Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Черни ленти ?


Recommended Posts

Мисля да лепна 2 черни ленти - тънка и дебела от предния до задния капак.. Въпроса ми е ще имам ли проблем с органите на реда :D и изобщо има ли закон който забранява това ? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някой форум бях чел,че ако другия цвет не заема повече от 20 или 25% от площа на колата може да се кара така.

Колега не съм 100% убеден в това!!!За всеки случей правери за да нямаш проблем после.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някой форум бях чел,че ако другия цвет не заема повече от 20 или 25% от площа на колата може да се кара така.

Колега не съм 100% убеден в това!!!За всеки случей правери за да нямаш проблем после.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип по закон сте прави, но дефакто... не е баш така. Един приятел преди 2 месеца пребооядиса неговата кола и я направи от черна на черна с две бели линии широки по 12 см от предния до задния капак. Където го видеха полицаи го спираха и първата им работа беше да поискат директно талона на колата. Няма книжка няма нищо друго, само талона. За месец и половина олекна 9 пъти с по 20 лв. Иначе санкцията е " спиране на превозното средство от движение" и точки плюс 100 лв мисля че беше глобата за каране на неизправно МПС. Имаш ли различен цвят трябва да е опоменат в талона. Ти си решаваш това е с което мога да ти помогна. Най-пресна и реална информация. Той се разправя тях сума ти пъти, че е разрешено до някакъв процент там, а те му казваха винаги" Ако искаш пишеме акта, спираме колата от движение, пишеш си опровержението и като отидеш в КАТ ще видиш, че не е разрешено. В крайна сметка смени талона и сега няма грижи..пак го спират постоянно, но няма за какво да се заядат :D smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже слагах спортна маска :lol::lol: и сега маската и капака ми са зелени.. Спираха ме 2 пъти но нямах проблеми, но не знам за лентите какво ще бъде.. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време карам с черен преден капак. Не са ме спирали. Не съм имал проблеми.

Еееее браво бе ,още ли не си го боядисал smile027

А инче по темата,и аз мойто поло си го направих на черни точки( не ми се боядисваше),и не съм имал проблем с куките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има вероятност някой по-изгладнял катил да ти се заяде, ама ако лентите не са много широки не бият на очи е малко вероятно... все пак трябва да си готов да бутнеш някоя 20-тарка или да се разправяш с оспорване на актове, както се вика "кеф цена няма" ;) Има и друг вариант, щом са лепени от фолио - ако много се заядат просто ги сваляш пред тях и проблемът отпада :)

Аз известно време преди да го пребоядисам цялостно карах бялото Пежо 205 с червена решетка, просто щото нямах друга под ръка. Спирали са ме за проверка и не съм имал проблем, вероятно щото е спортно и може да мине за фабрична решетката - все пак по-добре с нея отколкото съвсем без, както го бях купил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Мите не забравяй ще в нашия случай е по различно.

Аз мога да пледирам че капака ми е изгнил и съм сложил тоя тъкмо пътувам към бояджията.....ти че си ударил колата и тая маска ти е нова ...и така.

А тия ленти са по трудни за обясняване.

Въпреки това по улиците има не малко коли с винили и всякакви лепенки и т.н. 100% съм сигурен че не са им вписани в талоните.

 

П.С. За моя преден капак никога не е имало идея да се пребоядисва. Остава си черен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма такива филми тукмо съм се запътил към бояджията ако искат направо те ресуват.На ладата бях лепнал 2 ленти сиви.Малеееееее нямаше такова заяждане с полицаите ама и аз нем останах длъжник.Ако мислиш да я караш колата за повечко време по добре го направи както трябва.отиди в кат и смени талона става за 20мин.и 20лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам познат с такива ленти.. Като го спрат и ги лъже че има закон в който е описано че ако втория цвят на колата не надвишава 30% от площта на колата не се сменя талона и е нямал проблеми.. Бях чел наистина такъв закон, дали има не знам :D:D :roll: Но това не при всеки ще мине.. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?t=14470

 

Хубавото което аз научих, което според мен си произлиза от тая тема, е, че не е нужно да се "преглежда" колата и при смяната на цялостен цвят

 

Не е като едно време преди 2-3 год когато куките на въпроса как се процедира, отговаряха - караш и на късмет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе незнам дали караш и на късмет ама пишат ти АКТа и кото искаш това прави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.