Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Криза ли е кризата !


димон

Recommended Posts

Интересна работа , м...му !!!

Едни се чудят как да си прекопаят задния двор ...., други се чудят къде да си дянат парите ...

Пък трети и четвърти дават съвети..., все едно вече са минали по тоя път ... smile091 ...

smile117 БГ smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кризата я направиха богатите,за да ограбят бедните ! :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кризата я направиха богатите,за да ограбят бедните ! :smt0344

:smt017 АпцилЮтно си прав.Сичко е една голяма и мъдра игра .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е ,че криза НЯМА, просто хората се наплашиха с това което се требеше из медийте и в крайна сметка сега се кашрват парици за "черни дни". Затвориха врати много фирми еднодневки, които и без това пречеха на пазара ... но за сметка на тях и по-големите предполагам изпитват затруднения... но факт е ,че тези които имат парици пак ще имат.. и то повече отколкот преди.. а тези които немат.. ще нямат повече ... "Живота какво ще кажеш... брутален или прекрасен е.... "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора ,каква криза е сега,спомнете си 90-та ,правителството на Луканов и 96-та,правителството на Виденов,тогава си беше криза!Нямаше хляб откъде да се купи,спяхме по бензиностанцийте,лева се обезценяваше с часове!

Сега си трябва яко бачкане и всичко ще се нареди!Писна ми ,вече 20год.да се оплакваме и да търсим вината в политиците а не в нас! smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!!!

Едни се чудят как да си прекопаят задния двор ....,smile091 ...

smile117 БГ smile168

 

Димо, че те пуснем да измуаш две лехи у заднио двор, да изкараш за ботуши на жената и бензин до Нова година. :mrgreen:

 

Ники е прав - бачкаме, изкарваме пари, има всичко по магазините - ква криза, кви 5 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора ,каква криза е сега,спомнете си 90-та ,правителството на Луканов и 96-та,правителството на Виденов,тогава си беше криза!Нямаше хляб откъде да се купи,спяхме по бензиностанцийте,лева се обезценяваше с часове!

Сега си трябва яко бачкане и всичко ще се нареди!Писна ми ,вече 20год.да се оплакваме и да търсим вината в политиците а не в нас! smile175

 

Съжалявам приятелю, но съм твърде млад за да поня това... вероятно родителите ми са по-наясно с това... и въпреки всичко... криза нема според мен.. всичко е спекулация ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......просто хората се наплашиха с това което се требеше из медийте и в крайна сметка сега се кашрват парици за "черни дни". ..... "

 

Ти сега като знаеш, че е криза не си ли се ограничил в разходите си.. не смяташ ли паричките си... Знаеш ли какво ще стане утре ?! Щото пи мен е такова дереджето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!!!

Едни се чудят как да си прекопаят задния двор ....,smile091 ...

smile117 БГ smile168

 

Димо, че те пуснем да измуаш две лехи у заднио двор, да изкараш за ботуши на жената и бензин до Нова година. :mrgreen:

 

Ники е прав - бачкаме, изкарваме пари, има всичко по магазините - ква криза, кви 5 лева.

 

 

pow почти ме разбра ... :D ... понеже много образно се изразявам ...ставаше дума за следното : както си седях ей така и гледах раздела "всеки за всичко" ... :) ..... и гледам ...

едно мнение на Ицо как си копае задния двор и следващото за питане за депозит ....голям контраст ми се заформи нещо... smile091 smile091 smile091 , та така се породи и въпроса дали кризата е криза ? ;)

 

за измуаане няя проблеми ...муаам и по 3 лехи ...( стига да са от готините ) :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Криза очевидно има пък била тя и медийна.

 

Оборотите на всички фирми са надолу. Това до голяма стпен се дължи на драстично намалената кредитна акивност на търговските банки. Допълнително постоянното раздухване от медиите влошава нещата...и така.

 

Имайте предвид че оборотите на търговските вериги за хранително продукти са намалени с около 20 процента (в бранша съм знам) спрямо миналата година. А както знаете последно се ограничават стоките от първа необходимост. Значи кризата в секторите от не първа необходимост и стоки на лукса са се свили драстично...

 

Лукановата и Виденовата зима ги помни. Кризата беше сериона тогава...а чия е вината за онова време е друга тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Криза има, когато дойде ред ти да си взимаш парите за работата, като отидеш в магазина да харчиш.. криза ли ? , дефлация ли? оооо,, smile091 smile091 smile091

Факт е, че има скатаване на "пари за черните дни", но то обратното би било лудост, нещата хич не са розови, за много фирми се свиха пазарите в Западна Европа и трудно се възстановяват. Едно е ясно - повече такова строителство и кредитиране изобщо няма да има. Дано се развият отрасли които бяха пренебрегнати покрай умопомрачителното бетонолеене. Лошото е, че 90% от така наречените предприемачи в България просто препират едни суми. А сериозна икономика не се прави само с ядене, трябва и акъл. Та, криза няма само за "перачите", който не е прал, а е започнал строителство с нормални заеми предполагам, че вече е фалирал или е в ужасни затруднения, понеже ние не сме нормална държава,както е общоизвестно.. ;) В останалите отрасли с изключение на ХС-то нещата са подобни. Щом и в ИТ-то се влошиха нещата... представете си за какво става дума.. Сега е малко време на шашмите ала Магурата малко, очаквам да стане и повече догодина(нямам предвид, че ще има хиперинфлация де ;)).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,за някои има,за други по-малко се усеща...

При мен,не се усеща почти,но при други професии и бизнеси се задълбава все повече иии май няма изход :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съкращения, фалити, намалени наполовина заплати...ако някой не я е усетил може само да се радва, но да се твърди, че няма криза у нас е нелепо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...При мен,не се усеща почти...
Я ела да си видиш колегите в София. Новософианците почнаха да се прибират по родните си места с бангиите, т.е. намалява работата. Вярно е, че се разчита на сериозните клиенти с нормалните автомобили, но все пак около 20 - 30% (поне при един мой съученик е така) бяха автомобили от Форд Сиера надолу.

Кризата дойде от щатите и това е всеизвестно. Араби и евреи решиха да си поприберат раздадените кредити, а кой е най-големия кредитополучател - Америка. И от там се почна всичко. Масова психоза => всеки гледа да се пази => намаляване на инвестициите => свиване на пазарите => развиване на спекула. От тук насетне едни са наистина в криза а други спекулират и са в криза само, когато е ден за заплати. При нас примерно работата понамаля, ама с малко. Но иначе е криза! Абе... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че падна работата,падна,но пък преди всеки се занимаваше с това дето не разбира,само защото търсенето беше по-голямо от предлагането!Особено пък в нашия бранш-строителството,но пък поне ще останат читавите фирми на пазара.Наистина ,тежко е положението,но като си спомня как през 90-те,стояхме с месеци без работа,сега е цвете!

Стягаме коланите и търсим работа,това е положението! smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В подкрепа на коментарите на Odin , everlast и C2H5OH.

Имам поглед върху няколко фирми, положението е меко казано зле, оборотите им са яко надолу а и не се вижда шанс за увеличаване :-k Не знам как ще е през зимата- с таз безработица кризата се задълбочава. Дано да греша. Това е верига, по която сме закачени всички. Като закъса едно звено- ето че при следващите оборота пада. По-малко се усеща при оборота на хранителните стоки но след като и при тях има спад- няма начин да няма във всички останали сектори на икономиката и то по-силно изразен. ... А един много студен икономически и финансов вятък дойде от Китай, жалко че никой не го признава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,за някои има,за други по-малко се усеща...

При мен,не се усеща почти,но при други професии и бизнеси се задълбава все повече иии май няма изход :-k

 

То при теб как да се усети, не си фирма smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,за някои има,за други по-малко се усеща...

При мен,не се усеща почти,но при други професии и бизнеси се задълбава все повече иии май няма изход :-k

 

То при теб как да се усети, не си фирма smile049

да ДЗЗД-тата не ги лови smile091 smile091 smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас продажбите намаляха повече от 10 пъти :(

Не знам как ще изкараме зимата, че и след това...

Ако си загубя работата шкодака ще се появи тук :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко , бе Чавдаре ! :) Кризата ще започне да свършва след някой месец ...,... още малко ! ;)

Освен това можеш да намалиш малко и ...яденето ...и без това няма да ти проличи :D =D> , от тук закуска , оттам закуска и его лизинга ... :D Мнооо ядеш , бе човек !!! smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се национализират много бакни пред фалит и за да почнат арабите да си замразяват сметките и да отпускат кредити само на техни си фирми и огранизации определено има криза.Защо?Заради лошо раздадени кредити по цял свят,заради алчността на хората и гнилите малки фирми в всеки град по света с над 30 хил население.Заради това,че евреи и араби им намаляха милионите от швейцарските банки и лихви и заради намаленото потребление на техните стоки.ест китай няма криза,заради това,че хората купуват боклуци.Ето заради това колеги определено има криза,едва ли някой ще заделя пари за черни дни и ще предподпочете да изгуби кола на кредит на 1-2 години или д аси върне апартамента,само защото са казали по тв.Аз като маркетингов специалист и пр за 7 месеца работат апо заведенията и фирмите под 35 персонал са паднали с над 50-60 процента,така че определено има криза(не смао за бедните,а и за богатите).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, криза има. Моето мнение е, че кризата се породи от умниците на Уолстрийт ;) От там скокна в банките! Алчността на банкерите, които раздаваха ипотечни кредити или рефинансираха стари такива, като си затваряха очите за кредитополучателите и техните доходи беше с единственната цел - като изхарчат и спестяванията, които имат въпросните обикновенни платци - да им вземат къщата/колата. Е - случи се. Взеха много къщи, обаче...няма на кой да ги шитнат отново, за да си върнат парите и...фалираха! Бая банки пуснаха кепенците. От там насетне - сценария е ясен - няма смисъл да пиша.

Но истината е тук - това, което Ники е писал:

Стягаме коланите и търсим работа,това е положението! smile117

Лично аз, правя точно това и спокойно мога да кажа - за мен, криза няма smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,за някои има,за други по-малко се усеща...

При мен,не се усеща почти,но при други професии и бизнеси се задълбава все повече иии май няма изход :-k

 

Не бъди чак толкоз песимист, прочети малко Маркс - кризи е имало и преди, след тях възход и после пак кризи... така циклично е устроен светът на "капитала". Мен само ме е яд, че при майсторите по ремонти на коли и жилища криза почти няма и цените там не падат като в моя бранш примерно. В момента аз имам по-малко работа => и пари, но затова пък повече свободно време, което можех да използвам да седя на главите на майсторите /както знаем в БГ това е необходимо в повечето случаи - контрол, за да си свършат качествено и навреме работата/, но в момента високите им цени и ниските ми доходи ме възспират... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.