Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна батерия на ключа О2


evin

Recommended Posts

Колеги дайте акъл как се разглобява тая пущина, че направо ми скъса нервите. Значи, успях да разделя двете половинки на дистанционното и сега не мога да разбера как се отваря капачето на батерията. В книжката има рисунка със стрелка в неопределена посока, но капачето не помръдва както и да се опитвам - пробвах с нож и отвертка без успех. Капачето лежи на нещо като гумено уплътнение... smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей. Софиянец. :mrgreen: Я се обади тука - 0887601759, уреди си среща и после се похвали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

Това трябва ли да означава, че сам няма да мога да го отворя никога smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се съмнявам в твоите способности. Просто ако не успееш, звънни на тоз номер, да ти окажат квалифицирана Доктор-ска помощ. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами размърдаи малко уплътнението има още едно капаче което се отделя чрез придръпване като на обикновенно дистанционно и си готов ти по трудната част си я свършил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става с тънка отверка и по-смело,нищо няма да се счупи!Ще го понадраскаш но няма начин,с нокти не можеш да го отвориш! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не драскаш се прави с тънка, но широка отверка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не драскаш се прави с тънка, но широка отверка....

 

 

Точно така . Ползваме такава - направена от стара лъжица : :D

post-2149-138453143128_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах вече си отворил ключа на две - сгъваемата метална част с нейната си пластмасичка и частта с всичките копчета. С широката отвертка се отваря частта с копчетата. Най-добре е да започнеш от мястото, където ляга металния ключ, когато е сгънат, защото там не се вижда и дори и да го надраскаш няма да е голям проблем. Прилагай сила спокойно, защото трудно поддава, но внимавай да не надъвчеш пластмасата! Дано да съм бил полезен. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ква отвертка бре Димонски?!!!То тва шпатула! smile091

 

Ами, шпатула - лъжица си е отвсекъде. :D Просто е яла бой и по Татово време, и през демокрацията и от мноо гърбене си е посменила предназначението. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С широката отвертка се отваря частта с копчетата. Най-добре е да започнеш от мястото, където ляга металния ключ, когато е сгънат, защото там не се вижда и дори и да го надраскаш няма да е голям проблем. Прилагай сила спокойно, защото трудно поддава, но внимавай да не надъвчеш пластмасата! Дано да съм бил полезен. smile159

 

Значи напъвам нагоре от вътрешната страна (там където се вижда гуменото уплътнение) и се отваря целия горен (по рисунката) капак?

post-4778-138453143146_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точ'така! Тва, дето е розово, трябва да отдели от черното. Стрелката е нагоре, бе - как да не виждаш? smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гледам стрелката по моята логика трябва да се плъзне надясно. Както и да е, логики всякакви, а художникът е сакат smile048

 

Май жена ми ще остане с една лъжица по малко - ще взема да си направя и аз един вълшебен инструмент, че и на двата ключа батериите са почти заминали.

 

Благодаря smile027

 

ПП. Последно питане - след смяна на батерия ще се наложи ли обучаване на ключа? :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината и аз първоначално,гледайки картинката си мислех ,че трябва да се плъзне настрани и надясно, но се оказа нагоре!Наистина много куцо са го нарисували!

При мен се оказа,че батерията си е читава,просто контактните пластинки се бяха поохлабили,та ги надигнах малко нагоре и всичко е ток.Пробвай го това ,преди да сменяш батерията! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяната всичко си е, както преди! Няма да обучаваш нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих вълшебен инструмент за отваряне на ключове - "Шпакла лукс 1 инч" за 1.30 лв. от кварталната железария smile048

 

UiFZS.jpg

 

И двете ми дистанционни са с чисто нови батерии вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Производител Китай,иначе е "model Japan" smile091

 

P>S>Сигурно тая кирлива лепенка ще ти трябва 1 час да я отлепиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не пречи лепенката, тъкмо да знам откъде съм го купувал след 10 години smile091

Но отваря ключове за норматив. Преди с обикновена отвертка бях подкарал всичките лели на производителя на ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.