Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблеми с гумените уплътнения на вратите


barca711

Recommended Posts

Тва на НИГРИН не си го купих, щото спрейчето пръска през няква къса пиш...ца и ми се стори, че ще олее всичко около уплътнението. От къде да си взема тези с дунапренчета за мазане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • димон

    11

  • dude_BG

    7

  • esto

    5

  • Ivan4o

    5

Най-много писали в темата

Вземете ти силиконово тампонче за лъскане на обувки - струва стотинки.

 

А дали върши същата работа... не ми се вярва...

 

Тва на НИГРИН не си го купих, щото спрейчето пръска през няква къса пиш...ца и ми се стори, че ще олее всичко около уплътнението. От къде да си взема тези с дунапренчета за мазане?

 

Това на Nigrin също е с тампонче - както и другите на снимките по-горе... спрейовете са тъпа работа - защо да цикаш наляво-надясно като с тампончето си е приказка...

 

REX има в МЕТРО

Вюрт - във фирмения им магазин в Бизнес Парка

Nigrin - в Кауфланд

Sonax - също съм го срещал, но не се сещам точно къде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех едно такова като червило на Сонакс... малко.... бяло. Пише, че има талк в него, ама още не съм мазал.... нещо ме съмнява да не ми оцвети уплътненията бели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Намразих си колата с това скърцане на уплътненията, наистина се чува като тропане. Взех си това на вюрт описано по горе но ефекта е много минимален. Скърца/тропа само отзад в дясно. Моля ако някой е поръчвал тези новите уплътнения да сподели. Страх ме е, че ако поръчам в ЕТ пак ще получа от стария модел. Различават ли се на външен вид? smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите са много по-меки . Приличат на матова микропореста гума , докато старите са лъскави и твърди като галоши.

Примерно при отворена шофьорска врата (в горната и част)- на старото уплътнение (твърдото) се забелязва мястото на копчетата и не стои в плавна линия както е при новото .

Инересно ми е колко ли си струва примерно 1 бр. уплътнение !!! :D Сигурно ще е 50 кинта минимум ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне , имам чувството, че говориш за външното уплътнение, което е на вратата :roll: .

То не скърца, няма смисъл да се обработва...

Скърца вътрешното, което е на купето!

Решението е само едно - мазане всяка седмица, максимум две.

И аз се побърквах, но вече претръпнах smile049 .

Два спрея и едно с дунапрен ми стоят в багажника, и щом чуя скърцането - мажа.

Уплътненията за четирите врати са около 1000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск някой да да погледне с насмешка , ще покажа най евтиното и трайно решение на проблема със скърцащите уплътнения (освен ако не сте решили да ги сменяте). Взимате един изолирбанд и на снимката съм показал с червено къде точно трябва да се навият 2-3 навивки от него и това е! При мен макар и тиксото да се е разкъсало , вече 5 месеца не се е обадило въпросното уплътнение (направил съм само задно дясно). Номера е стар ама върши прекрасна работа и приди някой да почне да се смее да вземе да пробва , ще остане приятно изненадан! Очаквам тези които ще пробват да пишат за резултата и smile159 :smt017post-3938-138453209714_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях ползвал силиконов препарат на Velind от Метро, казва се Gummi Pflege. Май държеше повечко от сегашните (Нигрин или Рекс ползвам сега), а може и да си въобразявам, беше преди две години, от тогава не съм го виждал по магазините. Това с изолирбанда идеята е да се стабилизират вратите, да не мърдат толкова, т.е. да не се търкат уплътненията, така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с изолирбанда идеята е да се стабилизират вратите, да не мърдат толкова, т.е. да не се търкат уплътненията, така ли е?

 

Да :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с изолирбанда идеята е да се стабилизират вратите, да не мърдат толкова, т.е. да не се търкат уплътненията, така ли е?

 

Да :smt017

 

а за О2 дали ще има ефект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с изолирбанда идеята е да се стабилизират вратите, да не мърдат толкова, т.е. да не се търкат уплътненията, така ли е?

 

Да :smt017

 

а за О2 дали ще има ефект

 

 

Пробвай колега , би трябвало да се получи. Този номер ми га каза един мой клиент също с Октавия1 , първоначално си помислих че си прави майтап но следкато пробвах останах изумен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иии още утре ще пробвам, ако има ефект ще черпя на събора. много ме дразни скърцането на задната дясна врата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намазах много обилно уплътненията на купето и на вратите със вксата на вюрт, след това с глицерин от аптеката и това на задна дясна врата напръсках с вд40. днес не скърца, но колко време ще изкара незнам. Като се разкърцат пак ще пробвам изолирбанда и ако пак скърца се продава октавия 4х4 на година и половина 27к км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivan4o, на теб кое ти скърца , бе ? Уплътненията или пантите , не можеш ли да рзбереш откъде е ? Да не би да е кората на задната врата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и при мен задна дясна потропва понякога и направо ме вбесява,но не знаех,че това е болка при Октавията.Интересно защо все задна дясна?А за аеродинамичния шум при движение какво да кажа?Непрекъснато се оглеждам дали всички врати са затворени smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изолирбанда днес ме прероди \:D/

имате по една бира от мен smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изолирбанда днес ме прероди \:D/

имате по една бира от мен smile027

 

 

Ами да , те старите аудита даже фабрично си имаха там нещо черно като тефлон ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли да стане по-добре, ако се намери подходящо тънко маркуче, което да се цепне и да се нагласи там вместо изолирбанд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изолирбанда днес ме прероди \:D/

имате по една бира от мен smile027

 

Радвам се че съм помогнал smile152 , бирата може де е пращате по ЕКОНТ smile091

 

А няма ли да стане по-добре, ако се намери подходящо тънко маркуче, което да се цепне и да се нагласи там вместо изолирбанд?

 

Ще трябва да се експериментира , само да не стане доста дебело и по - трудно да се затварят вратите. Иначе сега всеки ще си има изолирбанд в колата ако му потрябва за друго :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivan4o, на теб кое ти скърца , бе ? Уплътненията или пантите , не можеш ли да рзбереш откъде е ? Да не би да е кората на задната врата !

 

Хатуна матата smile001 , уплътнението на задна дясна врата, след намазването с гореспоменатия коктейл не се чува вече, въпроса е, че незнам колко ще е трайно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Товарищ esto , какво се постига с тази зелена пръчка ?

Обясни по-подробно! Не се усукват бомбетата ли , кво ?

Като се слага се реже малко тенекийка ли ?

Бъди по-сериозен и отговаряй изчерпателно ....! smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Товарищ esto , какво се постига с тази зелена пръчка ?

Обясни по-подробно! Не се усукват бомбетата ли , кво ?

Като се слага се реже малко тенекийка ли ?

Бъди по-сериозен и отговаряй изчерпателно ....! smile150

 

Товариш Димончук с тази зелена пръчка се заздравява купето и то почти не се усуква от което уплътненията не скърцат,а и като минаваш през дупка вече не дрънчи на консерва,а и влиза много яко в завойте.ламарини не се режат,бъди спокоен.надявам се да съм бил изчерпателен по твоите критерий.

 

п.п.Майбах и пръчка = супер О2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.