Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Mateelda 105x


joeless

Recommended Posts

...За центровка газ/бензин си прав, защото на газ се дава аванс 3 - 4 градуса, повече от нормалното, но и в двата случая колата си пали без проблем.

 

Бих казал и 10-15 градуса :-)

 

За тоците бих те накарал да извадиш една свещ от леглото й, да й опреш корпуса на маса и да накараш някой да завърти на стартер - трябва да изскача искра...

 

Ако ти трябват части - чукче, делко или направо цял двигател - мога да ти предложа вървял до последно двигател, все още е на колата...делкото ми е в мазето.

 

Поздрави, Косьо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 345
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joeless

    109

  • joro-120L

    41

  • maxrpm

    39

  • Green_Witch

    34

Най-много писали в темата

...За центровка газ/бензин си прав, защото на газ се дава аванс 3 - 4 градуса, повече от нормалното, но и в двата случая колата си пали без проблем.

 

Бих казал и 10-15 градуса :-)

 

Поздрави, Косьо

 

Косьо, мисля че не си ме разбрал правилно.

На газ се дава аванс с 3- 4 градуса повече от колкото на бензин.

За 120ка е 5 градуса + 4 при работа на газ = 9 градуса.

Колата ми е с газ и е на 7 градуса аванс без проблеми.

Толеранс до 10 мога да го приема, но 11 - 15 е много. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за всички предложения и съвети.

Матилда се замразява за момента.

Причината е че малко се увлякох, и забравих за основната си кола, която вече два месеца стои пред нас без да е пипната. Пренасочвам си финансите и времето да оправя първо нея, още повече че и тя първа се развали.

Освен това Матилда беше замислена като hobby-car, нещо което да си човъркам през свободното време, а не да ми е единствен автомобил, без който да съм за никъде...

Този месец киата влиза в бокса, има заде си заден пост за смяна, покрай него ще хвъркнат още сума ти неща.. Мине ли това, ще обърна внимание и на хобито smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано стане добре Киата, макар, че както обясни скъсан заден мост откъм купето не ми звучи добре...Дано стане здраво и дано излезе после реглажа...Стискам здраво палци!

 

А за шкодичката - то времето си го замразява проекта - на -5 градуса на никой не му се работи... само му се пие...чай :-) smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

И тъй... Матилдичка е в движение, с фаворитово запалване вече... През седмицата ако ми остане време ще я заведа на стробоскоп да я пипнат и натамънят...

ОБАЧЕ...

Изникна една друга мистификация... След като запаля всички светлини започват да присветват с честотата на работа на двигателя... Светлината на заден ход например си е почти като мигач през нощта... Изчетох синята/зелената книга, но там такъв феномен не се споменава... Скромното ми предположение е за прехендрен алтернатор или реле-регулатор, просто не проумявам откъде другаде може да се появи тази честота на мигане...

Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели как го е разрешил, а и всякакви идейки също ще са ми от полза smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идейте са

1. откачи + от алтернатора или махни обслужващия ремък. По добре 1во + са после и 2 та кабела, (зеления е от към водопровода)

2. Сложи за временно обикновено делко, като разкачиш комутатора.

Според мен са диоди, но направи това и ще видим. Ако са диоди имам ама от малкия алтернатор 30 и незнам си колко ампера, ако виктор каже че стават - твой са for free Ако е реле и си на зор мога да ти дам, ползваи колкото ти душа иска докато си купиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подмятква ми се в мазето един алтернатор 55А с рела на корпуса... Чудя се дали ако го набия (и без това трабва да го направя) няма да си елиминирам тия възможности... три в едно - диоден блок, алтернатор, реле ... :-k

Само че има само два изхода и ... абе честно казано ми е нужно подробно, като за дете-идиотче указание как да пресвържа жиците

smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

viewtopic.php?f=11&t=15773 ето, но 1 во го откачи и виж дали е от него.

Добре че не си си взел 55 от GLS по голяма скръб няма :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тъй... Матилдичка е в движение, с фаворитово запалване вече... През седмицата ако ми остане време ще я заведа на стробоскоп да я пипнат и натамънят...

ОБАЧЕ...

Изникна една друга мистификация... След като запаля всички светлини започват да присветват с честотата на работа на двигателя... Светлината на заден ход например си е почти като мигач през нощта... Изчетох синята/зелената книга, но там такъв феномен не се споменава... Скромното ми предположение е за прехендрен алтернатор или реле-регулатор, просто не проумявам откъде другаде може да се появи тази честота на мигане...

Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели как го е разрешил, а и всякакви идейки също ще са ми от полза smile049

Странно съвпадение. Слагаш ново запалване и се появява проблема. Предполагам, че е нещо свързано с електр. запалване. :-k Пък и да се влияе от оборотите на двигателя.... Само от там ще да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен всичко,трябват и 2 втулки,за да може да пасне добре алтернатора на стойката. Струва ми се,че се продават,но в противен случай,може да ти изкопираме от мойте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тъй... Матилдичка е в движение, с фаворитово запалване вече... През седмицата ако ми остане време ще я заведа на стробоскоп да я пипнат и натамънят...

ОБАЧЕ...

Изникна една друга мистификация... След като запаля всички светлини започват да присветват с честотата на работа на двигателя... Светлината на заден ход например си е почти като мигач през нощта... Изчетох синята/зелената книга, но там такъв феномен не се споменава...

Замерване на напрежението на празен ход с и без консуматори направи ли и какво показва? Акумулатора зарежда ли се нормално? Срещал съм подобен на описания ефект при опит за включване на допълнителни халогени без реле директно към + през високоамперов бушон и ключ... така че май добре си се ориентирал - най-добре намери някой спец да провери правилно ли ти е свързано релето :idea: Мога да ти услужа за проба и с резервното ми реле, но не съм го пробвал доколко е читаво, понеже и аз в момента ползвам алтернатор с вградено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем го бях забелязъл и аз, така че не е нещо ново за матилда и едва ли има общо с новото запалване. Алтернатора го смених, но проблема си остана. Така че аз прогнозирам реле за зареждането. Алтернатора който е на колата го свалих от фаворитов двигател, но незнам дали е фаворитов или 120. Има и вероятност да е слаба масата към корпуса на реле-регулатора, защото на рапида бях слагал реле за проба без да го допра на корпус и се появи подобно мигане на светлините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за правъ път го забелязвам мигането.. Доста е отчетливо, може би преди е било едва-едва мъждукащо.. Ще пробвам с ново реле, пък да видим какво ще стане. Замерване също ще направя.. Масите навсякъде са стабилни, проверих първо това.. А колкото до алтернатора - 120ков е май, корпуса му е малко по-различен от фаворитовия който имам...

Митко, евентуално бих се възползвал от релето за проба, ще ти драсна едно лично когато ми остане време за колата :? Ако не, в неделя на НИМ smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мигането е отстранено, сменихме релето.. Отромно БЛАГОДАРЯ на колегата skoda120l1980 който буквално ми го подари, барамар с едни дистанционни фланци :D

Май трябва да извадя една голяма касичка и отсега да почна да събирам пари за бири на Соколския, че и ремарке ще ми трябва да домъкна за да има за всички които са ми помагали

smile027

 

Сега се търсят шпилки за дистанционните фланци, май имало значение - трябват ми за барабаните Атзад...

Освен това издирвам антена, външна... Искам да дъъъълга, поне метър, може разгъваема, може и шибалка, тип таксиджийска... Може и с пружина в долната част, дори може би е по-добре .. Някой ако има идея откъде да се сдобия ... Илиенци винаги е вариант, но все пак :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това издирвам антена, външна... Искам да дъъъълга, поне метър, може разгъваема, може и шибалка, тип таксиджийска... Може и с пружина в долната част, дори може би е по-добре .. Някой ако има идея откъде да се сдобия ... Илиенци винаги е вариант, но все пак :smt032

 

 

знам каде има една плачеща да не бъде хвърлена в камиона със скрапа ... има си и стойка ... дали и намерих осиновител ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=17988

 

Човека продава багажник за задния капак. Не знам намери ли си .

 

Той човека ми е писал лично, и иска да го подарява =D> хвала на таквизи хора :smt017

tyny, за антената ще видим, че и от едно друго мястоми предложиха вече smile048

 

Тия дни се замислих... защо така все ми подаряват разни неща разни хора... smile049 не разбирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото се опитваш да върнеш към живот 120-ка. За това. Добре, че не предизвикваш съжаление в погледите на околните. Нещо, с което се сблъсквам всеки ден.

 

Между другото - много се радвам, че размрази проекта. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото се опитваш да върнеш към живот 120-ка. За това. Добре, че не предизвикваш съжаление в погледите на околните. Нещо, с което се сблъсквам всеки ден.

 

Между другото - много се радвам, че размрази проекта. :D

 

ама то замразяването бееш само временно smile004

Освен това вчера сътворих една мааазна грозотийка на предния капак, ама пуст да опестее, не мога да си намеря кабела на фотото да кача снимка... Времето се затопля и иззззззбуууууухването започва

:smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=17988

 

Човека продава багажник за задния капак. Не знам намери ли си .

 

Той човека ми е писал лично, и иска да го подарява =D> хвала на таквизи хора :smt017

tyny, за антената ще видим, че и от едно друго мястоми предложиха вече smile048

 

Тия дни се замислих... защо така все ми подаряват разни неща разни хора... smile049 не разбирам...

Mен антената също ми е подарък, няма да се плашиш. А за съжалението, не мисля че някой ме съжалява, не мисля, че съм за съжаление, както и не смятам че някои те съжалява green witch.

 

Имам подозрения че някой куки ме съжаляват, но това доста често, не един и 2 пъти ми е спасило кожата от солена глоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.