Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Читаво осветление за табло - решение


maxrpm

Recommended Posts

http://skoda-virt.cz/cz/clanky/interier ... eni-budiku препоръчвам вместо изолир банд да се използва термосвиваем шлаух. Другото е маркуч за рибки

 

moq идея е примерно да си направя термастата от 40 до 80 зелен 80-120 4ервен отдолу бял. Километража до 80 бял до 130 зелен до 180 4ервен, аналогично е с другите 2 уреда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ти е единия вариант с тея диоди http://skoda-virt.cz/cz/clanky/interier ... ni-budiku/ - не ме кефи

 

това е другия вариант с тея диоди http://skoda-virt.cz/cz/clanky/interier ... ochu_inak/ - не мога да чатна как го слагам този пръстен, как тои не дава късо с корпус и въобще как го изрязвам.

 

Като цяло тея диоди за мене са неудобни главно заради това че искат печатна платка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой мислил ли е за т.нар. плазмени циферблати и дали ще е възможно да се изработят за Шкода? smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой мислил ли е за т.нар. плазмени циферблати и дали ще е възможно да се изработят за Шкода? smile021

За тия циферблати,трябва да си доста напред с интериора,за да се вържат добре на обстановката. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви са тея циферблати, да не е това дето ако не се лъжа Skoda_estelle беше започнал едно време и установи, че не става. С лазерното рязане да светят буквите и деленията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги, ето и моето творение ако ви интересува мога да кача и по подробни снимки :) на живо е доста по добро понеже е снимано с телефон с 1.3mp smile190

post-4326-138453149268_thumb.jpg

post-4326-138453149277_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, ето и моето творение ако ви интересува мога да кача и по подробни снимки :) на живо е доста по добро понеже е снимано с телефон с 1.3mp smile190

Не е зле :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото при мен си свети жълто, но малко по-силно от обикновено.

http://img21.imageshack.us/img21/3975/november0003.jpg

Извинявам се за 1.3-те мегапиксела на телефона :?

За целта съм ползвал станиол като рефлектор. Взех го от шоколади, понеже не видях, че съм имал фолио. Но май фолиото не е толкова добро за целта. :) Също така крушките не са 2, а 4W-забелязва се разлика. Отрязах малко от каналите, в които влизат.

Камбаната на уреда вътре цялата се облепя със станиола. Камбанките на уреда за температурата и бензиномера просто съм ги полирал с паста Unipol, защото имах и исках да видя дали ще стане. Капачките със стъклата на уредите са по-трудната и по-важна част от работата. Станиола се реже на къси ( около 1.5см ) и тесни ( около 6-7мм ) лентички и се лепи парче по парче върху извивката около стъклото, така че отпред да не стърчи и да се вижда станиол като гледаш уреда. Не съм пробвал с цвят как ще е, но май ще е маалко по-тъмно в зависимост от наситеността на цвета. :roll:

Ами, това е в общи линии. :-k

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това успях да направя аз 016128919.jpg Не е superfine но тоя модел има само 2 лампи предвидени за осветление,отгоре залепих алуминиево фолио и на гърба на ламарината с числата също

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това успях да направя аз 016128919.jpg Не е superfine но тоя модел има само 2 лампи предвидени за осветление,отгоре залепих алуминиево фолио и на гърба на ламарината с числата също

 

Аз ли не виждам нещо или си скрил цифрите нарочно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Сашо, какво е това Жигулово табло ? Ти май верно си скрил стойностите на километрите :) Яко. Аз пък имам само оборотомер. Километража се пре..ба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile065 Нормално с тоя куц мотор и на мен ми е идвало да ги скрия цифрите от скоростомера да не ме е срам, догато ги гледам smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Сашо, какво е това Жигулово табло ?

 

Що пишете без да разбирате !??!? Това е таблото на първите 120ки и е почти като на 100S! И мога да твърдя, че от всички "соц" Шкоди този тип табло най-много ми харесва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе пичове не съм ги скрил, (20-30-40-60-80-100-120-140-150-160) мен не ме е срам защото аз си ги пълня почти докраи. Просто фасунките за осветление и индикации се захващат с едни щипки измислени дето се чупят а цоклите им контактуват на магия със съответна писта на печатна платка и мислех да мина по лесната лайсна, като директно сложа диодите, но вчера го преработих с метални фасунки от 120.

 

Абе Сашо, какво е това Жигулово табло ? Ти май верно си скрил стойностите на километрите :) Яко. Аз пък имам само оборотомер. Километража се пре..ба.
Ако е 136 таблото и тръгнеш да го продаваш коля и беся, през три къщи в четвърта влизам да го взема
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.