Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за Вашето компетентно мнение.................


mihael08

Recommended Posts

Уважаеми колеги,

харесал съм си една октавия 1 комби, дизел, 4х4, 90к.с., първа регистрация 2000 г.

Бихте ли ми казали отзиви/мнения за това 4х4. По-голям ли е разхода, по-скъпо удоволсвие за поддржка ли е това удоволствие 4х4?

Ще съм Ви благодарен, ако отделите време да отговорите на моите въпроси smile012

(размсли и страсти smile048 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи за какво я искаш колата защо 4Х4 малък мотор.естественно че подръжката е по скъпа.подържас още половин кола помисли си дали си заслужава ако ще ходиш за риба с нея добре но за нормално каране ...се пак твое си е решението но по добре премисли.И съм на далеч от мнението че точно аз съм човека които може да даде съвет тъи като понеже съм сменил доста коли и ЗА СЕГА съм доволен но знаели се после

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За другото ще кажат колегите, ето ти информация за Октавия 1 1,9 ТДИ комби 4х4 90 коня по спецификация от малката книжка на колата:

 

Разход на гориво:

 

градско - 7,3

извъградско - 4,8

комбинирано -5,7

 

Веднага ти давам база за сравнение с моята, която не е 4х4, но си е комби 1,9 тди 90 коня, данните, проверени и наистина отговарящи на написаното, след 29600 км пробег и три години експлоатация са: 6.6 градско/ 4.2 извънградско/ 5.0 смесено

 

Още инфо за 1,9 тди 90 к.с. комби 4х4 от малката книжка:

 

Въртящ момент - 210 Nm при 1900 оборота

Максимална скорост - 176 км/ч, ускорение от 0 до 100 - 14,9 сек.

Резервоара е 63 литра, резервата - 8 л.

Можеш да теглиш ремарке със спирачки до 1500 кг. при 12% наклон и до 1600 кг. при 8% наклон. За ремарке без спирачки допустимата маса е само 500 кг.

 

Виж и тези теми:

viewtopic.php?f=46&t=12392

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3592

viewtopic.php?f=46&t=7659

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=6805

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа-а-а!

Прибирам се от работа и какво да видя:

изключително бавна кола
smile091 smile091 smile091
абе за риба става

Искам да ви кажа, че веднъж качиш ли се на 4Х4 после нищо друго няма да ти доставя такова удоволствие... Моята е точно такава след фейслифта 2001г, и тази година най накрая се реших да и сложа чип, еми просто няма връзка с преди. Тук е момента да благодаря на Брезел.

до Бегачката - не ти ли се иска понякога и Октавияна да е 4Х4 smile004

до skodafen - Обещавам ти на събор 2010 да ти дам да я покараш, да видиш каква е разликата на един и същи модел с 2 и 4 задвижващи колела, може и да ги дръпнем... :smt030

а когато падне сняг... smile129 тази година когато падна снега януари, с летните гуми си почистих паркинга и двора в сервиза, и след това за подарък за вярната служба на Окти 4 зимни BF Goodrich-a :smt032

Във Варна може и да не вали, но в Благоевград, Банско, Боровец, София... smile147

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа-а-а!

до Бегачката - не ти ли се иска понякога и Октавияна да е 4Х4 smile004

до skodafen - Обещавам ти на събор 2010 да ти дам да я покараш, да видиш каква е разликата на един и същи модел с 2 и 4 задвижващи колела, може и да ги дръпнем... :smt030

а когато падне сняг... smile129 тази година когато падна снега януари, с летните гуми си почистих паркинга и двора в сервиза, и след това за подарък за вярната служба на Окти 4 BF Goodrich-a :smt032

Във Варна може и да не вали, но в Благоевград, Банско, Боровец, София... smile147

1,9TDI-90кс 4X4 + чип smile035 4x4 е супер осбенно на сняг

п.п има много предубедени колеги към чиповете лично аз съм за :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чипа за 90-ката БЕЗ ПРОМИНЛИВА ГЕОМЕТРИЯ/че и за другата/ е просто задължителен и колата тръгва много прилично

на шурето я направихме и стана супер,тръгна много прилично-коментирали сме го това

сега го навивам да сложим 1 помпа от 110 или 12 мм буталце,дюзи от 110-ка или race 225 и един изпускателен колектор от 110 и турбо от 110 или 130,може и с хибрид на студената от 20/52 и да стане между 150 и 200 коня в зависимост от комбинациите smile049

Като я наточим оптично ще има и силов навил съм го

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188

Бегачка, кефи ме как като ги казваш ти нещата и изглеждат супер елементарни. Буталце-муталце и айде 150-200 коня. Няма ала-бала при тебе! Бензинки не префасонираш ли така хоп-троп и айде 150 коня?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091 smile091 smile091

на времето имах една турбо бензинка и такова голямо турбо и бяхме сложили,че топеше електродите на свещите,търсихме най студените Шампиони-тогава те бяха модерни с топлинно число 3 :!:

ама,някои не стават и трудно smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстор Сами, стига си ме дразнил, ей, лиги ми потекоха, кат ти чета обясненията!!! :mrgreen:

 

smile159 smile159 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e,всичко е въпрос на желание и пари....щото помпа 400,турбо 600,ако ще има и хибрид,баланс на турбото и преработка на лагери и т.н.поръчване на части за него към 800-1000,после и другите дреболийки -дюзи,колер,преправяне на изпускатела,турбо пътища,нов мап,настройка на диното и т.н. ..... всичко си е пара и сумата /пак зависи от комбинациите за търсена мощност/варира от 2000 до към 5000лв за 190коня.Но най далаверска като мощност и пари е комбинация на до към 170коня да се направи.

но за 1500-2000лв-едни 140-150 коня са си напълно реални от това моторче

но и 1 чип и отстраняване на кат-тора -към 120 коня става и си върви много прилично /не знам само на 4х4-то колко още му тежат железата? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.