Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с заключване на вратичка на резервоара...


mitko66

Recommended Posts

Проблема е следния...преди време не можеше да ми се заключи вратичката на резервоара за гориво, при натиск не искаше да щракне и се връщаше назад. Сменяйки масло в един сервиз ми я оправиха между другото за 2 мин, но не разбрах каква е интервенцията и си помислих, че проблрема е решен, но уви половин година по-къно при зареждане на гориво пак не мога да затворя добре вратичката си, не иска да щракне палчето и стои полуотворена...

Някакви идеи как да се справя с проблема, без да посещавам сервиз...

колата е фабия 1, вратичката се отключва с бутон от мястото на шофьора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, дали проблемът ти е като моя, но може да проверш. Погледни от вътрешната страна на пантата на капачката, има нещо като кламер. Това е пружинката, като се измъкне и хлопа свободно, застава на пътя на пантата и капачката не може да се затвори. Трябва пружинката да се вмъкне обратно в гнездото си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми се случи миналата седмица. При мене беше излязла прожинката която връща чопа за заключване. Как реших проблема .

Отваряте капачката на среща има един винт тои се отвива, после се изважда цялата капачка със гуменото уплатнение. Самия заключващ механизам остава на калника , тои се издърпва и там е вапросната прожинка намествасе и за всеки случай аз омотах и със тиксо. После по обратния път се зглобява.

Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще опитам по посочения начин още днес, дано е проблема с пружинката а не нещо по-сложно. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.