Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблеми с гумените уплътнения на вратите


barca711

Recommended Posts

ЗДРАВЕЙТЕ,КОЛЕГИ!

ШОФИРАМ С ОК2 2008г. от няколко месеца гумените уплътнения на задните и предните врати на ок2 започнаха ЯКО да скърцат. Някакво РЕШЕНИЕ НА ТОЗИ ОТВРАТИТЕЛЕН проблем???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • димон

    11

  • dude_BG

    7

  • esto

    5

  • Ivan4o

    5

Най-много писали в темата

Има един спрей на Nigrin - http://www.nigrin.de. Изглежда като боите за обувки с дунапренче отгоре. С него се намазват всички уплътнения и ще останеш приятно изненадан колко голям е ефекта. :)

 

Ето го точно :

31vzkrKEZ3L._SL500_AA160_.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май е най-отвратителната страна на Октавията, срамното е, че такъв проблем няма и при най-евтините автомобили :evil: .

Аз трайно решение не съм намерил, най-дългото време без скърцане след силиконовия спрей е 1 седмица.

За белите страни има сервизно указание да се сменят гаранционно уплътненията с нов модел, при който няма скърцане.

От около 2-3 години старото уплътнение изобщо не би трябвало да се използва :!: .

Тук в България не само, че уж нищо не знаят за подменянето, ами съм сигурен, че нарочно слагат залежалите стари уплътнения за нашите поръчки smile096 .

При мен звука е все едно вратите не са затворени, чак се чува като тропане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май е най-отвратителната страна на Октавията, срамното е, че такъв проблем няма и при най-евтините автомобили :evil: .

Аз трайно решение не съм намерил, най-дългото време без скърцане след силиконовия спрей е 1 седмица.

За белите страни има сервизно указание да се сменят гаранционно уплътненията с нов модел, при който няма скърцане.

От около 2-3 години старото уплътнение изобщо не би трябвало да се използва :!: .

Тук в България не само, че уж нищо не знаят за подменянето, ами съм сигурен, че нарочно слагат залежалите стари уплътнения за нашите поръчки smile096 .

При мен звука е все едно вратите не са затворени, чак се чува като тропане.

 

:smt017 за жалост проблема не е само в уплътненията ,когато става дума за БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:mrgreen: При мен звука също е като тропане , когато не са намазани уплътнителите. :mrgreen: =D> Но след пръскане държат поне 1месец , че и повече . Много са твърди наистина . Дори съм мислил да си поръчам от новия модел , не вярвам да са скъпи !

Интересно , че при Супърб , Румстер и Йети присъства и велурено уплътнение както при по-големия брат - VW !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Интересно , че при Супърб , Румстер и Йети присъства и велурено уплътнение както при по-големия брат - VW !

Че и на Фабия 2 (поне на моята има :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то мойте са някак си велурени май, ама като решат да скърцат мани бЕгай.

 

Под велурени уплътнения имах предвид тези които са в горната част на вратите , а не в отваряемата част на стъклото. Там всички имат велурена част ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа добро утро, пак съм спал. Напрежението напоследък ми идва в повече. Извинявам се!

Аз съм забелязъл че когато зад мен седи човек, тоест аз съм дРавера, се чува едно съскане откъм задна лява врата. Сякъш, някакси, абе едно СССССССССССССССССС. Някоъ да го е чувал при други О2 и то е само при пасажер отзад У лево?

Поздрави!

 

п.п. А дали му беше тука мястото да питам? smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Под велурени уплътнения имах предвид тези които са в горната част на вратите ...

По повод на този велур някой може ли да сподели нещо за поддръжката му?

Кога, с какво и т.н.

Все пак не е гума :mrgreen:

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто почиствайте с влажни кърпички-особено в долната част-при свалено стъкло

не мажете там с мазнотии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа добро утро, пак съм спал. Напрежението напоследък ми идва в повече. Извинявам се!

Аз съм забелязъл че когато зад мен седи човек, тоест аз съм дРавера, се чува едно съскане откъм задна лява врата. Сякъш, някакси, абе едно СССССССССССССССССС. Някоъ да го е чувал при други О2 и то е само при пасажер отзад У лево?

Поздрави!

 

п.п. А дали му беше тука мястото да питам? smile159

 

 

smile188

Абе, да не е ял по-твърдичък фасул тоя дето е седял отзад? smile091 smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз съм забелязъл че когато зад мен седи човек, тоест аз съм дРавера, се чува едно съскане откъм задна лява врата. Сякъш, някакси, абе едно СССССССССССССССССС. Някоъ да го е чувал при други О2 и то е само при пасажер отзад У лево?

Поздрави!

 

п.п. А дали му беше тука мястото да питам? smile159

 

От лятото и мен ме дразни същият шум, само че при мен е вдясно и се чува при по-високи скорости. Много ме дразни, щото колата още не се е разскърцала и това е единственият кусур. Съска сякаш има недозатворено стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли възможно просто да не са регулирани вратите, както трябва? Като се покара малко колата (особено по готините улици в София), мисля, че може да се получат някои улягания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от вратите(дали са улегнали или не),а от самия материал на уплатненията.

Аз ги мажа периодично с течен парафин и не скърцат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, аз казвам за звука "все едно не си затворил прозореца"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако толкова много те дразни,сваляш кората,качваш някой от зад и караш ,а той да се ослушва от къде точно се чува звука.Може и уплатненията да са се разместили,може от дръжката на вратата,знам ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, аз казвам за звука "все едно не си затворил прозореца"...

 

Не четете , колеги..., не четете!!! Изоставате с материала.. :D

Съскането отзад е аеродинамичен шум от задното неотваряемо стъкло на задната врата.

Маже се с черен силикон отвън при повдигнато уплътнение с помощта на дълъг женски нокът !!!

За проба можете да облепите това прозорче с хартиено тиксо отвън и ще се убедите.

За другия аеродинамичен шум при движение над 100км/ч , който обаче се чува до лявото ухо на водача все още няма лек ! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,

вече ще имам оправдание за пред жената защо търся дълги женски нокти :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де и аз ще го пробвам тВа с ноктите, ама при мен се чува само с пасажер на задната седалка У лЕво! Значи има някаква роля седящия там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де и аз ще го пробвам тВа с ноктите, ама при мен се чува само с пасажер на задната седалка У лЕво! Значи има някаква роля седящия там.

 

Може да играе роля на звукоотражател ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, аз казвам за звука "все едно не си затворил прозореца"...

 

Не четете , колеги..., не четете!!! Изоставате с материала.. :D

Съскането отзад е аеродинамичен шум от задното неотваряемо стъкло на задната врата.

Маже се с черен силикон отвън при повдигнато уплътнение с помощта на дълъг женски нокът !!!

За проба можете да облепите това прозорче с хартиено тиксо отвън и ще се убедите.

За другия аеродинамичен шум при движение над 100км/ч , който обаче се чува до лявото ухо на водача все още няма лек ! :(

 

Ееееее! Тва трябва да имаш уши кат на Димон, дето да пръдне мравка - ще я чуе! Аз слушам хеви метъл от малък на високи децибели и вече не ми правят впечатление такива шумчета... smile035 smile035 smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, с риск да ме намразите... ама за какво скърцане от уплътненията говорите?

 

При мен няма такова нещо... аз преди зимата, през пролетта и още веднъж след това през лятото си обмазвам уплътненията с REX от снимката по-долу и всичко е ОК.

 

А иначе който и от другите продукти да изберете пак ще ви свършат същата работа...

 

image_44febd5369da4.jpg

 

gummi_pflege_wurth_rubber_care_gel_stick_08930128_1.jpg

 

01340139.jpg

 

340100.jpg

 

74653.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.