Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дайте мнение за коли от рода на EOS и Peugeot 308 CC + и -


simichoil

Recommended Posts

Колеги - върти ми се една идейка в главата за някакво кабрио от рода на VW EOS или Peugeot 308CC....нещо с твърд покрив. Някой имал ли е допир до такива коли, да може да споделите малко опит, какви са плюсовете и минусите (освен цената), За или Против.....Знам че не е Шкода но сериозно се замислям от няколко месеца за нещо подобно.....имат много добри цени в момента и много изгодни лизингови схеми - а как ми се кара Кабриолет. Не питам за марка, вече съм решил ако ще се взема какво ще е точно, просто питам за идеята да е кабрио. Мерси предварително :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения върху два автомобила кабрио с твърд покрив.Лятото ми гостува мой приятел със семейството си.Бяха си купили преди половин година Пежо 207СС,колата беше на 28000 км и няколко пъти вече е влизала за ремонти в сервиз,проблемите са основно в електрониката а доколкото знам има проблем и с теч заради някакво разминаване.Аз лично я карах колата и ми допадна като автомобил,пъргава,стабилна в завои.Двигателя е 1.6 16в 110 или 120 коня,не помня точно,доколкото знам е съвместна разработка с БМВ.Другото кабрио което съм карал макар и доста по-малко е Рено Меган кабрио с твърд таван.В него неприятно впечатление ми направиха скърцащите пластмаси в купето и определено евтините материали по интериора.Предполагам че Еос-а би трябвало да е с класа над френските си събратя но нямам преки впечатления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих си взел кола, в която не мога да си натоваря колелото без да го разглобявам! Ако ти се свалят мадами, съдията вижда умисъл в твоите действия. Иначе за къФ ...й ти е кабриолет? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕОС-а е с класи над-другите две. Не може да се сравняват, но и цената му (доколкото съм запознат) е доста по-висока.

Иначе изцяло те подкрепям за кабриото, а на въпросът на колегата защо ти е кабрио, ето на каква статия попаднах за кабриолетите:

http://autotrend.bg/news/read/204

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до simichoil :

 

Хей мръснико , щом ти се въртят такива мисли значи нямаш работа ...

Като нямаш работа отде пари за кабрио , бе ? smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко щях да се подхлъзна да си купя 207цц едно време. Беше много добро -2.0 16v, 17ки, кожа, климатроник, JBL 12 колони и тн. Но, отидох да го тествам и видях, че чисто и просто си е кола за пички. Не става.

Така че, моят съвет е - ако искаш кабрио, не се занимавай с пичи колички, ами си вземи истински автомобил - е30 кабрио, Ауди (80) кабрио, Алфа GTV spider, e36 кабрио, Z3, TT и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bmw.bg/bg/bg/newvehicles/1se ... rview.html

Това моделче и нагоре всичко става,няма да скърца,няма да има теч и тем подобни.

Става и за мъже!!!,не е Френско-какво по-добро ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де не е чак толкова женска колата - 308СС на което съм се спрял - с червена кожа и червено кожено табло си е просто убиец. БМВ кабрио - си е с мек покрив - а и цените там са от 60 000 нагоре - с малко повечко екстри - ей на 70 хил - е мерси. Карах такава 308сс - е нека е женска - направо се влюбих - страхотно изглежда колата - има много агресивен и спортен вид. 207сс е наистина малко - докато 308сс си е друго...

 

Ето на това съм се спрял :

 

http://www.km77.com/00/peugeot/308/cc/gra/023.jpg

 

 

http://www.km77.com/00/peugeot/308/cc/gra/031.jpg

 

За момента умувам само - да видим какво ще стане обаче. Имат и много изгоден лизинг за 3 год.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти нали знаеш, че твърдия покрив далеч не е перфектен. Заради големите панели, които пасват "перфектно" вятъра свисти ли свисти. А да не говорим като завали един хубав порой какво става... smile009 Вземи си истинско кабрио с мек покрив, а за зимата хард-топ отгоре и си президент.

 

ПП: Сестра ми има 308 (не ЦЦ) и генерално ми допада, но определено си е кола за момичета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симич:

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews ... w_eos.html

http://www.2ner.com/videos-fifth-gear/4 ... vw-eos.wmv

http://www.carmag.co.za/article/peugeot ... 2009-09-01

Все си мисля, че тези материали ще ти помогнат да направиш правилния избор!!!... Чакай да не разбере никой smile044 (VW EOS) smile021 Никой не разбра, нали.

 

pow: Кое не требеше да се разбира? smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕОС-а е с класи над-другите две. Не може да се сравняват, но и цената му (доколкото съм запознат) е доста по-висока.

Иначе изцяло те подкрепям за кабриото, а на въпросът на колегата защо ти е кабрио, ето на каква статия попаднах за кабриолетите:

http://autotrend.bg/news/read/204

 

Точно това имам предвид, колега! Ако "Симича" иска да излиза на лов за п...и, разбирам го напълно и го подкрепям за избора, който неминуемо ще направи - VW Eos.

 

Ако му трябва спортна кола, не съм съгласен, че кабриото е правилният избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера, всички които карат такива коли ли си ги купуват заради п**ките (ич или ут на мястото на **). На мен идеята ми е да ми е хубаво на мен самия - а не заради някакви жени. А и честно казано предпочитам да е Пежо 308 - на вид е по хубаво - като двигател пак е същия като този на ЕОС - като оборудване е много по добре - като цени са на кантар. Като сложа двете коли една до друга - е не мога да си купя ЕОС - просто не ми харесва. За мен определено Пежото е класи над народната кола откъм дизайн и интериор.

 

п.п. Не тръся спортна кола - а просто кабрио което да ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера, всички които карат такива коли ли си ги купуват заради п**ките (ич или ут на мястото на **). На мен идеята ми е да ми е хубаво на мен самия - а не заради някакви жени. А и честно казано предпочитам да е Пежо 308 - на вид е по хубаво - като двигател пак е същия като този на ЕОС - като оборудване е много по добре - като цени са на кантар. Като сложа двете коли една до друга - е не мога да си купя ЕОС - просто не ми харесва. За мен определено Пежото е класи над народната кола откъм дизайн и интериор.

 

п.п. Не тръся спортна кола - а просто кабрио което да ми харесва.

 

Ти си знаеш, пич! За мен кабриото няма приложение и тва е! А Пежото 308 ми е мега женско, като излъчване. Някакси ми е странно като видя мъж да кара Пежо 308 или 206 СС - изглежда насаден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама той и ЕОСа е такъв ве майна. Ако ще е кабрио Караибрахим е прав - мек таван и нещо я BMW, я Ауди, я нещо амириканско.

Тук да кажа, че съм малко пристрастен. Не към VW а просто 308 и 407 са ми колите с най-антипатични муцуни.

А иначе ето ти едно красиво кабрио

!!rKbZfQBG0~$(KGrHqUH-CcErgZi4sv7BL!u)qvMrg~~_27.JPG

!!rKbZcwBG0~$(KGrHqQH-DYErf3crCHnBL!u)qqvrw~~_27.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Повярвай ми в една нова шкода фабия ще ми се повдигне тестостерона, камо ли в порше последен модел ....

 

 

VW-гена някак ми е смешен на мен. Много е странен. Една колежка има такъв. Поне е рядък и някак си индивидуален. Що се отнася дали да е еос или 308сс ... Тест драйв "а-у"? :) Последното нещо което ме интересува когато си купувам кола е какво ще ми препоръчат приятелите. Имам си собствени мечти и собствена идеология за "красота" и "комфорт" на един автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сещам за нещо хубаво, като говорим за Пижо-то - двигателя, бензинката, му е на БМВ. ;) И друго - има некво Пижо 207 ЦиЦъ - на прИмоция - сОс таван твръд и събиращ се и сОс цена - малиииии - 32 188 лв с ДДС. Въх.

 

Само дето у 207-цата седат двама, тртия ша са гърчи зад тех, па у 308-цата мое да седнат 4-ма културно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера, всички които карат такива коли ли си ги купуват заради п**ките (ич или ут на мястото на **). На мен идеята ми е да ми е хубаво на мен самия - а не заради някакви жени. А и честно казано предпочитам да е Пежо 308 - на вид е по хубаво - като двигател пак е същия като този на ЕОС - като оборудване е много по добре - като цени са на кантар. Като сложа двете коли една до друга - е не мога да си купя ЕОС - просто не ми харесва. За мен определено Пежото е класи над народната кола откъм дизайн и интериор.

 

п.п. Не тръся спортна кола - а просто кабрио което да ми харесва.

 

Е ти значи си намерил подходящата кола smile027

Както си писал - най-важното е на теб да ти допада и да се чувстваш гот smile035

Щом 308СС покрива изискванията ти - скачай в магазина! Няма какво до умуваш! Колко пъти се живее?

Единственно остава да ти пожелая да пристигне бързо ако го нямат на склад!

Лично аз, бих избрал EOS-а, който ако се пипне и понаправи мъничко, придобива уникален вид и стойка.

Търкалял съм няколко кабриолета, но за кратко. Най-много ми допадна Ауди А4 ;)

Имаше и още един, от който ми изтръпна всичко, но пък той не ми е по джоба все още...

Но нито той, нито А4 влизат в твоята листа за съжаление - иначе - бих ти ги похвалил доста.

Успех в начинанието! Сигурен съм, че ще избереш точно това, което ти е на сърцето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господин ФрешТестДрайвъра на форума мисля, че наскоро изтормози едно Мини Кабрио. Току виж те накара да размислиш. Изнамери един AMS и чети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господин ФрешТестДрайвъра на форума мисля, че наскоро изтормози едно Мини Кабрио. Току виж те накара да размислиш. Изнамери един AMS и чети.

 

Като го помня в какъв ектаз беше от това Мини, сигурно е имало защо. :-k Интересното е, че и за Пежото не каза нищо лошо, нищо че е франкофоб smile048.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, днес ходих и до VW русе - и направо ме грабнаха и плениха с една оферта. Имат наличен ЕОС с 2.0 TFSI - 200к.с. - с ужасно много екстри за модела - кожа, 6-CD Changer, биксенон, DSG-7 степенна, някакви комфорт функции за седалки...абе много неща. И най хубавата част е - отстъпка малко повече от 20 хил.лв. Прекрасна е колата - другата седмица най вероятно ще отида да я огледам отново......но май се спрях на марката. :-) Дано само котка не ми мине път.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между Пежо и Фолксваген,избора е ясен,дори Фолксвагена да е Поло,а Пежото 608,избирам Фолсвагена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно виждам темата, но като питаш да ти напиша и аз 3-4 неща/карал съм и двата автомобила и то дори по участъци, където почти няма път:

1. Този тип автомобили не обичат много-много да си играят с механизма им за отваряне и затваряне!

2. И в ЕОС-а и в 308СС при сгънат таван очаквай пепел да ти се набута дори в г**а!

3. И двата модела имат отлично стоене на пътя и отлична динамика, само дето при каране по неравен терен е гадно да усещаш как цялото купе се усуква като "вит козунак"!

4. И не на последно място - дано имаш и друга кола, а тази да е за кеф!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е виж, че са го полазили две шкоди - тва ако не са коли, кво ше е кола? smile049 Офертата за Еоса звучи примамливо... явно им е залежала бройка, а и сега никой не купува този тип автомобили. Ако Симича натисне малко дилърчето, може и по-голяма отстъпка да направят! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.