Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Mateelda 105x


joeless

Recommended Posts

  • Отговори 345
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joeless

    109

  • joro-120L

    41

  • maxrpm

    39

  • Green_Witch

    34

Най-много писали в темата

абе ... имам още буквичси ... все S ... на ръба бях да я направа на SOS -и цялата ...

 

Хубаво де, ти пак можеш да го направиш, но с морзовата азбука. Така ще е още по-забавно. Точки и тирета. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама повече секрети няма да издавам smile004

Ей така, само понеже ме гложди ... огледах се в гаража .. и осъзнах че всъщност разполагам с почти три комплекта джанти.. гуми има някви... дали да не взема да си направя.. абе това е мечта на един приятел .. ама да си направя няколко различни комплекта джанти .. и да си ги сменям според настроението - както кецовете, същото е някак си ... винаги съм обичал да имам много чифтове кецове и да си ги менкам ей така.. същото може и с джантетата ... и да ми висят на стените, подредени така... :smt032 да си влизам в гаража като в гардероб...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ... поизложихме се днес малко ... след като бодро си порехме магистралата към Пловдив сутринта - лежерно - 100-130/140 си поддържахме изведнъж и светна лампата на маслото, заби муцуната в земята за няколко секунди... и после продължи нормално... Попритесних се, бе кво и стана... на първата бензиностанция спираме, докато паркирам си загасна сама трътката, посягам да вдигам задния капак -ШАААТ! ИБАСИ ЗМИЯТА - цееееееелия и задник на Матилдата оплескан - маслоооо... бе, викам си, кво яде че се посра така ма... Вдигам капака - вътре леш, всичко в масло, все едно съм поливал с маркуч... Водата в казанчето клокочи зловещо... Айде да запаля да поработи малко с перката и водната помпа да разнесе и да охлади малко... върти, върти, въртиииии.. Нътс! Фром Лонг Айланд! Абе, Матилдо, говоря и така, докато и ровя в гъза, ти съвсем разстройство май си хванала, миличка, ай н`дей баш ся маааа (самоцензурирам нататък какво си хортувахме) Някъв дедек взе да ме съветва че гориво не качвала, аз също го посъветвах да си пие бирата мирно и кротко и да не пипа, и като опитен шкодорайдЕр от раз се засилвам на делкото. Палец - здрав, хмм, капачка - мазнаааа, освен туй посредата ми се кокори само пружинка - графитчето го хванала липсата.. тук графитче, там графитче - нема го. капачка резервна нямам. викам си - къде съм тръгнал и аз само с гол в ръката куфар с инструменти бе, не помня ли че с тая кола се пътува с половин двигател на части в багажника... как да е, долях масло, бръснах капачката, разтегнах малко пружинката да подпира палеца аварийно - ЗАПАЛИ! Братлето скача в движение, кучката и тя, накъде? Пазарджик на 9 километра, все магазин Лада-Москвич ще има отворен, нещо ще измислим за тая капачка.. 200 метра след разклона от магистралата - прас! морга. О, пичове, имате ли бе - имаме. Дай графита, на ти графит, кво дължа, аре бегай ше черпиш. Бегам.. Газ.. Газ... Ба, тая лампа пак взе да примигва... Следваща бензиностанция - кафе пауза, чакам да изстине и да стече маслото. Проверка на масло - щеката суууууууууууууууухааааааааааа, суха като... като! Доливам, чакам да стече, доливам - ок, до средата. Плводив ли, Асеновград ли, кви родопи - на палатка щях да спя, ама не планирах да е на пътя... пушим, пием кафе, мислим... пушим, пушим и мислим. 15 лева в джоба, резервоара пълен... 15 лева - едно кило масло... дай да обръщаме, да я прибирам в гаража, че няма да ни стигнат парите за масло иначе, пък и кой знае кво още ще излезе....Въъъърти, газ газ газ, уж полека... след 20 км пак взе да примяцва лампичката... бензиностанция, спирам, пушим, чакаме, изстива - щеката суууууууууууууууухаааааааааа... е ся си иба мамата.. доливам с последни пари масло, марш обратно на магистралата... ако се приберем с кола - ще се приберем, ако не - с кучето на стоп.. 100-120, лампата си мига, мачкам газта да вдигне оборотите и да качи малкото останало масло... отзад пуши да си такова таковата... с една трабантела карахме тандем по едно време - трабеца граааам пушек не пусна, матилдата - като ИФА... На всички спускания оставях на свободна, да не гори маслото, те другите шофьори бензин пестят, аз масло... и така .. та прибрахме се, на 4 колела.... Еваларката на Матилдата, милото ми момиче как устиска да не се изпусне незнам... стрелъката на водата не е мръднала милиметър над 80, това ако беше кола с 4 а не 12 кила охлаждаща течност, и двигател отпред - да е пукнала като куче на 30тия километър още... Героинята ми малка...

smile126

Та.. стигнахме до Пловдив, наказахме който имаше за наказване по пътя натам... и назад с подвита опашка... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горката тя! Дано не е много сериозно.

Аз Гардето при избил семеринг при маховика(м/у кутията и двигателя) го върнах с трансмисионно масло от Румъния smile092 Е... след това двигателя го свалях и.... smile045

А преди трансмисионното масло се изляха някакви 20-30литра 15В40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже, доколкото разбрах, основната загуба е през отдушника на капака на клапаните. Интересно е къде точно е проблема ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си картера, ако не е пълен с алуминиеви стружки от биелните и основните лагери чувствай се късметлия. Но аз така и не можах да разбера от какво точно се е преебала?

Мен ми се е случвало това 3 пъти за сега.

 

- От капака под свещите които покрива повдигачите на клапаните и пуловете. Причината увиснала гарнитура след смяна на тъмно.

 

- От криво монтиран капак на клапаните, които се беше подпрял на планката за въздушния филтър в резултат на монтаж на тъмно.

 

- От избил семеринг на коляновия вал откъм маховика, поради изхабяване на ресурса.

 

Ако трябва да се помага звънкай неделя и понеделник засега съм свободен, по нататък ще разбера в понеделник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже, доколкото разбрах, основната загуба е през отдушника на капака на клапаните. Интересно е къде точно е проблема ?!

Повлякло или пукнато бутало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже, доколкото разбрах, основната загуба е през отдушника на капака на клапаните. Интересно е къде точно е проблема ?!

Повлякло или пукнато бутало

Сами, това ме се е случвало на старата бяла 120ка, ама тогава и много сериозно се усешаше загуба на мощност, палене с милиарди зорове и увещание и т.н ... докато тук го няма това .... или може бе просто ВСЕ ОЩЕ го няма smile049 количката на връщане си пореше доста добре ...

 

Иначе наистина, доста духа от капака на клапаните - маркуча който по принцип връща към въздушния филтър при мен виси надолу - така е откакто съм я взел. Вчера пробвах да си забода пръста в маркуча - на петата секунда не можех вече да удържа налягането...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, ако е .. май най-лекия и евтин вариант ми се пада да е смяна на двигател... и пренабиване на номера му хахаххаа :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо, тази твоя любовница много серт! Нещо много ти се е разсърдила. Добре, че всички сте здрави и невредими - железото се оправя. Стискам палци да е нещо по-безболезнено, за да не сменяш цял двигател. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление бегачката се оказа прав, задрало бутало в 4ти ](*,) от двигателя изтече към половин литър масло, всичко на всичко, на дъното на картера - стружки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стискам палци да е нещо по-безболезнено, за да не сменяш цял двигател. ;)

Рано или късно, тази стъпка е неизбежна, като се има предвид, пътя по който вървим smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е, ма аз за втори път стигам да тая стъпка :smt0344 и поради все същата причина :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е, ма аз за втори път стигам да тая стъпка :smt0344 и поради все същата причина :smt0344

Кофти работа ](*,) ...... що така бе братле?

И точно, когато в Пловдив те чакахме да пием кафе, се обърка работата.....

Виж, lent си продава Фав. мотора от 120ката. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за неприятната случка.

Сигурен съм че ще се справиш.

 

В "продава" има разни оферти за мотори... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Джо, не прибързваш ли малко? Вярно, че ни чака Бойкова зима, ама... Ако е за ракията - безплатно ще те снабдявам с хубава домашнярка, само и само Матилда да не пострада...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако няма кои да я прибирам аз да си се возя

 

да се приема като интерес (сериозен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

smile001

Колата си остава моя. Обяснения мога само на по кафенце да давам... и то само ако ми водите симпатични неангажирани девойки хахаххахаа smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.