Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мишка при двигателя


шкодарко

Recommended Posts

колеги, днес вдигнах капака на моята хубавица и по пластмасата на двигателя видях следи от някакъв гризач. предполагам мишка или плъх. не ми дойде друго на ум освен да натрия първата хваната котка по пластмасите докъдето стигам и докъдето тя ме изтрая. не знам обаче доколко ще има резултат това. колата е уличница и поради тази причина дори да сложа отрова не мога да изтребя всичките гадове на града. какво да направя да не се качват повече? дайте съвет пък бирата е от мен. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се звукови генератори против гризачи. Порови се в нета. Има ги и на 12V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не требе да търкаш чарколята с котарака, а да си инсталираш котката под капака за постоянно! Иначе, денисталацията на гризача няма да е успешна... smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не требе да търкаш чарколята с котарака, а да си инсталираш котката под капака за постоянно! Иначе, денисталацията на гризача няма да е успешна... smile092
Аз имам котка с 3 малки у Фабията.Перфектното биологично оръжие.Единствено гледам като тръгвам да не би да не са излезли от бърложката си!

smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледам, че по пластмасите върху двигателя на мойта е яло семки някакво добиче. Преди имах Пасат и като сменях маслото един път открих умрял плъх на кората под двигателя, ама плъх колкото теле. Аз имам оправдание - живея до хлебозавода Нилана и колите ми са уличници. Апропо, има ли голяма опастност тия гадове да прегризат нещо важно в моторния отсек, щото винаги там се навират на топло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление да. Могат да ти пригризат кабелите за ECU-то, за датчици, за свещи и сие. Чувал съм за доста по фрапантни случаи: Чисто нова кола и (явно) котка се е скрила от уличните кучета в двигателния отсек. Резултата - котката от страх е изпокъсала всички кабели при двигателя, а кучетата са одрали цялата предница в опит да я достигнат ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ще гледам да я спирам на далече тогава, щото в Събота едвам измих л***ата в двигателния отсек. Сега поне ми е чистичък маторя! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ся зимата редовния котешки номер - спреш си колата и иде гадината с ноктите да легне на капака на двигателя на топло. Драскотини, драскотинииииии, ](*,) .....пушка помпа...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...на мой познат с Форд Транзит се случи следната случка преди време : котка заспала при мотора до ремъчната шайба . При палене котката се звърта от ремъка и се изстрелва в кутията на ангренажния ремък . Чупи кутията на ремъка и попада при колелетата на ремъка и го къса . Големи ядове му отвори на чиляка ... То да се смееш ли или да плачеш !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е вие ги изкарахте котките пълни изроди smile092

Случайно да сте забелязали, че те вадят нокти само при заплаха? Когато стъпват нормално, лапите им са абсолютно меки, така че котка никога не може да ви издере ламарините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде като ти надерат капака ще те видя дали ще си на същото мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание на консумацията на устройството, ако ще го ползваш, 250 мА по спецификация. Не е кой знае колко, но вече захладнява и ако колата престои по-дълго и акумулатора не е първа младост, може да има изненади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е вие ги изкарахте котките пълни изроди smile092

Случайно да сте забелязали, че те вадят нокти само при заплаха? Когато стъпват нормално, лапите им са абсолютно меки, така че котка никога не може да ви издере ламарините.

 

Интересно от какво ли ми е надран капака тогава :-k? Явно котката, дето живее в подземния гараж се чувства застрашена докато ми се катери по колата и си вади ноктите :lol:. Аз все си мислех, че просто се хлъзга по ламарините, ама съм бъркал smile049 smile001.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 годишния Москвич осмак на бащата нямаше тоз проблем с ноктите . Котките си влизаха отдолу през пода и си стояха на топло на задната седалка. Проблем беше като решиш да тръгнеш- не искаха да излизат. :mrgreen: Ма той горкия последните десет години от живота му минаха в дърпане на ремарке и селстостопанска работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам котка в нас, и съм забелязал че при скок от земята на шкаф (или на гърба ми smile012 ), котката винаги се приземява на новата повърхност с подготвени нокти. Освен това понеже повърността на капак на кола и е непозната и котката трябва да е в готовност, почти винаги ще се приземи с извадени нокти и след това веднага ще ги прибере. Обаче ако капака е хлъзгав..... тогава не ми се мисли - ще си пусне ноктите на четирите лапи и ще иска да има още лапи и нокти. :)

 

Във магазините за котки и кучета се продават препарати които котките не понасят - например напръсква място в апартамента където не искате котката да ходи - например дивана в хола и котката не припарва до дивана (за да си точи ноктите в него).

Ако се напръска малко такъв препарат в отсека на двигателя или някъде около бронята, мисля че котките няма да се качват по колата. Дори няма да я доближават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един познат ми обеща да ми даде временно такова устройство от неговото поло . То си дошло с такова плашило от Германия, та се надявам да е по ефективно, понеже е изпитано в германско. Пазете се от бягащите мишки като го включа smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.