Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Mateelda 105x


joeless

Recommended Posts

Както повечето от вас знаят, наскоро се сдобих с третата в живота си шкодичка :D В тази темичка ще споделям от време на време какво и се случва, и тъй като все още е на етап доизмисляне на концепцията с която ще се работи по колата, може да задавам разни въпросчета от сорта на "какво ще стане ако..", "а дали да не...". Държа отсега да го заявя, за да са наясно и тези на които (ще) им е интересна темата, и модераторите (дано и на тях им е интересно) че ще се радвам да си говорим повечко, не се въздържайте от коментари, ако щете и си спамете smile049. Нарочно не започвам да пишя в раздел Проекти, тъй като не съм дорасъл дотам, а и наистина предпочитам да има повече диалог. smile027 smile092

 

Като за начало, държа да благодаря на Миро (Maniac) за това че беше толкова търпелив докато оправяхме документите, на Боби (Доктора) че се нави за един ден да отидем с неговата кола до Варна и да се върнем с двете насам. Особено на връщане - незнам как издържа да кара със 80-90 зад мен през целия път. Мерси и за центровката smile092

На Бонев и Патрик (SKODA 105RS) - за това че покрай тях се надъхах пак да си правя шкодичка, за онази неделя, и за днес - без Патрик нищо почти нямаше да успея да свърша smile027. И на Гогата и Фреш-а за зарядното :smt017

 

 

Засега тъпча мазенцето с чарколяци, планирам си зимата за събиране на това-онова, и напролет да се почва голямото меле. Тенекии, боя, пружини.. Двигателя не мисля да го пипам засега, много радва окото и душата, да чукна на дърво - стоя пред нас две седмици, а отдолу няма и капчица ... Ама картера мноооого високо бе.... smile004

 

Почти нищо още не съм направил по нея, освен че днес и свалихме седалките (мноого зор с тия заяли релси бре) и слохме едни много яки плюшени и почти здрави от GL. Доста са поизбелели, та сигурно ще се минават при тапицер. Нищо почти не съм снимал, Матилдичка има дебел слой прах отвън, утре като я измия и почистя ще я покажа и тук и на НИМ smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 345
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joeless

    109

  • joro-120L

    41

  • maxrpm

    39

  • Green_Witch

    34

Най-много писали в темата

Браво Джо, спорна робота по Matilda!

Много ми хареса идеята ти да си представиш колата по този начин, даже може и аз да изплагиатсвам, че днес намерих още едно изгнило място на моята 120-ка и ми ще да се оплача, а и развитие трябва да има, че инъче - zle...

Но както и да е, това е за друга тема smile021 , я кажи мислил ли си за някакъв друг цвят или твоя си те кефи? На мен лично много ми харесва, особено след като видях на снимки и колата на skodko...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех Джо! Ще помагаме с каквото можем :smt017 Роска да попитам между другото - да не си решил да правиш ремонт на двигателя на 120ката :-k ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цвета ще остане горе-долу същият, но по-оранжевеещ... Всъщност ще е много наситено оранжево, както се вижда в подписа ми :mrgreen: И ще е мат. И с кант, както на анастас едната... тънък кант, още не знам в какъв цвят... И много ниска, и с бели с 300 слоя лак раздути тенекета... И разбира се багажник smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега за новия звяр в гаража.Ще следя темата с интерес и побързай да качиш снимки на красавицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре като я измия и почистя ще я покажа и тук и на НИМ smile056
Aз еи сега слезнах в дъжда да я поизтъркам че много изоставена изглеждаше.

 

Иначе какво си решил да я правиш, овални фарове като предишната ти или квадрат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре като я измия и почистя ще я покажа и тук и на НИМ smile056
Aз еи сега слезнах в дъжда да я поизтъркам че много изоставена изглеждаше.

 

Иначе какво си решил да я правиш, овални фарове като предишната ти или квадрат

 

И аз се зарадвах на дъждеца, че е събрала един пръст прахоляк... И тъкмо ей сега се качвам, бях при нея да изпуша една цигарка, много ми се искаше да врътна едно кръче... Сами че докато таманих оборотомера (така и не проработи :-k ) днес, нещо съм оплел тоците и не ми работят чистачките... Възможно ли е захранването им да минава през някоя крушка от таблото? :-k Също така лампичката която е на акумулатора и прилежно си изведох на мястото на дългите, свети постоянно.. и сега в тъмното ми направи впечатление че като местя лостчето за чистачките светва по-силно... Някаква магия е станала. Утре по светло ще възстановявам схемата, и ще си сложа пак прибора с лампичките.. Добре че съм си надписал всяко кабелче какво е.. :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш в раздела Литература сержизните книжки за стария и новия модел в тях подробни схеми ела утре на срещата, ще те оправя нямаш яд. Донеси и оборотомера провери буonite и ако не изгасне лампичката караи на високи обороти за да се индуцира заряд във възбудителната намотка на алт.

 

w kraen slu4ai eто тук http://guestxx.snimka.bg/automobiles/te ... tii.441897 има схема на алтернатора и лампата. Може да я баипаснеш и да доидеш без табло (крушкаta e 12V 2W ) донеси ми пирон или дребна отверка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Джо, спорна робота по Matilda!

Много ми хареса идеята ти да си представиш колата по този начин, даже може и аз да изплагиатсвам, че днес намерих още едно изгнило място на моята 120-ка и ми ще да се оплача, а и развитие трябва да има, че инъче - zle...

Но както и да е, това е за друга тема smile021 , я кажи мислил ли си за някакъв друг цвят или твоя си те кефи? На мен лично много ми харесва, особено след като видях на снимки и колата на skodko...

Бат Роска, мерси много за сравнението..и пак да кажа, че оранжевото винаги е на мода smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

 

Оранжевото е номер едно за Шкодичка!

Само в моите очи е номер 2 - искам жълтаааа, цвят зрял лимон, леко пастелен smile048

 

Защо да не си в раздел Проекти? Нали ще правиш дълго бягане? smile117 В смисъл ще си я правиш от до:

боя-моя, кърпене, интериор...Аз се хващам на бас, че ще те засърбят ръчичките и по двигателя да пипнеш малко ;)

 

Успех!

 

Ако мога с нещо да помагам - викай! Примерно за кабелите...мултицета ми е на линия! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май споменах че си имам нови седалчици (ГЛ, с дебелите подглавници).. Почти без забележки са, като не броим една дупка от цигара и едно леко цепнато (2х2 см) на предните... и това че са толкова избелели от слънцето че са станали сиво-лилави, вместо черни...

Едва ли мога да си намеря някъде количества от оригиналния им плат, затова варианта с претапициране по-скоро отпада засега, но пък изникват няколко въпроса...

1. Сваля ли се тапицерията на седалките, без да се нарани дунапрена отдолу, и е ли възможно послед а се намести същата тапицерия така че да не си личи че е била сваляна?

2. Съвети за сваляне?

3. Някой пробвал ли е да боядисва плат на седалки, трябва ли да се разшиват платовете от псевдо-кожата, и най-важното - ще ми се боядиса ли задничето през лятото, ако боядисам плата на седалките?

4. Ако няма да ми почернее дупарата, можете ли да ми препоръчате боядисвач на плат?

 

... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър тапицер няма да позволи и прашинка да падне от дунапрена. Ако решиш сам да си го правиш си намери онази джаджа, която прилича на огромен телбод и сложи върху стария плат. Аз лично така бих направила. Но споменаваш и нещо за кожа, което е по-притеснителното. Все си мисля, че тапицера ще ти спести много притеснения и натрупан разход от "проба-грешка". Най-малкото можеш да питаш колко ще ти излезе и какъв плат ще ти предложи. Може да се окаже, че има доста близък до този, който е в момента.

 

Иначе плат се боядисва с текстилна боя, която не е много евтина. Намира се в специализираните магазини за материали за "изобразително изкуство", но не те виждам как ще намажеш всичко с четчица. А и няма гаранция, че като купиш 10 бурканчета черно, че ще са с един нюанс. По принцип текстилната боя не ти гарантира, че няма да ти се намаже дирника през лятото. :-k

 

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мне, не... не ме разбра ... идеята ми е сам да си сваля тапицерията и да я занеса да ми я боядисат... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мне, не... не ме разбра ... идеята ми е сам да си сваля тапицерията и да я занеса да ми я боядисат... :-k

 

Като оставим на страна това, че няма гаранция за боята (т.е., че е Божа работа дали ще пусне цвят на белите панталони или не) помисли и за качествата на плат, който е стоял толкова време на слънце, че е сменил цвета. Бас държа, че при първи опит за сваляне половината ще ти се разпраши в пръстите. Но ти винаги можеш да опиташ. Аз лично в този случай бих заложила на изцяло нова тапицерия. Не бих се хабила да боядисвам изгорял от слънцето плат, който има закъсано на места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те,че искаш да остане оригиналната тапицерия,но при всички случаи пребоядисания плат ще пуска боя, а щом е и изгорял от слънцето ще започне да се къса. Мога да ти предложа друг вариант- Има голям избор на платове,все ще си харесаш нещо. Носиш го на тапицер/заедно със седалките/, той го разкроява,ушива и монтира на седалките-по желание може да сложи и допълнително дунапрен. Новото си е ново ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091 smile091 smile091 smile091

 

Не разбирам какво толкова смешно казах. А и не разбирам с какво този буен смях допринася за темата. Вярно, че разликата от плат до плат може да е огромна, но по-горе споделих какво бих направила аз. А ти какво би направил, ако не е тайна?

 

Що се отнася до пробитото от цигара... някой май чете по диагонал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много смешно.

Скъсаното се поправя, искам си оригиналния плат (на този етап). става дума за цепка 2 сантима и дупка от цигара.

Жоро, това с допълнителния дунапрен ме изкушава, мога да си добавя едни парчета за странична опора...

Вещичке, той на мен се смее не на теб, ама така е - ако имах хилядарки за наливане, да си бях купил октавия и да я засилвам по булевардите та в храстите ;) ама то това не е за всеки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнато в по-дългосрочен план, ако сега спестиш 50-60 лв. (нямам представа каква е разликата в боядисването и претапицирането), след 1 година, когато боядисаният плат започне да се къса от старост - пак ще опреш до тапицер. Другият вариант е да си намериш прилични калъфи за 20-30 лв. и да събираш за претапициране. Съдейки от скромният си опит едва ли това е най-големия кусур на колата. И моята има подобен проблем, но когато си реша далеч по-важните ремонти - тогава ще мисля за визията. До тогава - ръждата и закъсаното ще си стоят, за да ми напомнят за себе си. :)

Успех ти желая. smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а не, никакви калъфи... Взех я с калъфи и съдрани седалки, точно затова си взе тези избелелите. Плата няма да се разпадне скоро... ама май наистина да взема да си намеря някакъв хубав плат и да ги претапицирам.. просто ми се иска да е максимално близо до оригинала.. не да импровизирам smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:

просто ми стана смешно-вместо да си претапицираш седалките,ще ги сваляш тапицерията да я боядисваш,на всичкото отгоре и скъсани.Да не говорим че плата 100% е изтънял на места и прегорял от слънцето.А ако не ти се дават пари на тапицер да ти свърши работата,си купи една тапицерия и ще е по-добре.Ще минеш най тънко така.Щото с трици маймунки не се ловят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият ми опит с претапицирането беше свързан с подмяната на скъсана тапицерия на седалка на мотор. Там ставаше дума за кожи, а и трябваше да се изрязва (защото съм много висока). Отидох със седалката, човека ми предложи доста видове кожи, аз посочих с пръст коя искам и така... Тапицерите имат всякакви платове. Ако не намериш при тях - влез в магазин за платове и търси на воля. Ако имаш свободно време и желание - изход винаги ще намериш.

 

p.s. Кога ще видим снимки? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не знам мене ми казаха преди 3 год 150лв за седалка + плата в случая бяхме говорили за изкуствена кожа. В следствие на което му казах да си гледа работата

 

@ green witch ти си я виждала, аз и трошех таблото като доиде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кожата наистина е по-скъпа. Логично. Но за плат цената като нищо ще падне на половината. Не съм сигурна, че тапицерите ще се навият ти да си купиш плат. Хубаво е просто да отидеш и да питаш. Няма нищо срамно в това, както казваше едно време бац' Сашо Диков.

 

п.с. Сещам се, но да си призная - изобщо не се загледах в седалките. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе доста под 150 лева ще е, все пак няма да претапицирам цялата седалка, а само частта за сядане, облягане и подглавника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.