Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

мнения за акумулатор BERGA


todor_velikov

Recommended Posts

нещо да кажете ,чували ли сте го,пише че е маде ин германи? :mrgreen:

а по книжката дават 45 A/h,аз досега съм бил с 50 А/Н, кой е по-добър за моя мотор (1.3)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента съм с exide на 5 г.ама вече почна да сдава багажа,и сега като меря с вкл.фарове и парно на 2 ,едвам докарва 13 в

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента съм с exide на 5 г.ама вече почна да сдава багажа,и сега като меря с вкл.фарове и парно на 2 ,едвам докарва 13 в

Алтернатора сигурен ли си че ти е изправен! Провери си и ремъка да не e хлабав,това също влошава зареждането!

Аз на моето фаво съм със акумулатор VESNA 55АЧ вече 3-та година.На служебната кола миналата година сложихме BOSH SILVER,но мисля че е рано да давам отзиви за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не тай големи надежди за боша, при мен 44аh 2,5години и на вторични. С Монбат а 2006 та година - идентично 4 (четири)месеца и ..... Старта ми с които бях до преди 3 седмици също си замина но тои не знам на колко време е това malkiq трябва да каже

 

По темата - вземаи най- голямото което се побере на поставката, най - евтиното с наи много гаранция и по възможност обслужваемо (с отвиващи се капачки) защото на необслужваемите отказват в сервиза да им правят профилактика която е от сорта на 4-5 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами щя зарежда, да не е за украса там сложен и не е "колккото повече толкова повече" а колкото се побере, ясно е че няма да си сложиш акумулатор за скания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

todor velikov,при вкл.консуматори,алтернатора трябва да зарежда не с 13,а с 14v :!:,иначе често ще сменяш акумулатори .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алтернатора е ок,не съм съгласен че колккото повече толкова повече(вечно да зарежда ) smile175
Ама той не зарежда вечно. Нали за това го има т.нар. реле-регулатор. Обикновено (така е при мен, така ми каза Симо на зоопарка, така ми казва всеки един, при който съм си правил коя да е кола, така ми казваха и алтернаторджиите на Раковска) нормално зареждане при двигател в обороти трябва да бъде 13.6 - 13.8 V. При изравняване на напреженията - подаваното от алтернатора и това на акумулатора, реле-регулаторът изключва. Сигурен съм, че ти е правило впечатление как в обороти на Жигулитата им мигат фаровете. Е и на Вартбурга също мигат така, въпреки, че реле-регулаторът е електронен, а алтернаторът е Бош.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за по-голям капацитет на акумулатора,алтернатора го дават 55 А,така че не виждам как ще зарежда примерно над 65 А аку-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за по-голям капацитет на акумулатора,алтернатора го дават 55 А,така че не виждам как ще зарежда примерно над 65 А аку-

Ще го зарежда повечко време,не че неможе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

i az не намирах смисъл от по голям акумулатор докато не се оказа че на приятелите ми включително и на дядо ми на жигулата с 65ач му кара по 4-5 год а на мен 44ач по 2-3 мах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

i az не намирах смисъл от по голям акумулатор докато не се оказа че на приятелите ми включително и на дядо ми на жигулата с 65ач му кара по 4-5 год а на мен 44ач по 2-3 мах

Много въртиш smile092 .

Трябва шкодето само като види че вадиш ключа от джоба да запали само smile004

На твое място бих извадил биелите на мотора да видя как са..."операция шок и уЖасТ" smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.