Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1,6 FSI защо не се предлага на Октавия ?


димон

Recommended Posts

Предлагаше се - Чарли и Нощния дух са с такива двигатели, ма после ги спряха. Що - не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееееее!!!!

Такива примоции има в ЕТ , че чак не можах да се устискам ...

 

...Връщам стара Октавия , взимам нов Супърб и доплащам 9,300 лв :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

 

Само дето Октавията е Elegance ама печка , пък Superba-а е Класик , ама бензинка ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагаше се - Чарли и Нощния дух са с такива двигатели, ма после ги спряха. Що - не знам.

 

 

Чарли - Чавдар ли е или някой виетнамец ?!?

Наистина не познавам други с този мотор , освен една \"..." от Сливен , ама тя е с Голф 5 и то двуврат + тва червен ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагаше се - Чарли и Нощния дух са с такива двигатели, ма после ги спряха. Що - не знам.

 

 

Чарли - Чавдар ли е или някой виетнамец ?!?

Наистина не познавам други с този мотор , освен една \"..." от Сливен , ама тя е с Голф 5 и то двуврат + тва червен ...

 

 

Иде реч за chavdarlk и Nightspirit, разбира се, виетнамци не обичам, с тия три кучета у нас ги възприемам като смъртни врагове. smile027

 

Еееееее!!!!

Такива примоции има в ЕТ , че чак не можах да се устискам ...

 

...Връщам стара Октавия , взимам нов Супърб и доплащам 9,300 лв :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

 

Само дето Октавията е Elegance ама печка , пък Superba-а е Класик , ама бензинка ... :D

 

 

Връщаш, верно, ма требе да ти е лизингова Октавията, па ти твойта я направи да не е. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно няма, че 1.6 FSI го спряха от производство - 1.4 TSI е на същата цена, а е с по-добри показатели по всички параметри.

1.6 MPI го държат все още като най-бюджетна алтернатива smile001 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де...в крайна сметка каква е разликата между 1.6 FSI и1.6ТFSI :-k

Точно такво нещо няма 1.6 TFSI :roll: .

Ако питаш за 1.4 TSI, 1.8 TFSI, или 1.8 TSI, става въпрос за турбо двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха, знаех си, че от толкова много 1.9 един ден мойта ще е рядък и ценен екземпляр smile004

 

Димоне кажи колко даваш. На всичкото отгоре от няколко дни е двойно пастирана и е баш като от магазина. Като изляза пред блока и се заслепявам чак smile001

Аз и без това вече искам DSG, така че може да се навия smile021 А и да знаеш колко е ТИХА само....

 

По този повод скоро влизах в сайта на Fifth Gear и за моя голяма радост в раздела Best In Class O2 е класирана на 3 място като най-препоръчителна в "Large Family Cars" след Акорд и Пасат.

 

А отдолу в раздел Performance пише:

 

PERFORMANCE

Basic 1.4 litre petrol engine is a cynical marketing ploy - too slow for all but the least demanding. 1.6 litre FSI petrol and 2.0 litre TDI diesel are the pick of the range. smile126

 

P.S.: Чавдаре, тихо бе! Недей да правиш антиреклама [-X Между другото винаги съм спорел по въпроса за "килцата". О2 всъщност изобщо не е тежка кола - по каталозите, които аз имам мойта е 1280кг. (1.9 е 1325).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S.: Чавдаре, тихо бе! Недей да правиш антиреклама [-X

Що бе? Не правя антиреклама, не казвам, че FSI е лош :D .

Но все пак при равна цена новият двигател побеждава закономерно :smt017 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От достоверен източник чух , че в БГ FSI (1,6) се броят на пръстите на двете ръце , демек по-малко от 10 броя !!!!!!!!!

Става дума за Октавия , де . Бая рядък мотор !!! В Русия пък е на почит !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехеее, много бе! 10!!! Аз си мислех, че сме аз и Чавдар :mrgreen:

Двама сме "законните", другите явно не са "регистрирани" :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1450 20тди май беше

Октито го мерих с ей това кантарче:

[attachment=0]TPWLK.jpg[/attachment]

Излезе 1348 килца с 1/3 резервоар.

не се ле поврежда отдолу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начинът на измерване е следният: повдигам (и измервам) едното прагче, докато се отлепят гумите от земята, след това другото.

На равна площадка показва едно и също и от двете страни - половината от теглото.

В големия талон срещу (G) пише 1364.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.