Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Оборотомер или .... ?


Root_Youth

Recommended Posts

Здравейте ,колеги, бях чел че на 4та с 60км/ч (при 4 степенна кутия) оборотите са 2000, обаче на оборотомера ми показва 3000. Самият той не е оригинален а е слаган допълнително от баща ми едно време. Та въпросът ми е дали проблемът е в оборотомера и трябва да го регулирам от винтчето на него , или самата кола си държи по високи обороти и как да разбера това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4-та предавка със скорост 56км/ч и размер на гумите 165/80 13 оборотите на коляновия вал са 2000.Това е за 4-степенната кутия.Просто няма как колата ти да държи 3000 оборота в минута ако си на 4-тапредавка!Е,виж,ако си на 3-та предавка при скорост 60км/ч оборотите вече са 3200,което е реално.

Относно оборотомера - пробвай да го настроиш чрез тримера,като използваш друг оборотомер или честотомер.По принцип всички аналогови измервателни уреди,в това число и оборотомера ти,имат най-малка грешка в края на скалата си.Затова при ниски обороти показанието не е меродавно.Същото важи и за скоростомера,така че не му се доверявай напълно!

 

Успех с пробите и после пиши какво е станало \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Затова при ниски обороти показанието не е меродавно.Същото важи и за скоростомера,така че не му се доверявай напълно!

 

Успех с пробите и после пиши какво е станало \:D/

-Аз не знам кои държи точно тези 2 стрелки в долу ниско, тяхното нормално положение винаги е горе в дясно.

 

но да 2000 са на 60 а с 5 ца 70 са на 2000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,колеги, бях чел че на 4та с 60км/ч (при 4 степенна кутия) оборотите са 2000, обаче на оборотомера ми показва 3000. Самият той не е оригинален а е слаган допълнително от баща ми едно време. Та въпросът ми е дали проблемът е в оборотомера и трябва да го регулирам от винтчето на него , или самата кола си държи по високи обороти и как да разбера това ?

 

Eдинственият вариант, ако оборотомерът е добре калибриран, това да се случи е ако ти боксува съединителя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да не ти е зацепило хубаво йилото в километража, аз така смених цяла скоростна кутия :smt0344 с "60" км/ч едва спирах по светофарите, после се разбра че "60" са били около 90

 

Наи - евтината проверка е да кара някои до теб като предварително сте се у7говорили с колко ще се състезавате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.