Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

10.01.1997 - които каквото има


maxrpm

Recommended Posts

Надъхан от филма на БТВ за 10.10.1989 реших ,че много ми се иска да си опресня знанията относно 10.01.1997. Единственото което си спомням е как разни пичове обръщаха мерцедеците, трошаха, горяха, крещяха, а после доста и ги биха. Всичко това през призмата на канал 3.

Ако някои има вестник, филм, клипче, каквото и да е било или е бил там, в тълпата, нека драсне един ред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надъхан от филма на БТВ за 10.10.1989 реших ,че много ми се иска да си опресня знанията относно 10.01.1997. Единственото което си спомням е как разни пичове обръщаха мерцедеците, трошаха, горяха, крещяха, а после доста и ги биха. Всичко това през призмата на канал 3.

Ако някои има вестник, филм, клипче, каквото и да е било или е бил там, в тълпата, нека драсне един ред

Да ,хубаво филмче .............ех спомени,спомени.1989г. точно на 10.11 се пребирам от Москва и на летището един ''бакшиш'' ми съобщи новината. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лошо няма, аз отдавна съм казал ,че единственото хубаво на соца е Шкода 120. А на 10 януари бил ли си

Не ,97г. вече се бях прибрал във Варна.Но си спомням живите предавания по телевизията.Даже си спомням че останах до късно да гледам атакуването на парламента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък си спомням smile048 бил съм келеш още - 7/8 клас, обаче беше зимна ваканция и бях при баба и дедо в Добрич... Та те са върли седесари, ама от тия ултра-мега крайните и ходех с тях на митингите, събираха се пред кметството/общината (ще излъжа какво беше точно - срещу колежа се пада) и викаха... Даже счупих със снежна топка едно стъкло :oops: весело ми беше, колкото и да не съм разбирал нищо тогава...

В Търново имах приятелчета които бяха на барикадите на главния път, там се горяха гуми, пак беше весело, ама нашите не ми позволяваха да ходя smile049 не било за деца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 10.01.1997, както и двете денонощия преди това, бях на барикадите пред СУ и Орлов мост.

Положението обаче беше доста спокойно, проблеми създаваха само мутрите, които също не пускахме да минат.

По едно време се появи Иво Карамански, но него го пуснахме без много разправии :oops: , който не го е виждал от близо, той не знае колко подтискащ и гаден тип беше.

Сигурен съм, че е имало и сблъсъци, но те се предизвикваха от криминални елементи и анархисти.

През нощта Петър Стоянов дойде при нас, пихме заедно и си говорихме, от него разбрахме, че на следващия ден нещата ще се наредят както трябва.

И те така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава си спомням опашките за хляб на магазина, нашите ходеха на митинги вечер и гледах по телевизията атаката срещу парламента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://deltanews.bg/index.php?id=4734

 

 

Ей ти нА, Сашо. Аз спомени - нямам! Просто не си заслужава да се помни...според мен! Какво се промени?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://deltanews.bg/index.php?id=4734

 

 

Ей ти нА, Сашо. Аз спомени - нямам! Просто не си заслужава да се помни...според мен! Какво се промени?...

 

Мега-добро, благодаря!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав zloQQ. Всичко си е един сценарий. Какъв е този преход 20 години? От какво към какво? Ала бала. smile175 smile126 smile150 ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а, прехода е ясен - от незаконно милионери-обирджии, към законно милионери-бизнесмени smile049 и ... преход от единия джоб към другия...

 

както се пее в една любима песен - the poor gets poorer, the rich gets richer което си е всъщност една доста клиширана фраза - ето и референция по темата - http://en.wikipedia.org/wiki/The_rich_g ... get_poorer :smt032

 

шшшшшт, че ще ни захапят модераторите, нали е не-политически форума smile004 в своя защита ще кажа че говоря общо, и не конкретизирам никакви партии и личности, това си е чиста икономика! Политиката е просто едно параванче зад което се превърта всичко. Уви, Бай Ганьо е бил доста прав - "всички са маскари", в смисъл че комунизъм, социализам, капитализъм, демокрация - няма значение, важното е парите да се превъртат успешно и по-възможно най-ненаказуемия начин. И-ко-но-ми-ка!

 

smile049

За да не намесваме полИтиките, можа да си поговорим за "световен ред", Централна Банка, разните му там Федерални измислици... ама без да си товарим нервичките, безсмислено е като не можем да променим нищо да се тормозим... поне езиците си да почешем :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това време 10.01.1997 си спомням, че събирахме стотинки за да си платим тока по джобовете, а като ни дадяха заплатата и всеки тичаше до чейндж бюрото, защото ако се забавиш малко и току-виж ти намаляла наполовина. Ама тогава поне имаше разни буркани по мазетата иначе щяхме да измрем от глад направо. От самите събития съм запомнил по-скоро 4.02, защото на 10.01 бяха докарали некви полицаи-биячи, които изпопребиха доста мирни граждани, естествено провокаторите не ги закачаха. Изобщо, нагласена работа си беше. Обаче на 4.02 бяха дошли някакви хора от страната, запомнил съм хората от Добрич - едни такива леко уплашени но решителни, имаха вид на хора които за пръв път идват в София. Тогава - на 4-ти февруари ако не бяха преметнали за пореден път населението можеше да имаме друго развитие и да станем народ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а, прехода е ясен - от незаконно милионери-обирджии, към законно милионери-бизнесмени smile049 и ... преход от единия джоб към другия...
Или както е казал водопроводчикът "Където е текло пак ще тече!"

Аз пътувах към София. Точно същата сутрин ме бяха пуснали домашен отпуск, та имах късмет. Били обявили засилена охрана на границите, т.е. щях да съм сигурно 24 часа наряд, ама късмет. Уволних се на 30.08.1990 и от там на Магурата. Еййййй хубаво беше там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А значи с тебе сме се засичали на ''Магурата''-тука има,тука нема.То си беше най-известното местенце в София......и пред ''Кристал''.Интересно че по това време бях ''войник'' ако така може да се каже Спортната рота на ''Славия",но пък колко пари ми минаваха през ръцете..............глад ли?,....друг път! smile049 Държавата плащаше лагери,храна,хотели,пътуване в соц.страните ............ех спомени,спомени.Аз като спортист не мога да се оплача по онова време.1993г. прекратих със спорта и се прибрах във Варна- е после се почна глада(1995-1998).Мале ,то купони,то режими на тока.Работех на две места,а лятото даже на три-та бях добре финансово. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и аз около 1990-1991 джитках всеки ден пред Магурата smile004

Цигарки (предимно Viceroy купени от виетнамците), алкохол (от Калотина), долари (купени по-рано от гърците в Новотела), такива работи \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези събития от 10.01.1997 са ми малко мътни.Тогава служех на родината в едно поделение на ВВС, намиращо се в Люлин планина на 1250м.надморска височина. Гледках София и си мислех само за УВО. Беше голям глад и мизерия :evil: А след това дойде УВО и стана още по страшно...... smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.