Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регулиране на вратите на О2?


coverdale

Recommended Posts

Колеги,интересува ме,как се регулират вратите на колата ми, О2 и мога ли сам да свърша тая работа?

Онзи ден я взех след боядисване на предна лява и задна лява врата от ЕТ и сега при скорост над 60км.ч. се чува свистене от въздуха от уплътнението на предната врата.

Пролетта пак имах същия проблем след ремонт в ЕТ и след това три пъти ходих до там,докато оправят вратите както трябва!И затова сега не ми се разкарва пак до Надежда! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята шофьорска врата съм я регулирал по следния начин - разхлабваш леко скобата за затваряне ( на б-колоната за предна в случая), затваряш вратата, отваряш я после и стягаш. По този начин като е леко разхлабена се напасва към вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се колеги! smile159

Проблема се оказа друг:Говедата от сервиза в който пращат от ЕТ,колите ни за боя,са ми счупили пластмасовата щипка,дето държи уплътнението на стъклото, до огледалото и сега не може да се прибере и влиза въздух от там!

Та сега се чудя,дали да ходя да се разправям в ЕТ(въпреки че подписах протокол,че нямам забележки по колата) или да си поръчам ново уплътнение,то е едно цяло за стъклото или да го залепя със силикон? :-k

Благодарности на Гената,който вчера на НИМ откри откъде идва свистенето! smile159

И призовавам всички,когато си взимат колите от ЕТ,по пет пъти да ги гледат,щото едно оправят, друго счупят! ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Пичове да питам и аз

5-та врата на Октавия 1 не се затваря добре и при скорост от 130 започва да трак и да дразни, същото и когато карам по неравни пътища.

 

Когато затворя вратата и започна да се опитвам да я отворя без да натискам дръжката се чува и усеща луфта.

 

Някой, нещо идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники ходи в ЕТ и им направи рекламацията,така бих постъпил,аз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Благодаря на отзовалите се колеги! smile159

Проблема се оказа друг:Говедата от сервиза в който пращат от ЕТ,колите ни за боя,са ми счупили пластмасовата щипка,дето държи уплътнението на стъклото, до огледалото и сега не може да се прибере и влиза въздух от там!

Та сега се чудя,дали да ходя да се разправям в ЕТ(въпреки че подписах протокол,че нямам забележки по колата) или да си поръчам ново уплътнение,то е едно цяло за стъклото или да го залепя със силикон? :-k

Благодарности на Гената,който вчера на НИМ откри откъде идва свистенето! smile159

И призовавам всички,когато си взимат колите от ЕТ,по пет пъти да ги гледат,щото едно оправят, друго счупят! ](*,)

 

Затова не обичам да им ходя в сервиза - защото често си оставят пръстите!

И като ми разбъзикат и седалката, и волана, че и огледалата - и после ми идва не знам какво да ги направя!

Отделно че и нещо такова като направят, като това със щипката - и вече няма да ги изтърпя! smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де имам един въпрос почти по темата:

 

След като имам автокаско не мога ли сам да си избера оторизиран сервиз на алианц, в който да ми е правят. Задължително ли трябва да я карам при ЕТ? За бояджийски услуги става въпрос де :) Защото съм с лизинг 5г. и усещам, че ще ми поскъсат нервите за това време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е в гаранция трябва да се кара в ЕТ , а това че колите се боядисват другаде е коментирано вече smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де имам един въпрос почти по темата:

 

След като имам автокаско не мога ли сам да си избера оторизиран сервиз на алианц, в който да ми е правят. Задължително ли трябва да я карам при ЕТ? За бояджийски услуги става въпрос де :) Защото съм с лизинг 5г. и усещам, че ще ми поскъсат нервите за това време :)

 

Задължително е докато колата е на лизинг, да :) Поне моята така беше. Нямаш право да променяш нищо по колата, а самото боядисване се води промяна, нямаш право да избираш застраховател (аз нямах право)... Колата не е твоя, просто се явяваш един вид само шофьор и като не си изплатиш всичко - колата си я вземат - дори не се води на твое име, ами имаш пълномощно... :) Затова, докато колата е на лизинг си само шофьор, е и ако строшиш нещо - сам си го оправяш, разбира се :) Ако се строши самичко - гаранцията, колкото имаш там - с 2 години бях аз. Иначе, взаимоотношенията относно обекта-кола се явяват само между Застраховател и Лизингодател - ти си длъжеш да предоставиш обекта на собствениците, за да си я оправят боя/ламарина/и т.н. И като си я изплатиш си правиш каквото си искаш.

 

Поздрави

 

ПП: Доколкото съм наясно имаш два варианта: докато си на лизинг си се прави само в ЕТ, като мине лизинга си правиш каквото искаш. Ако си изплатил по-бързо колата, вече не е лизингова - различните компании имат различна политика за вкарване на колата в официален сервиз - т.е. ако колата е над 3 години, например, не може, но при други може, само ако си доплатиш към каското някаква сума (в ДЗИ преди няколко месеца ми казаха +20% от каското и вече може) и още куп такива врътки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясна работата, мерси за отговора. Аз съм с 2 год. гаранция и 5 год. лизинг и явно външния вид ще се поддържа при ЕТ тия 5 годинки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 години по-късно...
На 30.10.2009 г. at 2:22, pepi написа:

Моята шофьорска врата съм я регулирал по следния начин - разхлабваш леко скобата за затваряне ( на б-колоната за предна в случая), затваряш вратата, отваряш я после и стягаш. По този начин като е леко разхлабена се напасва към вратата.

 

Здравейте,

искам да попитам с какво се разхлабва скобата? За бравата на вратата е Torx 40, но болтовете на скобата на б-колоната изглеждат по-различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.