Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Глоби налагани от цивилни за паркиралите на тротоара /София/


dr_ivo

Recommended Posts

Днес минаха цивилни инспектори в малката уличка пред блока ни и на всички,паркирали на тротоара и неоставили място за пешеходците снимаха колата и им слагаха глоби. Изоставените коли и тези без стикер за минат годишен технически преглед биваха описвани подробно в бумагите на инспекторите но не им поставиха глоби/това като страничен наблюдател го констатирах/

 

Става дума за кв.Изток в София.

Ако до 3 дни си платиш глобата ще ти струва 20лв. Ако просрочиш дните ще има акт и отнемане на 3 наказателни точки.

 

Както имаше една реклама за сега в София скоро и в други градове... :)

 

Внимавайте колеги и не паркирайте на тротоара дори и в малките затънтени улички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста шофьори за да спестят време,или от мързел,или от ограничени умения,или...

паркират безобразно .Не е само от липса на паркоместа!

Изключително ми е неприятно когато се разминавам с пешеходци,които се разхождат

по улицата вместо по тротоата, а да не споменавам майките с колички(УЖАС smile151 ,

но нямат избор заради поредния паркирал на е*ем страна).Ясно,че няма достатъчно паркоместа,

но дано с тези глоби да се намери компромисния вариант шофьор-пешеходец smile163

smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гражданин и пешеходец и на мен не ми е приятно да се спира по тротоарите, но като шофьор задавам въпроса "А къде?". Не може такива рестриктивни мерки да се предприемат едностранно. Затваряме си очите за всичко друго и глобяваме самоцелно наред. А някой мисли ли, че като се построи една сграда трябва да се предвидят Х паркоместа. Защото за мен проблема идва от там, появават се нови сгради или се сменя предназначението на други (къща става заведение или еврофутбол) и отпред става мазало, защотот до сега се е паркирал само на дядото москвича, а изведнъж трябва да спрат 5 джипа и 3 Шкоди. Тези проблеми са доста комплекси и решаването не може да става така еднозначно. Не по малък проблем са изоставените или спрелите за много дълъг период от време МПС-та и други такива. Например напоследък много ме дразни една каравана тук в Дианабад точно срещу Мултигруп на осрещния тротоар. На разстояние от примерно 5 метра най-нагло е спряна каравана от 3 метра, която не се мърда или изобщо или се вади веднъж годишно. На всичкото отгоре срещу нея най-редовно спират и други коли и остават някакви сантиметри за минаване, които естествено са заето от кофи за боклук, изхвърлени ТВ, дивани и какво ли не. А откакто има метро от там минава доста голям поток хора за Г.М. Димитров.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Според мен на всякъде по Света има Хора, които просто не могат да паркират. Нямат чувство, къде се намират в пространството. Даже и ТЕ тук да са повече, все си мисля, че са малка част от проблема - а именно, тоталния недостиг на парко-места. Не се сещам в момента, но може да се бамери информация, макар и ориентировъчна, за колко коли е смятана Столицата ни и колко са в момента! Да, хубаво е да има ред, който се поддържа със сакнции, но, не се започва от там. Това е абсолютна грешка и няма да доведе дори и до 1% подобряване на ситуацията! За справка - вижте същите улици, които се споменават в 1-вия пост, след месец :? Знам ли - дано да греша..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъъ, лошо няма, де. Бий през ръцете, ръгай глоби, бюджет закърпвай. Но пак изниква въпроса - къде да паркираме. Паркинг за 30 лева месечно видяли ли сте? Нема. А колко му е да има. 1 лев на ден - все ще можем да си го позволим, повечето от нас. Да, ама нема кой да го направи, кмета беше зает с ПР. А имаше по медиите тогава едни закани, едни вричания - ще изчистим тротоарите от колите - изчистиха ги, грънци. В Лозенец е страшно, да видя какво ще е след време, че да повярвам. Ама, иде деня за избори и....Ся, щото Фъндъкова ще става кмет, дай пак ПР акции. Еми сори...За мене знам - на избори отивам, ма за тая не гласувам, пущам празно листче у урната. Кмета обещавА, кълня се - нищо. Дай да решаваме нещата силово, вместо да се помисли къде да се оставят всичките тия коли така, че хем собствениците им да са доволни, хем и тротоарите ни да са за пешеходците. Ама нема кой паркинги за 30 кината месечно да направи, щото от високи цени искат да лапат, а не от оборот. И когато има такива паркинги и възможност да се оставят колите на тях и все пак някой се качи на тротоара - ми бий го с 300 кинта глоба и 10 наказателни точки, щом е тарикат, да си плати тарикатлъка. А не като сега - каруцата пред коня, седнали да глобяват, не че оправдавам спрелите по тротоарите, но проблема си остава, само глоби се пишат. А място за строеж на паркинги бол, вярвам ще се съгласите с мен. Написаното е израз на лично мнение и виждане, никого не задължавам с него.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами - нормално , ще се завират по малките улички - там е "парата". В същото време по центъра не могат да излязат на глава с разни поршета и ламборджинита, ама за какво им трябват проблеми като спокойно могат да минат да ми лепнат на мене някоя глоба и аз да си я платя, защото нито съм с американски номер , нито ми е служебна колата, нито ми е с пълномощно. Така и бюджета "ще се напълни по-бързо". Пък после - дето се казва - който дал - дал. В момента са озверели за пари и където могат взимат да "пълнят хазната". А откъде да вземат - ами от който плаща. От който не може или не иска да плаща - няма как да вземат. smile175

А само като им погледнеш знаците, не само за паркирането, а и дори за движението, можеш да се се хванеш за главата, ама Пътна сигнализация е пак "няква далавера", а не сериозна организация затова е така :? smile175

В същото време ако паркираш на платното , а не на тротоара - то със сигурност на 3-тия ден ще си намериш колата смазана, като ги знам какви олигофрени без книжки и дрогирани летят по нашата уличкa... просто НЕМАМ Думи ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мене ме кръстиха с фиш, залепен на стъклото. Това го намирам не като опит да създадат ред а като акция за събиране на пари. Съвсем съзнателно бях си оставил колата откъм задния двор на училище, което е в края на града, защото пред блока ни е тъпкано и няма място, дотам-около 200 м, викам: тука никой не минава, няма на кого да преча, място колкото щеш- да ама не, както казваше Петко Бочаров. Според правилника мога да паркирам там на платното за движение- със сигурност ще преча 5 пъти повече освен че под увисналите върби прав човек не може да мине, а аз си навирах колата там. Но тях това не ги интересува, както казах- те ходят да събират пари :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека първо да построят паркинги, да осигурят достатъчно паркоместа и тогава да глобяват коооолкото си искат... но както казаха по-горе: в момента слагат каруцата пред коня ... е не става така! Колата на терасата ли да я качвам [-X

 

Иначе винаги ще си има хора, на които не им пука как паркират и спират на мястото на 2, че и на 3 коли едновременно... ето такива да глобяват за момента ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Иначе винаги ще си има хора, на които не им пука как паркират и спират на мястото на 2, че и на 3 коли едновременно... ето такива да глобяват за момента ...

:smt017

Е те тука е ключа от бараката!

Не може едни да се мъчат да паркират "нормално", а други - като арабин в пустиня...

На мен понякога ми мърморят в колата, че много мисля за другите. Ама докато не се научим, че не сме сами на улицата (тротоара), няма да стане работата... :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България няма невъзможни неща - днес общински инспектори по читота глобяват с фишове за пътни нарушения , утре сигурно катаджий ще регулират движението на влаковете , а догодина може да видим Бате Бойко главен готвач в някой ресторант ... аз тоз "фиш" бих използвал за едни други по - големи нужди ( ако не ме лъже паметта глоби за пътни нарушения могат да издават само добрите хора със сини униформи и бели фуражки ) , а тез мискини от общината могат да глобяват само ако си паркирал у някоя градинка както става редовно на канала преди ВИАС , ама там никой не е**ва да иде и да пише и то акта е за административно наршение на някоя си наредба и няма нищо общо със ЗДП ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са само за градинки - всички тротоари, улици и паркинги /последните ако не са частни/ са собственост на местната община, оттам нататък собственика може да определя всякакъв ред за ползуването им. Затова има и общинска наредба. Разликата когато ти съставят акт от КАТ или някой общински патрул е тази, че не те наказва началника на КАТ затова че си нарушил правилника за движение, а кмета, затова че си нарушил еди коя си общинска наредба. Но понеже не могат да ограмотят някви хора там да прилагат ЗАНН- са го минали на фишове, че не се и обжалват.

-За всички сини зони, паркинги, улици, тротоари, паяци, скоби - всичкия вятър иде от общината. И КАТ също изпълнява решенията на общинския съвет или местен кмет, затова има и комисии по организация и безопастност на движението- те преценяват къде какви знаци да се бучат или шарят пътеки по пътищата.

Казвам го както си е- без да влагам нищо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" -

Не може едни да се мъчат да паркират "нормално", а други - като арабин в пустиня...
Тези, които паркират нормално, повярвайте ми, не се мъчат! На тях им е вродено! Нали знаете - Шофьор и К*рва не се става - такива се раждат! А за другите, както казах по-горе, навсякъде ги има и ТЕ са мааалка част от проблема..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Иначе винаги ще си има хора, на които не им пука как паркират и спират на мястото на 2, че и на 3 коли едновременно... ето такива да глобяват за момента ...

:smt017

Е те тука е ключа от бараката!

Не може едни да се мъчат да паркират "нормално", а други - като арабин в пустиня...

На мен понякога ми мърморят в колата, че много мисля за другите. Ама докато не се научим, че не сме сами на улицата (тротоара), няма да стане работата... :smt0344

:smt017 Освен тея дето запречват тротоарите, така че да не може да мине пешеходец, освен ако не стъпи върху капака, напоследък се навъдиха доста майстори, които пускат аварийките и в най добрия случай ти оставят място да минеш на "една боя". А те, иначе, са спрели "за малко", за мнооого малко. :mrgreen: А ако улицата е двупосочна?

Защо бе "майсторе" си решил, че точно ти трябва да спреш точно там? Ще спреш там, където няма да пречиш на движението и пешеходците - може да е на 50, 100, 500 м или на 1 км :!: И от там smile117

Местата за паркиране в големите градове са като парите - никога не стигат :)

Това не отменя задълженията на общината за увеличаване на паркоместата, точно обратното - организацията на движението, и в частност на паркирането, е мерило за цивилизованост и напоследък ми се струва, че се работи по въпроса...

 

.........малии къв дълъг пост...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stefan l" -

напоследък ми се струва, че се работи по въпроса...
Работи се, да ](*,) Синя Зона от Люлин до Младост.. И парите от нея в никакъв случай за паркинги [-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвал съм го и преди-ние си избираме правителството което ни управлява-глоби или не ще си мълчим.Ние си ги избрахме,ако не сме доволни като гръци и французи-на улицата стачйа.ТОва е,не ми харесва,че в блока имаме то4но 5 семейства с по 4 коли а само 2 с книжки,но какво да им кажа.Дори и едната не карат,но имат 4 коли!!!!!!Това е бойко си го избрахме ние,преди това станишев-ще си траем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.