Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

леко разяснение


far_seer

Recommended Posts

Съжалявам, ако ви досаждам, погледнах и другата тема, но не успях да разбера напълно

историята е следната : вчера махнах клеймите на акумулатора и пак ги качих

днес тръгнах с колата и забелязах, че мига надпис ISP service

това заради махането на акумулатора ли е или наистина е дошло времето?

оправих нещата, както бе посочено в една важна тема

по този начин преведох нещата до нула, сякаш вече съм минал инспекцията, така ли?

 

2рият ми въпрос ме притеснява повечко

процедурата горе я направих, тъй като колега от форума така е проверил дали индикаторът на ABS е в нормата

махнах клеймите, при първи контакт ABS светна, при следващите - не

пробвах, засилих до към 50 км/ч , спрях рязко, но гумите си изцвилиха....

какъв е често срещания проблем, четох за някаква стоп машинка, за датчици?

нека хората с опит да кажат, благодаря предварително smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надписа ISP service няма нищо общо с прекъсването на захранването, изчистването му трябва да става при смяна на маслото.

Лампата за ABS-a трябва да те притеснява ако свети, което не е в твоя случай. Най-вероятно нямаш такава система.

Поздави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет

ABS няма как да нямам, серийно се слага на Фабиите, а и лампата при контакт ми светна

щом има индикатор - трябва да има и система? smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет

ABS няма как да нямам, серийно се слага на Фабиите, а и лампата при контакт ми светна

щом има индикатор - трябва да има и система? smile021

Нещо си в грешка:

Не всяка Фабия има ABS.

Като отвориш предния капак блока на ABS-а се намира зад двигателя отляво, влизат много тръбички и сноп кабели.

Ходи да я вдят някъде, че и аз не знам - то стана тука има тука няма:

Ака има ABS гумите не цвилят - спирането става на присекулки и се усеща на спирачния педал.

От друга страна контролната лампа свети при подаване на контакт (и колата има ABS) и КОГАТО ИМА ПРОБЛЕМ.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fabia 1.4 mpi 50 kW, 05.2000 г., ATZ.....

 

petel, мисълта и логиката ми беше, че щом има индикатор на една система на таблото, то тя би трябвало да е инсталирана на колата

може и да се бъркам, поправете ме ако греша

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fabia 1.4 mpi 50 kW, 05.2000 г., ATZ.....

 

petel, мисълта и логиката ми беше, че щом има индикатор на една система на таблото, то тя би трябвало да е инсталирана на колата

може и да се бъркам, поправете ме ако греша

Поздрави

 

Поправяме те, грешиш. Дори бих казал че са много малко Фабиите с ABC особено от тези с малкия 1.4 мотор...Защото сирийно нямат, само допълнително като екстра май можеше да се поръча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи въпреки, че има индикатор, който ще сигнализира за бъдещи проблеми, то всъщност ABS няма?

Какво е тогава предназначението на тази лампичка? :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи въпреки, че има индикатор, който ще сигнализира за бъдещи проблеми, то всъщност ABS няма?

Какво е тогава предназначението на тази лампичка? :o

Кабела е стандартен и като си купиш,монтираш ще имаш още един мигач, ама за какво ти е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Класик и по-ниските оборудвания не е серийно. Комфорт и Елеганс имат. Погледни на етикета в багажника в ляво от резервната гума каква модификация ти е колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Класик и по-ниските оборудвания не е серийно. Комфорт и Елеганс имат. Погледни на етикета в багажника в ляво от резервната гума каква модификация ти е колата.

 

Грешиш серийно за този двигател няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може. Бъркам се с SDI. :)

Мойта като е Елеганс 1,9 SDI , що ли няма ABS . Все си мисля че в BG се продаваха , без ABS .

PC : Доколкото се сещам ABS - a си беше допълнителна екстра за ЕТ , за която се доплащаше .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Ф1, в БГ, ABS и ASR серийно имат само колите с двигател над 74 кВт включително, без значение от нивото на обурудване. За всички останали беше опция. А за Германия серийно беше и ESP за същите модели.

 

Това за първо светване на ABS лампата, при подаване на контакт го бях написал аз. И на мен ми увисна ченето, когато при разкачане на акумулатора на АМЕ 50кВт, после ми светна лампата, а знаех че няма ABS и си изкарах акъла, к'во напра'их. При следващо подаване на контакт, лампата няма да светва, защото нямаш ABS. Ако имаш, при всяко палене, лампата светва за няколко секунди.

Направено е така, защото производителя е решил, че му е по-лесно да бодне 10-тина диода на платката на таблото, отколкото да прави 10-тина вида табла с диоди за отделните системи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, модел от 2000 г. да няма серийно ABS

това е смешна работа :evil:

 

моята е 12.2003г. и няма ABS!

това за мен е срамота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е амбиенте и е със ABS а комфорт нямаха сериен такъв мисля че от амбиенте на горе в класовете бяха с abs защото се бях ориентирал към комфорт но ми казаха че няма ABS I ASR а то като нямаш на тези времена тези екстри поне каква нова кола е това(за което не разбирам шкода инжинерите за всичко се плаща на този свят ](*,) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, модел от 2000 г. да няма серийно ABS

това е смешна работа :evil:

 

Колега, каква се чудиш толкова, Дачиите 2009 да не би да имат серийно АБС :mrgreen: Много нови коли и сега нямат АБС. А Фабия Джуниър виждал ли си :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, модел от 2000 г. да няма серийно ABS

това е смешна работа :evil:

 

Колега, каква се чудиш толкова, Дачиите 2009 да не би да имат серийно АБС :mrgreen: Много нови коли и сега нямат АБС. А Фабия Джуниър виждал ли си :D

 

Мисля, че в ЕС е задължително ABS-a да е сериен за нови автомобили :-k.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Мисля, че в ЕС е задължително ABS-a да е сериен за нови автомобили :-k.

 

Айде познай дали Сара има ABS smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Мисля, че в ЕС е задължително ABS-a да е сериен за нови автомобили :-k.

 

Айде познай дали Сара има ABS smile048

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
...

Мисля, че в ЕС е задължително ABS-a да е сериен за нови автомобили :-k.

 

Айде познай дали Сара има ABS smile048

Е тя да не се прави в ЕС!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Мисля, че в ЕС е задължително ABS-a да е сериен за нови автомобили :-k.

 

Айде познай дали Сара има ABS smile048

Е тя да не се прави в ЕС!!!

 

Не, но се продава там smile001

 

Иначе и половината Датчий са без ABS! Нищо, че се произвеждат в ЕС. Въпрос на оборудване smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.