Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с антифриза?


nikolay_ivanov

Recommended Posts

Днес докато си карам ми светна индикацията за температурата и нивото на охлаждащата течност. Индикатора за температурата си показваше както обикновено 90гр. Спрях колата и установих, че нивото на антифриза ми е намаляло доста. Долях към 0,5л. Не съм забелязал да имам теч. От какво може да е?

Фабия 2006 1,2 12V

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долей пак от същия антифриз, ако е розов само G12 и карай. Следи го постоянно, също така проверявай и маслото. Може просто лека-полека да си е намалял и да няма нищо страшно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснен съм, защото преди 2000км сменях масла филтри и свещи. Тогава доливах съвсем малко. След ремонта колата не ми харесва малко, разхода сякаш се е увеличил. Мисля да я заведа на доктор.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е от ниските темперетури - антифризът, като всяка течност, си намялава обема при ниски темперетури. И при мен се получи(като я паля рано сутрин на студ). Долях си и всичко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Половин литър е доста. Ако пак продължава да чезне, провери за бели следи по целия път на антифриза - термостат, радиатор, маркучи, казанчето, водната помпа. При мен беше гарнитура на глава, смених я и всичко заспа. Оттогава не съм доливал антифриз, но твоя двигател е още нов, не вярвам да е това. За всеки случай провери цвета на маслото, дали има промяна и капачката на маслото - дали отдолу има налеп подобен на боза. В самото казанче също погледни, дали има цветни следи от масло или пък черно зацапване - като сажди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.