Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за ОПЕЛ


димон

Recommended Posts

Някой знае ли дали OPEL ползват технологията помпа-дюза ? :)

Напоследък се заслушвам в някви Астри ( не знам коя година са ...примерно 2000г.) , които имат досущ нашия звук , даже по някой път се бъркам като са ми в гръб...

Бегачката не може да не знае :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата помпа-дюза се използва само от ВАГ.Доколкото знам новите модели на Опел използват дизелови двигатели на Фиат които са комън-рейл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тва им го гепих от сайта на Опел и брошурката на Астра:

 

Astra ecoFLEX. С емисии на CO2 само 130 г/км и комбиниран разход на гориво

4,9 л/100 км, Astra ecoFLEX с двигател 1.3 CDTI е най-екологичният и икономичен

начин да се насладите на Astra.

 

За почитателите на дизеловите двигатели се предлага гама от шест най-модерни common rail агрегата, започвайки от 1.3 CDTI с мощност

66 кВт (90 к.с.). Най-мощният в гамата е със 110 кВт (150 к.с.) и въртящ момент 320 Нм

 

Двигатели 1.3 CDTI

ECOTEC®

(66 кВт/90 к.с.)

 

1.7 CDTI

ECOTEC®

(74 кВт/100 к.с.)

 

1.7 CDTI

ECOTEC®

(81 кВт/110 к.с.)

 

1.7 CDTI2

ECOTEC®

(92 кВт/125 к.с.)

 

1.9 CDTI

ECOTEC®

(88 кВт/120 к.с.)

 

1.9 CDTI

ECOTEC®

(110 кВт/150 к.с.)

 

Не изглеждат като да са VAG-ови, ;) ама явно на шум са ги докарали. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ставаше дума за по-старите НЕкомън-рейли . За новите - знам . То и звука е по-друг ...по-мек при равномерен ход и остротракащ при ускорение. Може тези за които се интересувах да са и по-стари ...199X г.

 

....помпа-дюзата се е ползвала и от Мерседес-Бенц . А пък VW двигатели са се монтирали и в други марки - например Митсубиши Аутландер/Лансер . В старите Форд Галакси -TDI ;) и др. , както и в някои Хамерикански марки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опел имат големи проблеми с това да направят собствен хубав дизелов мотор и постоянно ползват и чужди производители. Едно време ползваха двигатели на Исузу, сега не знам. Но двигател от ВАГ не са слагали, така че няма как да е ПД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Обикновен предкамерен (така май се казваше, копелето) дизел са си тези Астри. Имахме една таква преди време. Въпреки, че са 16в, двигателите са доста поспрели и не чак толкова икономични. Да не говорим, че голяма част от тях дори нямат интеркулер. smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опел имат големи проблеми с това да направят собствен хубав дизелов мотор и постоянно ползват и чужди производители. Едно време ползваха двигатели на Исузу, сега не знам. Но двигател от ВАГ не са слагали, така че няма как да е ПД.

освен старият им 1.6д ,който е от кадет Д и после Е още познат,Опел нямат хубав дизел

ползват на исузо,бмв,и фиат-сега най новите-комън рейл

пд-нямат толкус мозък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опел имат големи проблеми с това да направят собствен хубав дизелов мотор и постоянно ползват и чужди производители. Едно време ползваха двигатели на Исузу, сега не знам. Но двигател от ВАГ не са слагали, така че няма как да е ПД.

освен старият им 1.6д ,който е от кадет Д и после Е още познат,Опел нямат хубав дизел

ползват на исузо,бмв,и фиат-сега най новите-комън рейл

пд-нямат толкус мозък

Пo скоро не са слагали мотор от трактор в кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.