Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

...И Фабиите също скърцат. Моля дайте съвет.


Alucard

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Пускам поредната "скърцаща" тема. Видях, че има поне дузина такива, но се касаеха предимно за шумове в интериора. Тези, които бяха до окачване са все за Октавии, но.... и Фабиите също скърцат :?

 

Та... преди няколко месеца добих скърцане откъм предното ляво колело. Реших, че е нещо по спирачките, защото точно като спирачка ми звучеше, но бързо установих, че го има не само като спирам. Скърцането обикновено започва при смяна на предавките, та следващия заподозрян беше съединителя. Обаче звука продължава и известно време след като е превключена предавката, пък и самото превкючване си е ОК. Шума го има и при студено и при топло време. В ЕТ преди месец-два я гледаха отдолу и казаха, че всичко е 6. И аз реших, че каквото и да е, не е опасно и си карам смело. Напоследък обаче ми се струва, че звукът се е позасилил. Като сваля стъклото не скърца, а направо свирука някъде отпред и отляво. ](*,)

Ако някой е имал подобни проблеми моля да сподели. Имате ли идея какъв може да е източника на тази симфония. При по-висока скорост шумът изчезва /не е заглушен от двигателя, специално съм слухтял, просто го няма/. Скърца основно покрай превключване 1ва-2ра и 2ра-3та и в диапазона 10-40 км/ч.

Може и просто да се вманиачавам smile049 И така да е, малко колегиална утеха няма да ми дойде зле. Благодаря предварително.

 

И естествено пропуснах най-важното: колата е Фабия I, 1.2 12V. Около 45 000 км., т.е. май е рано окачването да сдава багажа :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На служебната, която е 1,4 50kW преди фейслифта 2002, горе долу на твойте км, започна с подобно свирукане отдясно, пак всичко беше на 6, докато не засвири постоянно и се оказа лагер. А лагера е в комплект с главината. Цената в ЕТ за всичко беше около 230 лв, работа, части и реглаж на предница. Това беше 2004. Дефекта беше доста срещан преди фейслифта и все на около 40 000 км. Даже в мобилето към +/- на модела на старо го имаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес точно такова скърцане ми се появи само, че го усещам по същия начин, но при натискане на педала за газта(първоначално ускорение) след смяната на предавка. Ако не е тайна какво излезе при теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имах този проблем.Излезе от задните тампони на носача. Първо ги напръсках с WD 40 и скърцането спря.След време се появи отново, плюх си ра ръчичките и си ги смених.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Между другото, нормално ли е на Фабия дизел да се скапят лагерите на макферсоните за почти 100 000 км? Извинявам се, че няма нищо общо с темата, но не ми се отваря нова за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги смених на 350 000км. Разпаднаха се в ръцете ми!

 

Иначе при мен има едно досадно скърцане от към вратите. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.