Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Коя банка за депозит на пари да избера....?


_v_

Recommended Posts

Колеги, днес ми е падежа на депозита в една банка, та мисълта ми е да се допитам и до вашето мнение - къде са най-изгодни според вас условията за депозит, защото просто нямам време да обикалям банките и да разпитвам...... smile021

До сега ползвам услугите на Про кредит банк, изключително доволен съм от обслужването и вниманието към КЛИЕНТА, но все пак парите са си пари...... smile049

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е само до лихвата - зависи и дали ти се налага често да теглиш, високолихвените обикновено са с условие в договора да не ги бараш няколко месеца или година. Аз съм в Пощенска банка и наскоро ми се обадиха да ми предложат някакъв нов депозит "Активни пари", може да теглиш по всяко време, а лихвата е добра - до 7% за евра и до 9 за левчета, та може да провериш за подробности на сайта им.

 

п.п. ето и един сайт, където може да сравняваш "всичко накуп": http://www.moitepari.bg/depoziti/katalog.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ПИБ също имат един депозит от който можеш да си теглиш когато поискаш без да си губиш натрупаната лихва СВОБОДЕН ДЕПОЗИТ. Иначе обслужването е добро и става доста бързо и опростено внасянето и тегленето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алианц Банк. Колега аз работя тук и ако искаш се свържи за инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предложенията!

Днес все пакнамерих време и отскочих до клона на ПроКредит до Военна болница и поднових депозита, като имат промоция за 7% годишна лихва за 3 месеца. На тези условия сключих и предишния депозит и съм доволен, а и интернет банкирането не е за подценяване като екстра....!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас и от мен за ПИБ. Свободен депозит се нарича, като лихвата е растяща и стига до 12.5% за евро и лева. Няма такси за отваряне, обслужване и закриване, няма изискване за минимална сума. Обслужва се от всеки клон на банката. Аз съм клиент на банката от 5 години и смятам че едно от положителните страни е обслужването по офисите. Освен че, девойките са много любезни, болшинството са и много симпатични. ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ПИБ не се ли говореше упорито че ще фалират всеки момент. Иначе какичката в Люлин на орион до прозореца в ляво е много готина и е страшно в час(което си е редкост).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ПИБ не се ли говореше упорито че ще фалират всеки момент....

 

"Като излезе слух, че сестра ти е курва, иди доказвай, че нямаш сестра" smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в Unicredit Bulbank.

Имат добри пакети за по няколко месеца депозити.

А за 6 лв такса на месец имам Онлайн банкиране, разплащателна сметка и 3 броя включени в тия пари комунални плащания - ток, вода, телефон. Забравих какво е да се плаща сметка на каса.

Просто съм доволен от тях, пък и са най-голямата търговска банка у нас. Това че са най-голямата ме накара да ги избера понеже ми вдъхва някаква сигурност. Една арабска поговорка гласи "Вярвай в Аллах, но си вържи камилата", така че сигурността ми все пак, не е безрезервна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за 6 лв такса на месец имам Онлайн банкиране, разплащателна сметка и 3 броя включени в тия пари комунални плащания - ток, вода, телефон. Забравих какво е да се плаща сметка на каса.

:o На мен пък ми твърдяха там, че нямали такса за електронното банкиране. Доскоро имах флекси депозит там, но го закрих понеже не мога вече в тая криза да покривам минималната необходима сума. На стари клиенти предлагат също и кредитни карти без такса за облужване за първата година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ПИБ не се ли говореше...

Това е стара информация. Преди година и половина. И това бяха само слухове.

Слухове, от които пострадаха обикновени люде. Аве мен ти не четеш ли

вестници? Телевизия не гледаш ли? Банката си е много стабилна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бяха само слухове, но случката отмина вече!

Имаха много сериозен проблем с един македонски софтуер, заради който няколко дена настана голяма бъркотия.

Щеше наистина да фалира, защото клиентите масово започнаха да изтеглят парите си, а банката не беше ликвидна.

---

Unicredit Bulbank са много сериозни, в онлайн банкирането май са най-добри.

Разплащателната им сметка "На Сметка" е много изгодна, ако човек не иска да зазида парите си задълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ПИБ са номер 1 в обслужването на клиентите,но май остана единствената банка с български капитали та затова ми е съмнителна!Познайте коя банка е спасявана миналата година с пари от фискалния резерв на БНБ?

Предпочитам Булбанк или Райфайзен,нищо че са им по-ниски лихвите! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ПИБ не се ли говореше...

Това е стара информация. Преди година и половина. И това бяха само слухове.

Слухове, от които пострадаха обикновени люде. Аве мен ти не четеш ли

вестници? Телевизия не гледаш ли? Банката си е много стабилна.

 

Да не сте започнали от форумите да набирате клиенти ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегата по-горе,независимо дали фалира или не депозити до 100 хил лева се гарантират от държавата,така че и д афалира той парите няма да ги изгуби.Има право до 4 банки с такива пари с гаранция,а и едва ли банка в бг ще фалира с такива големи крадитни лихви и толкова гобати българи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранция франция. То да не се стига дотам а стигне ли се предполагам че ще се позоват на ония мънинки буквички които неслучаино са записани там и да може да се тълкуват при нужда както им падне че за всички депозити които са на преференциялна лихва възстановяване на куково лято. И разбира се моят влог ше се окаже на супер преференциялна лихва или кои знае кво само и само да не ми го възтановат....

Дали съм черноглед ...... Просто вратички много и секи мое да е@не отсекъде.

 

П.П.

Да не съм голословен:

 

" Изключения

Чл. 5. (1) Не се изплащат гарантираните размери на влоговете в банката на:

1. лицата, на които са били предоставени привилегировани лихвени условия в

отклонение от обявените от банката условия, които тя е длъжна да прилага към своите

вложители; "

 

Със тва изречение в така наречения "ЗАКОН ЗА ГАРАНТИРАНЕ НА ВЛОГОВЕТЕ В БАНКИТЕ"

какво спокоиствие мога да имам......

И не искам да споря с някои какво е "привилегировани лихвени условия" защото това ще са само някакви тълкувания без значение, а от значение ще е само как ще го изтълкуват за моя влог като фалира банката в която е.

Предполагам тоя закон е писан от един куп адвокати така че да се тълкува дву и трисмислено при нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.