Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво ми тропа в предницата?


dude_BG

Recommended Posts

Октавия II 2.0 TDI-PD DSG

35 000 км

 

Колеги, след 35 000 км по нашите пътища (главно София и Пловдив) започна леко да ми потропва предницата. Като карам бавно по дупки се чува най-отчетливо. Какво може да е? Покрива ли се от гаранцията на ЕТ? Според вас, ако се покрива от гаранцията, ще се направят ли на интересни да ми кажат, че нищо й няма? Т'ва последното ще го пробвам в последствие! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • димон

    23

  • evin

    13

  • dude_BG

    12

  • bega4kata

    8

Най-много писали в темата

Ти пък !

Чак сега ли взе да чуваш бе ? :o smile091

Моята за пръв път я чух на излизане от ЕТ при желязната врата , веднага след покупката ... :D

Вече 2 години си я карам така - тропа вдясно и тва е ...при малки неравности ( шахти) . В големи дупки не се забелязва. Докато беше в гаранция поне 3 пъти съм обръщал внимание на момчетата в сервиза , но винаги казват , че е перфектна . :) Явно хлабината е малка и не може да се хване при проверка ...Ама как дразни...малииии...!!! Сега пък след застудяването пък и скърца някъде под краката при минаване над убит полицай !!!

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснявам се нещо да не е за смяна... Аз го не чувам бре... усещам го! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де, за това говоря ...отвън не се чува , но се усеща по краката сякаш нещо не е закрепено по купето съпроводено с удар като по тампон ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А! Те това те!

И кво, казват, че нищо няма? Бафмааму! Като нова нямаше такива работи, следователно нещо е сдало багажа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много и е рано за да се разтропва!Мойта е на 65хил.,почти само градско,преди месец и преглеждах окачването,всичко си е наред!

И добре дошъл в клуба на слухтящите и чувствителните! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе, то ясно, че предницата не е крива, ама от скоро се разтропа нещо и то не силно. smile049

 

Дано някой по-разбирач да мерне темата, да се изкаже, че Флезнах у некФа чуденка ся! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да се намеся и аз тука с моят скромен Опелски опит,незнам как е конструирано окачването при ОК2,но мога да кажа,че при Астрата точно същите симптоми само на леки неравности без големи дупки се чуваше тропкане от Биалетки два пъти от двете страни по един и същ начин.Що се отнася до скърцането на студено на легнал полицай - това 100% е от замръзнали амортесьори.Това е от мен дано съм бил полезен,но мисля че няма какво друго да е ,при голф 4 се усеща по подобен начин но малко по назад тампони на стабилизиращата щанга!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята тропа отпред отляво. Чувства се луфта с крака, а при по-големи неравности откровено изтропва. Явно сме с един и същ проблем. Аз мисля да мина през сервиз (не ЕТ) чак през пролетта, че яките дупки тепърва предстоят в студовете. Пролетта ще ви кажа какво е било :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия II 2.0 TDI-PD DSG

35 000 км

 

Колеги, след 35 000 км по нашите пътища (главно София и Пловдив) започна леко да ми потропва предницата. Като карам бавно по дупки се чува най-отчетливо. Какво може да е? Покрива ли се от гаранцията на ЕТ? Според вас, ако се покрива от гаранцията, ще се направят ли на интересни да ми кажат, че нищо й няма? Т'ва последното ще го пробвам в последствие! smile004

 

 

Да, гаранцията ще го поеме ако е до 2 год. автомобила :idea:

Иначе 90% тропането е от задните тампони на носачите, но си оставям и 10% от предните втулки на носачите ;)

(става въпрос само за предните носачи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да ви споделя моя опит с ОК2 2.0тди. От както съм я взел колата има едно тропане от ляво усеща се само на малки неравности и когато се движа бавно, когато минавам с газ или на спирачка не се усеща но когато примерно поддържам малка скорост или е на свободна се чува гадно прихлопване. Закарах я в представителството на VW в дружба и там казаха че всичо е здраво и тъи като имало хлопане сигурно са били тампони на Макферсоните и така купих ги веднага от там оригинални и в Смолян един мои приятел монтъор ги смени. Пробвам колата и пак го има хлопането. Наи интересното беше чее по време на смяната го наблюдавах как я прави и докато беше разглобена цялата предница огледахме по обстоино за луфтове по биалетки, шарнири , накраиници и всичко беше много стегнато даже трудно се движеха всички шарнирни болтове камо ли да има луфтове. Забелязах само един прокасан тампон които държи скоростите и с това се обяснява че когато дам газ и отпусна на парва прихлопва. Другата седмица ще го сменя и ако и тогава не спре хлопането ще сменяма целите носачи само те останаха и по точно мисля че са предните тампони на носачите. Твардо сам решен да премахна проблема. Може да не е нещо сериозно но и аз като Димон мразя много шумовете. става вапрос за този тампон на скоростите и се надявам да е от него и тропането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление не мога да кача снимката прекалено е голяма. Става вапрос за тампона които е на плочката между двата носача

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има. Днес многократно го наблюдавах по пътя за Бургас и обратно. На леки вълнички точно когато колата поеме нагоре и остане леко в безтегловност или олекне така да се каже. Точно тогава се чува леко потропване на къси интервали. и когато започне да "натежава" всичко отихва. Също съм го забелязъл на едина конкретна отсечка на околовръстното във Варна, където има една траектория, в която ако попадна, се чува това леко тропкане. Е аз мисля скоро да го разбера и отстраня, както и доста други дребни, но неприятни нещица. Малко чакам пачката обаче.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такива като нас се падат тупкащите коли ...и не само ... smile004 Само , че моята си тупа отдясно... smile159

 

Освен това изчаках да ми свърши гаранцията за да ми е по-гадничко... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно, че на всички им тропа отпред в ляво. И на мен така ми тропаше при преминаване на малки неравности, а на големите дупки го нямаше това потропване.

Колата още беше в гаранция и от Еуратек я взеха, покараха малко и се убедиха, че има нещо. Оставих им я и после казаха, че са сменили някакъв тампон и от тогава не тропа вече. Смяната беше гаранционна и не са ми искали пари.

Колата беше на около 40 000 км.

Напоследък си усилвам повечко музиката и нито ми тропа нито хлопа, напваво е песен smile098

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес не издържах и реших да си сменя задните тампони ( алуминиевите) на предните носачи ...- резултата: топуркането изчезна на 90% :)

Остана да се чува само удара на гумите по "асфалта" , което ще рече , че не са обезшумени арките ...Ще трябва да се поработи малко и там ... :D

Жалко , че не ги смених в гаранция , тъй като така си тупкаше от нова. Но съм доволен !!! =D>

За заинтересованите тампоните варират от 65-95 лв. за бройка . Аз смених и двата .

Обаче според мен същите могат да бъдат "побългарени" чрез подлагане на гума или силикон във въздушната междина между алуминиевия корпус и вътрешното тяло .

Скърцането по легнали полицаи си остана , което ще рече , че най вероятно е от тампоните на реактивната щанга , които обаче не били сменяеми ...Вървели заедо със щангата ...Ба си и немците !!!...Но все пак могат да бъдат пръснати със силиконов шпрей !!!- мое мнение. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз писах наскоро за този проблем.на 35000км.започна потропване отдох в ЕТ чуха го и те.сменина предни тампони на носачите.всичко се оправи,разбирасе гаранцията покри всички разходи.след 15000км.пак започна да тропа.смениха задните алуминиеви тампони на носачите,пак гаранция.сега пак чувам нещо съвсем леко само на малки дупки и неравности,но гаранцията изтече преди 1 месец.ще карам така за сега.с октавия 01 нямах такива проблеми.за 200 000км съм сменил биалетки и тампони на макверсоните.ТОВА Е.ОКТАВИЯТА Е СУПЕР,ако знаете какви ядове бера с един СИТРОЕН С5 нов на 2 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък съм забелязъл,че когато вали или току що съм измил колата,вози по-меко и е по-тиха и си мисля какво би станало,ако се напръскат тампоните със силиконов спрей,както казва колегата димон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

esto, това за след мивките и аз съм го забелязал =D> , скоро ще играе спрея в междините между метал и гума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ТОВА Е.ОКТАВИЯТА Е СУПЕР,ако знаете какви ядове бера с един СИТРОЕН С5 нов на 2 месеца.

 

... че к'ви ядове могат да бъдат брани със Citroen C5 , бе човек ???!!!???...

То е возило от класа ... :smt017

 

Абе klarnetko, ти да не си музикант ...и ти ? ;) =D> =D> =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

esto, това за след мивките и аз съм го забелязал =D> , скоро ще играе спрея в междините между метал и гума...

 

 

поне един не си мисли,че си въобразявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне лесно ли се сменят задните тампони на носачите. И в какво състояние бяха твоите когато ги смени. Моите задни тампони при разкачена предница си държат носача изправен и когато го натиснах с ръка огледах някаде дали се отварят цепнатини по гумената част на тампона но нямаще нищо. Стегнати ми се видяха но за предните не мога да определя по този начин и наи вероятно ще ги купя и ще ги сменя. Предните са по 30тина лева но маи при тях смяната няма да е много лесно свалянето и може в краен случаи да играе и горелката. Твардо съм решен да отстраня проблема с тропането преди да съм сложил зимните гуми и да регулирам предницата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооооооууууу! Начи утре ще се звъни на Еураспек! smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне лесно ли се сменят задните тампони на носачите. И в какво състояние бяха твоите когато ги смени. Моите задни тампони при разкачена предница си държат носача изправен и когато го натиснах с ръка огледах някаде дали се отварят цепнатини по гумената част на тампона но нямаще нищо. Стегнати ми се видяха но за предните не мога да определя по този начин и наи вероятно ще ги купя и ще ги сменя. Предните са по 30тина лева но маи при тях смяната няма да е много лесно свалянето и може в краен случаи да играе и горелката. Твардо съм решен да отстраня проблема с тропането преди да съм сложил зимните гуми и да регулирам предницата.

 

Ми така като гледах ...ми се стори детска игра :

Сваля се кората под мотора , развиват се 3-те болта на ал. тампон и се издърпва без да се демонтира носача... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.