Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми...


Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Знам, че има изписано по въпроса какви зимни гуми да избере човек. Потърсих из форума и все пак не намерих точно това, което ми трябва.

 

Имам един въпрос с неповишена трудност: Кажете ми коя е най-добрата зимна гума вмомента на пазара - нова и без значение от цената.

 

Поздрави и smile159 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!!!! О Т И Д И В М А Г А З И Н !!!!!!!

или попитай в GOOGLE!!!!! дабъл-ю, дабъл-ю, дабъл-ю, google точка ком! ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!!!! О Т И Д И В М А Г А З И Н !!!!!!!

или попитай в GOOGLE!!!!! дабъл-ю, дабъл-ю, дабъл-ю, google точка ком! ](*,)

 

Ох, ох! Колега, спокойно! Не си давай толкова зор. И в магазина съм ходил и в google всеки ден се ровя! Идеята е че събирам малко мнения от конкретни наблюдения на други колеги! Не става въпрос да отида в магазина и да ми кажат "Ми и това е добро и това също...и 3тото и 10тото също".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гудиър Ултра Грип 7,днес ги тествах по снежните пътеки на Витоша,това им е втора зима-перфектни! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и в google всеки ден се ровя

 

В гугъл не намери ли тестовете на ADAC за зимни гуми? ;)http://www.adac.de/ Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гудиър Ултра Грип 7,днес ги тествах по снежните пътеки на Витоша,това им е втора зима-перфектни! :smt017
:smt017 А аз някакъв друг Ултра Грип - втора употреба. Ще ги карам вече четвърта зима. До сега не съм закъсвал.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както вече ти казахa виж тестовете на ADAC ... (winterreifentest 2009 -> http://www1.adac.de/adactv/test_technik ... t_2009.asp )

 

по-точно от тяхното мнение едва ли някой във форума може да ти даде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ADAC тестовете съм ги гледал...Исках просто да разбера вашето мнение по въпроса.

Благодаря на отзовалите се до момента!

Имам фаворит за сега и той е -=ЦЪК=-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша зимна гума от среден и нагоре ценови клас няма. Разбира се да е нова или на не повече от 3 сезона, да е правилно експлоатирана и съхранявана. От там нататък всичко е въпрос на личен избор и пари, с които всеки е готов да се раздели. Тези тестове, в случая на Adac, за мен лично са по-скоро ориентировъчни отколкото силно препоръчителни. Никога не съм купувал летни/зимни гуми според тестове, но пък и никога не съм бил разочарован от избора си. Причината основно е една - в подобни тестове от решаващо значение, например, са всеки метър (сантиметър) спирачен път. Е, добре де, "победителя" спира за Х метра, а гумата на трето място - за Х+2 метра. Следват логичните въпроси колко е вероятно ситуацията на теста да се възпроизведе в ежедневното шофиране (1:1)? Колко е вероятно вие да реагирате по същия начин (време и действия) като тестовия пилот? С 1 секунда по-късна реакция от ваша страна с гумата победител ще имате по-дълъг спирачен път от гумата на 3-то място в теста. Стабилност в завои. На теста всичко се свежда до критични граници, ама на широко и без други участници в движението. Някой от вас би ли влязал в завой със сходна на тестовата скорост, в ценътра на града или на шосето, където има движение? И т.н. С други думи тестовите условия в голяма степен се разминават, при това значително, от реалните такива, в които управлява своя автомобил шофьора любител. В тази връзка - преди 8-9 години зимата отиваме с кума на вилата. Тогавашната негова кола беше обута със зимен Корморан, а моята с Мишлен Алпин. С него обичаме да влизаме във вечно непочистения, само леко утъпкан проход Шипково-Рибарица, за да се пробваме докъде ще стигнем и къде ще закъсаме. Там, от където аз минавах, минаваше и той, както аз се въртях, така се въртеше и той, минавахме през еднакви преспи от сняг. И всичко това с гуми, чиято разлика в цената беше повече от двойна, а в тогавашните класации Корморан дори не фигурираше. Не казвам, че бих си купил подобни гуми (то в моя клас май няма), но искам да кажа отново това, с което започнах - всичко е въпрос на личен избор и убеждение.

 

И не на последно място - линка, който колегата е дал по-горе към центрове "Европа". Като видях сайта им, хем ми досмешя, хем останах възмутен от наглата лъжа, мъдреща се най-горе: "Vredestein Snowtrac 3 - Абсолютният победител в тестовете на ADAC". Победител, ама в размер 185/14. А в останалите - в повечето дори я няма тази гума... Какъв "абсолютен победител" е тя тогава???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на сняг всички зимни гуми с мек и дълбок грайфер ще се представят добре и в едно неекстремно каране, едва ли ще видим разлики. Но това, че гумата е зимна, не значи че се кара само на сняг. Ще дам за пример себе си, въпреки че доста обикалям планините през зимата, километрите които изминавам върху сняг са около 10% за целия сезон. През останалото време се кара или на сух асфалт, или на мокър. Точно там идва основната разлика в гумите, защото някои от зимните модели на мокър асфалт ги няма никакви !

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/W ... eID=268552

тук тези неща се виждат много добре, е има и някои "странни" за нас екологични критерии, но едва ли те са решаващите в теста. (1 е отличен, 6 е слаб)

 

При различните размери на гумите, една и съща марка/грайфер дават различни резултатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с темата за зимните гуми и едно изказване на колегата Mishelle, сега е момента да ви попитам: Как да се съхраняват "излишните" гуми, било то зимни или летни? Винаги съм се чудил как и върху какво да ги поставя и нещо "бае" ли им се? Тъй като съм с 2-ри комплект джанти, досега ги поставях 2 х 2 една върху друга, легнали, с картонен разделител между тях. Моля за съвет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с темата за зимните гуми и едно изказване на колегата Mishelle, сега е момента да ви попитам: Как да се съхраняват "излишните" гуми, било то зимни или летни? Винаги съм се чудил как и върху какво да ги поставя и нещо "бае" ли им се? Тъй като съм с 2-ри комплект джанти, досега ги поставях 2 х 2 една върху друга, легнали, с картонен разделител между тях. Моля за съвет!

 

Измиваш ги, мажеш със силиконов спрей и някъде на тъмно и хладно,увити в чували, далеч от източници на топлина(тръби на парно например). Ако са с джанти се слагат легнали една върху друга или една до друга. Без джанти - вертикално, една до друга. И май това е smile049.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с темата за зимните гуми и едно изказване на колегата Mishelle, сега е момента да ви попитам: Как да се съхраняват "излишните" гуми, било то зимни или летни? Винаги съм се чудил как и върху какво да ги поставя и нещо "бае" ли им се? Тъй като съм с 2-ри комплект джанти, досега ги поставях 2 х 2 една върху друга, легнали, с картонен разделител между тях. Моля за съвет!

 

Измиваш ги, мажеш със силиконов спрей и някъде на тъмно и хладно,увити в чували, далеч от източници на топлина(тръби на парно например). Ако са с джанти се слагат легнали една върху друга или една до друга. Без джанти - вертикално, една до друга. И май това е smile049.

 

Благодаря! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех всесезонни Hankook Optimo 4S. Общо взето номер 1 са при всесезонните гуми според AutoBild. Реших, че чисто зимни не ми трябват предвид нашите смешни зими, а тези мога да си ги търкалям и лятото. Имат 3 метра по-къс спирачен път на сухо и мокро от зимни гуми и около 2 метра по-дълъг спирачен път на сухо от летни гуми. Корейците наистина са докарали златната среда. Карам ги вече 3 седмици и като цяло съм доволен с няколко много дребни забележки. Една от тях е, че са леко шумни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди да напиша темата се порових във форума, в нета, гледах и класацията на ADAC.

Просто исках да чуя мнения от хора, които ползват такива гуми.

Обиколих и няколко гумаджийници. Позната история, всеки хвали това, което

предава, а относно класациите на немците гумаджиите казват,че 'там играела и парата';-). Интерсна мисъл, която чух е ,че "всесезонни обувки няма". Един познат пък твърди, че на два пъти си взима гуми Континентал втора употреба и много недоволен - имали голямо биене.

Ето я и темата в която питам за нещо конкретно!!!

-------------------------

Здравейте колеги!

Искам да чуя вашето мнение за различните марки зимни гуми, плюсове и минуси. Препоръчайте и вие марка за зимни гуми от опит. Аз съм се насочил към тези два модела:

1. Continental WinterContact TS 830 195/65 R15 91T

2. Goodyear ULTRA GRIP 7+ 195/65 R15 91T маркировка M+S

Кое да избера?

-----------------------

Просто, ако някой кара с такива гуми нека да драсне за мнението си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Conti-то и нямам никакви забележки.

За мен тези две гуми са равностойни, избирай по цена, отстъпка, и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди да напиша темата се порових във форума, в нета, гледах и класацията на ADAC.

Просто исках да чуя мнения от хора, които ползват такива гуми.

Обиколих и няколко гумаджийници. Позната история, всеки хвали това, което

предава, а относно класациите на немците гумаджиите казват,че 'там играела и парата';-). Интерсна мисъл, която чух е ,че "всесезонни обувки няма". Един познат пък твърди, че на два пъти си взима гуми Континентал втора употреба и много недоволен - имали голямо биене.

Ето я и темата в която питам за нещо конкретно!!!

Според АДАК Гудиърките са по-добри благодарение на по-малкото си износване в сравнение с Контито.Иначе Контито е с по-добри показатели на Сняг и Лед.Ето:http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/195_65_R15T/tab.asp?ComponentID=229299&SourcePageID=229332

Интересното е че при по-горния размер Контито вече се износва НАЙ-МАЛКО от всички smile048 Ето:http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/205_55_R16H_2009/tab.asp?ComponentID=268440&SourcePageID=268552

Как става това не ми е ясно,при условие че става въпрос за един и същи модел гуми.Аз си взех Гудиърки просто защото са доста по-евтини от Контито.Дънлопа също са на ниво.Не мисля че реално може да се усети някаква разлика между тези марки.Късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех Debica Frigo 2, това е същата шарка като Goodyear Ultra Grip 5. Мисля, че Debica са собственост на Goodyear. Сега ще ги търкалям за втори сезон. Един приятел ми ги взе от някъде за 75 лв (размер 185/60/14). Миналата година на сняг се държаха много добре, но на мокра настилка трябва човек да е по-внимателен. Гумата е доста мека и по нашите пътища с тези дупки опасността от деформации си е доста голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.