърцащите втулки в какво положение ще са ... От 20-на дни нямам скърцане след като осиликонирах всички гумени неща под колата.

 

п.п. Тропането си го имах заложено по рождение , скърцането се появи няколко месеца по-късно... А пък за вардене - вардя като турчин ...

п.п.п. имам и едно ауди 80 , дет седи зад блока - 1988г = 21 г. Ми там няма троп , няма скръц бе ...Явно германеца преди мен го е разработил по-добре ... smile027

 

4.п. Виж 16 поста по-нагоре ...картинките с тампоните !!! Никъде няма напукано или изтормозено , но това не им пречеше да "тупкат" по малки ръбове ... :smt0344

До сега си мълчах...ама сега ще драсна и аз 2 реда.

За 80-ката пък ,тея колци така бързо разбиват сел втулки на носачите.....мани ,мани

а за Шкодетата...зависи от носачите с какви е обурудвана,вместо да сменяте тампони,направо си поръчвайте носачи!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи поговори малко повече де ! Кажи от кои носачи , от тенекиените или от летите , откъде и т.н. Ти знаеш , ама и ние трябва да знем , бе човек !!! Да сме в час ...Ша и са невиди и предницата .... :smt0344

Колко струва да речем един оборудван носач и какво се включва в комплекта ? :)

 

И не мога да разбера защо мълча до сега !!! Лошо момче smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако може да споделиш опита си с тези носачи пък било то и н л.с. ще съм ти много благодарен. Много се интересувам от този проблем. Засега закрепих положението но не са далече и повторни ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменили са задните тампони на носачите. Сега е като нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отливката на шестостена на чугунените е доста по дебел,от на ламаринените,при които шестостена е оформен на преса и в самото начало е по дебел ,но точно където ляга тампона ,от самата пресовка,ламарината е по изтънена.Освен това ламарината е по мекичка и се износва в тази си част където ляга и в последствие мърда тампона.И на фабиите така се получава понякога при ламаринените носачи.

Има неоригинални тампони на Топран,та тяхната изработка в областа на шестостена е по плътна ,тоест по стегнато влизат на носача.С много веро и много зор.Докато заводските тампони ,след като едните вече са се разхлопали и се е износил ламаринения носач,който и без това си е по тънък в тази област,си влизат на ръка и в началото са стегнати,но след като преодолеят началната по дебела част и застанат на местото си охлабват.И съответно пак бързо се разхлопват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ли само ми се струва сбъркана логика да сменяме цял носач, вместо да сложим тампони с по-тесен отвор

 

Tрябва да се разгледат какви афтърмаркет тампони се предлагат, не ми се вярва проблемa да не е известен на Bilstein или Lemfoerder, например

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Ха здравейте. От няколко седмици и аз имам честта да карам ОК2, както и да се чудя каквой туй хлопане.

Интересното е, че като потегля върви тихо и благо, и чак след като съм изминал 10-20км хлопането се появява. Също така определено при по-висока външна температура дзверо се разтропва по-рано и по-силно. Изчетох я темата, ама не видях някой да е наблюдавал такива зависимости...

 

В ЕТ като казах хлопане, пичът направо каза "дай да покараме", и всичко хубаво, ама магарията тъкмо беше почнала да се проявява и не знам какво точно успя да чуе. Ама иначе ми обясни точно за тия алуминиеви конзоли...

 

Та чуденето ми е дали някой може да даде обяснение на тоя термичен феномен, щот аз не мога? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално - гумата на тампоните омеква при висока температура и луфтовете се увеличават.

 

Някой да знае дали се продават някъде добра изработка неоригинални задни тампони/конзоли на предните носачи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чухме (и гледахме) ама мноо трудно достъпни и скъпи... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае дали се продават някъде добра изработка неоригинални задни тампони/конзоли на предните носачи?

 

Аз знам . Продават се в Казанлък например :D . Не е нужно да сменяш цялата конзола . Продават се само тампоните , които се монтират лесно на преса . Има 2 вида .

1. Оригинални с 4 пера - меки и гадни = 12 лв .

2. Неоригинални - цяла гумена отливка = 15 лв / бр. Бая е твърда гумата и не съм пробвал все още как ще се държат , но си мисля , че си струва да се опита. Луфта в тампона според мен при тях ще изчезне , но се опасявам да не "избие" другаде тупкането ... smile096

Продават се при колегата rgc , можеш да му пишеш ... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът, е че нямам достъп до преса. Каквото мога да направя сам в гаража... така че ми трябват целите с алуминия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът, е че нямам достъп до преса. Каквото мога да направя сам в гаража... така че ми трябват целите с алуминия.

 

Нямаш ли някой прия :) тел с гараж пък ти ?

Имам две стари конзоли с тампони. Мога да ти набия 2 нови , стига да си избереш от кой вид ???...и да ти пратя и ако твоите конзоли са в перфектно състояние ( без следи от крикове :D ) да ми върнеш само тях ...Решавай !!!

Или прати твоите конзоли по куриер до мен ,- след 2 дни са в теб пак .... ;) Ама как ще останеш 2 дни без кола ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за офертата, димон!

Ще разгледам моите конзоли в какво състояние са и ще ти пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.