Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ключ за светлините на Octi - сменен, но неизправен


allroad

Recommended Posts

Здравейте, на моята Октавиа 1 се наложи да разглобя ключа за светлините. За съжаление сглобяването се оказа сериозен проблем. В момента по някакъв начин "захапват" само габаритите и халогените. Къси и дълги няма. Някой може ли да ми каже дали се е занимавал с нещо подобно и дали изобщо има шанс да събера всичко без да се лишавам от така нужните ми светлини. Не мисля, че е направено за еднократно ползване, т.е. след такава намеса да не може да се сглоби отново. Имате ли представа и колко струва нов или втора употреба, примерно. Ще чакам мненията ви. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

аз бях решил да го разглобя за да си направя да светят габарити и халогени едновременно,но при разглобяването се разхвърчаха едни малки пружинки и още нещо(не се сещам),та едвам го събрах.После си взех от моргата за 20 лв. даже по-новия модел,и стана както аз исках.

Така че не си заслужава .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е, има доста малки елементи, които в моя случай са налице. Но все пак е сериозно предизвикателство да го сглобиш. За втора употреба също мислих, но вероятно ще искат неоправдано висока цена за това ключе. За нов даже не смея и да мисля. Погледнах обявите в mobile.bg, но там повечето автомобили не са в София и това съвсем ме отчая. А само на габарити и халогени...прося си глобата. Вече в 17,30 е тъмно, какво остава за нощно кормуване :(

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти да си вземеш втора употреба, помоли някой колега, който знае къде има Октита на части да ти вземе, аз не съм в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие бих ти го направил, но не съм в Бг в момента... Като извадиш ключа, той седи малко накриво, а не симетрично. Някой от пластинките са вдигнати, други са в контактно положение. За съжаление не мога да си спомня точно как бяха подредени и да ти напиша тук. Лесен начин е да намериш някой с кола като твоята и да извадиш ключа и да редиш по него. Аз лично ползвах на Васко колата /vasilisa/. Вярвам, че ще се справиш ако гледаш друг ключ! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, благодаря ти за съвета. През почивните дни мислех да се пробвам да го сглобя, но сега ще гледам и да намеря една "мостричка" :)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, смених ключа за фаровете с такъв "втора употреба", но от модела след 2001-ва. От там идва и проблема - функциите на ключа с тези на регулирането на силата на осветяване на уредите са смесени и в момента не свети нищо по купето - километраж, осветление на бутоните и т.н. Оказа се, че жака за малките релета за регулиране наклона на фаровете + новото осветление на таблото е различен и е с 5 пина, а не с 4. Дали следва един от кабелите за захранването на основния ключ да се прехвърли в другия жак не знам. Молбата ми към тези от вас, които познават добър и съвестен ел. техник за автомобили от нашата марка е да напишат негови координати или да кажат къде може да бъде открит. Събрал съм няколко такива проблема, които изискват намесата на такъв специалист, а именно - да пусна ток на двата "габарита", които светят в предните две врати при отворена такава; пускане на ел. захранване на шофьорската седалка; отстраняване на проблема с постоянно светещия плафон над главата на шофьора при затворена или отворена врата; утечка на нов акумулатор, който губи ток и сутрин паленето е мъчение. Ще съм благодарен на всеки един, споделил нещо по темата. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.