Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неприятно скърцане ! ?


Michael

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

 

Накратко ще обясня откъде идва скърцането и след това ще питам конкретния въпрос. Неприятният шум идва от областа на пластмасовите тръби на парното, които вкарват въздух в купето и по-точно тези в централната част. Най-силно се чува от там незнам от какво е породено (от слънцето или от препаратите за табло), но от лятото това скърцане не спира (като триене на една пластмаса в друга) и е доста неприятно особено , когато се шофира в града.

А въпроса ми е как най-лесно мога да стигна до долната част на тези тръби и по специално долу вляво от централните отворите ? Правих опити след като махнах CD - то и да ги понаместя или видя откъде точно идва този звук, но ефекта беше нулев. Мисля си дали тази най-горната част на таблото да се махне цялата , но ми се струва доста играчка.

 

Ще съм благодарен, ако някой се отзове smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че от там скърца? При мен има едно много остро скърцане през лятото, от уплътненията на вратите. Като намажа малко силикон и не скърца 3-4 седмици. През зимата или като е по-влажно нищо не се чува никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, защото след като ударя леко областа откъдето се чува и за няколко секунди изчезва. А и другото ми потвърждение е като свалих отворите за парното и cd- то се чуваше по-силно, дори след като ги свалих тези неща за да се добера до тръбите, разклатих ги и отново се чуваше. Направо ме подлудява в града, заради дупките smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърцането се появява на много Фабии 1, точно от едно и също място, след някоя друга годинка и съм свалял цяло табло заради него, проблема идваше от някаква деформация по таблото и си е грозна работа. Евтино табло, няма как...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мойта се получава некво скърцане, ама някак си идва отдолу. Усеща се като разхлабена пластмаса. Като потеглам, при спиране, дори със съвсем леко почукване на спирачкака и при падане в дупка се чува. Имам чувството, че колата всеки момент ще се разпадне. Някой да има представа дали е от корите отдолу или нещо друго?

 

П.С. Онова потропване в таблото го има и при мен. Май е обичайно явление при евтините части на vw.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

При мен също имаше такова скърцане. Чуваше се в областта над бутона за аварийните светлини. Отстраних го като внимателно извадих централната решетка на въздуховодите, мисля че излизаше заедно с аварийните светлини. Там поставих уплатнение и проблема се реши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигането до тръбите става като извадиш от гнездото му устройството за насочване на въздуха който е захванат с щипки. Внимателно подпухваш между пластмасата и таблото една здрава отверка и натискаш като гледаш да не нараниш нещо за да откопчееш щипките. Другия начин е да свалиш цялата средна конзола .... ама е доста работа основно в развиване на винтове. но ще стигнеш само до долната част..

 

imageparno.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.