Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Акумулатор за Шкода Фабия 1.2 12V.


marinags

Recommended Posts

Моля, дайте съвет! Карам Шкода Фабия 1.2 12V.от 5 години. Купих я чисто нова. Вече 2 пъти сменям акумулатор и не мога да разбера, какъв трябва да купя, за да нямам проблеми с паленето. Понякога не карам цяла седмица и после не мога да запаля /особено зимата/. Какъв трябва - с какъв пусков ток? И каква марка акумулатор е най-добра? В моментта имам 450/360. Самата кола няма никакви проблеми, но, щом престои повече, без да карам, не мога да запаля. Благодаря предварително! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, дайте съвет! Карам Шкода Фабия 1.2 12V.от 5 години. Купих я чисто нова. Вече 2 пъти сменям акумулатор и не мога да разбера, какъв трябва да купя, за да нямам проблеми с паленето. Понякога не карам цяла седмица и после не мога да запаля /особено зимата/. Какъв трябва - с какъв пусков ток? И каква марка акумулатор е най-добра? В моментта имам 450/360. Самата кола няма никакви проблеми, но, щом престои повече, без да карам, не мога да запаля. Благодаря предварително! smile126

 

Провери си тока на покой. Трябва да е 40-60ма. При тоя модел е така. След 3-4 ден има проблем после. Провери и зарядката/четките/ от там идва проблема с малък заряд при кратко каране и после бат. умира. Имах подобен проблем и го реших с батерия от ерката/чехска/. Сега си свиркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vankovarnata е прав. Провери тока на покой. При сестра ми (Fabia 1 combi) се оказа, че харчи 300ma! Сега е в ЕТ да гледат какво става. Уж от касетофона, но като са го махнали е паднал до 150ma и сега търсят причината smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зарежда ли алтернатора ? колко дава на прозен ход с пуснати консуматори ? да не би да имаш яка музика ? каква марка и колко Ah e акумулатора в момента ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зарежда ли алтернатора ? колко дава на прозен ход с пуснати консуматори ? да не би да имаш яка музика ? каква марка и колко Ah e акумулатора в момента ?

Всичко ми е наред, колата винаги се преглежда от ел.техник. Музика не слушам никога. Акумулатора е полски с капацитет 45Ah/360A. Предполагам, че пусков ток е малък. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че можеш да и вземеш по-голям,ако на размер влезе,мога да ти препоръчам като марки :

BERGA-52Ah стартов ток 470А към 132лв размер 207х175х190 Немски акумулатор номер1 за 2007г според ADAC

EXIDE Excell-50Ah стартов ток 450A към 126лв размер 207х175х190 Италиянски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че можеш да и вземеш по-голям,ако на размер влезе,мога да ти препоръчам като марки :

BERGA-52Ah стартов ток 470А към 132лв размер 207х175х190 Немски акумулатор номер1 за 2007г според ADAC

EXIDE Excell-50Ah стартов ток 450A към 126лв размер 207х175х190 Италиянски

Благодаря много за компетентен отговор. Ще потърся един от двата модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.