Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Годишна екотакса.


FAV135

Recommended Posts

добре де,ама такава еко такса ще се плаща при внос и регистрацията само къде пише че ще е всяка година? :roll:

аз и през 2004 г като смянях талона и си регистрирах шкодичката платих 140 лв акотакса в кат smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато минава само талона на технически преглед
Моята шкода на преглед минава от-до и съм сигурен, че е по- изправна от много коли, произведени десетилетия след нея.
Мисля че трябва справедливост в оценката за замърсяване на возилата ни и ще ни стане съвсем друго отношението към автомобилите които караме....

Колега не мога да се съглася, че един нов Мерц S 65 AMG замърсява по- малко въздуха от 1054 cc двигател на моята шкодичка, която още повече е на газ и е на 20 000 км след основен ремонт.

добре де,ама такава еко такса ще се плаща при внос и регистрацията само къде пише че ще е всяка година?

аз и през 2004 г като смянях талона и си регистрирах шкодичката платих 140 лв акотакса в кат

добре де,ама такава еко такса ще се плаща при внос и регистрацията само къде пише че ще е всяка година? :roll:

аз и през 2004 г като смянях талона и си регистрирах шкодичката платих 140 лв акотакса в кат smile011

Това са различни неща, регистрационната еко-такса си я вече, другата-годишната в момента я умуват как и колко да бъде да бъде и за нея става дума в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че трябва справедливост в оценката за замърсяване на возилата ни и ще ни стане съвсем друго отношението към автомобилите които караме....

 

Колега не мога да се съглася, че един нов Мерц S 65 AMG замърсява по- малко въздуха от 1054 cc двигател на моята шкодичка, която още повече е на газ и е на 20 000 км след основен ремонт./quote]

 

ми аз точно това имам предвид де. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Както и си мислехме, Дядо Коледа ще я донесе.

5% намаление за нови колици , 30% увеличение за стари.

С други думи - става по-скъпо "удоволствие" да имаш какъвто и да е автомобил. Ама как завоалирано са го казали само, направо щеше да е смешно, ако не беше сериозно. Общо взето май ще ударят масовия автопарк с Евро 2 - около 98-ма година - т.е. рязането ще е от много по малко, 30% "само"- да видим какво ще се случи на практика, най-вероятно ще "напълнят бюджета".

 

http://dnes.dir.bg/2009/12/16/news5560964.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само глупости мислят, за българина ник-ви евро сертификати не важат, докато не го измислят като отидеш на преглед да ти пъхнат шомпула отзад и измерят газовете, а това се отчете и изпечата автоматизирано без човешка намеса на диагностичния лист заедно със спирачния тест, и с него ако изобщо си минал прегледа отиваш в общината да си платиш данъка и в НАПИ за винетка. Друг начин да не тровиш хората с пушеци и отрови няма, а ако го правиш да си плащаш. Няма да те питат какво гориш и имаш ли катализатор, евро нинам си колко или к-вото и да е- ако щеш и дърва и въглища гори. Да ама не. Много е трудно пък е и сложно ;)

 

п.п. фантазии разбира се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пък по новините казаха, че това 30% е увеличение за винетката за камионите само. Та още нищо не се знае с точност. Новата година ще го донесе явно. Нема мърдане, отпадат акцизите за многото коне и са решили да наваксват оттук, не вярвам да "пропуснат". Айде да запразняваме кой с каквото може, че нещо ми писна ... само кофти новини да чета..

smile159

Весели празници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.