Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спираш пред блока - плащаш


NightSpirit

Recommended Posts

Айде да ни е честито - току-що шефът на Центъра на Градска мобилност, това нагло човече, след пет минути увъртане, ехидно кискане и явни заплахи в ефир, че зададения му от Анна Цолова въпрос не води към нищо добро, си призна - от паяци и глоби в София за 2008 са събрани 12 милиона лева, от които реално в бюджета на Столична община са влезли само 2 милиона. За останалите 10 милиона лева задоволителен и правдоподобен отговор от господинчото не бе даден. И това е по времето на КМЕТА, СЕГА ПРЕМИЕР, Бойко Борисов.

 

Линк към мат'риала, последните 5 минути къртят: :mrgreen: http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гледам ТВ, Цецко, получавам онлайн информационни бюлетини. smile004 Не казвам, че ще мине номера, или останалите простотии, замислени от управляващите. Не, просто ми стана интересно как все още има хора, дето смятат за нормално да се държат в национален и световен ефир така, все едно още сме по тоталитарно време. И после излиза Бат Господ-Бог Бойко и ме убеждава, че Европа ни се радвала - тоя спи и сънува наяве и сам си верва. :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха тия луди ли са бе, то не стига че разни калтаци ни драскат колите и само трябва да ходим по застрахователи и да седим като пъдари по прозорците, ами и такса ще им плащам....тццц не могат да се оправят с икономическото управление на страната и само гледат да опукат народа дето ги избра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха тия луди ли са бе, то не стига че разни калтаци ни драскат колите и само трябва да ходим по застрахователи и да седим като пъдари по прозорците, ами и такса ще им плащам....тццц не могат да се оправят с икономическото управление на страната и само гледат да опукат народа дето ги избра...

Ееее много далече отиде !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми горе-долу е вярно, ама то те гледат да опукат когото могат, щото трябва пари да събират, а кого могат? Ами - въпросът е риторичен. Ще плащаме и ушите ни ще пукат. Така мисля аз де, може и да има малко отлагане и забавяне с цел все пак да плащаме - да не вземем масово да изпаднем в несъстоятелност, че и за тях зле. Най-добре е(за тях) - малко ако посъбере народа парици да му се взимат, от голтак - няма какво да се вземе.

Това се прави още от 96-97-ма година под различни форми - остави се малко да глътне въздух и хоп - пак се затяга примката. Сега е ред за затягане, стига печелене на пари...:( То последните години посъбраха пари дори и нормални хора не само тия "дето трябва".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,ами кой и по какъв начин ще събира тия такси ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той проблема е многостранен...

 

От една страна е общината която е длъжна да се грижи за реда, осигуряването на свободни тротоари и места за паркиране на живущите в раиона. Как да стане това без ограничения? А кое е най-ефикасното ограничение? Не е ли финансовото :-k

 

От другата страна са собсвениците на автомобили и имоти. Колко от купилите наскоро жилище го закупиха с гараж и/или парко място?

 

От трета страна са "таралясниците", които с години не са се местили, но собствениците им не желаят да се разделят с недвижимата си собственост. За спарвка само пред нашия блок са 3-4 такива екземпляра...

 

Четвърта страна са приходящите (гости, по работа и т.н.). Нали и те трябва да могат да спрат някъде?

 

Решението? Сложно. Всяка държава се опитва по различен начин да го реши.

В Белгия (по-точно Антверп) центъра е синя зона и на апартамент се полага по ЕДНО разрешително за паркиране в раиона. Втора и следваща - кой както може да се оправя.

В Швейцария (Цюрих) всеки апартамент задължително има и парко място. Пред блока има места за паркиране на посетители. Ако живущ в блока паркира на тези места - глоба! Освен това синята зона е с три цвята: бял - свободно паркиране за всички, жълт - само за живущи в блока/къщата, син - синя зона.

В Германия (Брюл) - синя зона в центъра с разрешително за един автомобил на апартамент.

 

Айде стига от мен, че тая тема е безкрайна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бетонните ковчези дето заемат за един камион място ... нали бяха нелегални и щяха да ги махат ... ама така им е по - лесно да фърлят пепел в очите на хората ... така беше и с винетките ( вие си платете 70 лв. па ние ще си помислим дали да опраим пътищата )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали са популисти или просто Тея не знаят за какво става дума при управлението на каквото и да е,пък за държава хал хабер си нямат,ама Здраве да е ще трябва да се търпи.

Казвам нещо си и след ден два го опровергавам от позицията на големец и решаващ фактор-това сме го видяли поне 100 пъти за 100 дни. Ма тва е от Простотия не от друго.!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменили са си мнението smile049

http://www.dnes.bg/sofia/2009/11/20/na- ... rane.81095

вече не могат никого да учудят с тези "обратни завои" нашите убавци-управници, дано поне се научат на нещо и не повтарят грешките от предни свои мъдри решения. нек сме живи, нек ни е.ат, както обича да казва един приятел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали Ви казах: СПОКО!

Карай те си шкодичките и си живеите спокойно без излишно напрежение.

Ама никой не ми отговори на темета"как релаксирате"? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къв релакс бе, мичурин, ние тука си счупихме ръцете от бачкане, ти за релакс ми говориш... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къв релакс бе, мичурин, ние тука си счупихме ръцете от бачкане, ти за релакс ми говориш... smile091

Превода на никнеима ми не е добър,постарай се повече! c=ч smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.