Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за фирма, която ще оцени автомобила на ниска стойност


tihoslav

Recommended Posts

Здравейте колеги :) Следващия месец ми предстои прехвърляне на автомобила от лизнг в еуратек, но преди това трбва да ида във фирма за одит за да бъде оценен на каква стойност е автомобила и въз основа на това ще плащам данъка. Ако някой знае фирми, които оценяват автомбилте на ниска стойност дори и да са сравнително нови каквато е моята кола, ще се радвам да сподели имена и къде се намират. ОТ софия съм.

Предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,мисля че в който и застрахователен офис да отидеш ще ти издадат подобен документ за оценка на МПС.Аз съм ползвал услугите на SDI и ако не се лъжа таксата за този документ беше 10-15 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Варна специално нещата са стандартизирани с наредба на кмета и приложена към нея таблица с марките и модели автомобили по години коя кола колко струва. Това е направено за да се спрат злоупотреби като пишат скъпи автомобили на смешно ниски цени. На базата на тази таблица всеки застраховател срещу сумата от 15лв. издава удостоверение за застрахователна стойност на автомобила. Така по тази таблица с бърз поглед видях че всички шкоди до 1999г. са на минимална стойност 1000 лв. което беше в мой ущърб, защото на толкова ми оцениха шкода 105Л и Фаворит. За по-новите незнам колко ще е. Но явно за всяка община е индивидуално. Надявам се да намериш застраховател при който да минеш метър smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек по добре да си я оценят на реалната и стойност казвате... :)

О не в никакъв случай, по-добре ще е ако могат да занижат цената, защото на база тази застрахователна стойност се взима и нотариалната такса която е около 11% от вписаната цена, както и таксата на общината (т.нар.Данък сделка)която за Варна е 3,6% от същата тази застрахователна стойност. Така че колкото е по- ниска, толкова по- малко ще те одерат бирниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това ми е ясно колега, еми може и в SDI да ида да я оценят, ще видим. Мерси все пак! Дано я оценят на някаква по-ниска цена пък аз няма да им се моля сега.... Ще им я закарам немита от 3 седмици пък дано разберат подтекста какъв е :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай енд Джи Брокерс Гр.София, ул.Янтра 3Б

тел:944 33 20/946 33 71

 

Звъниш и търсиш Валя. Казваш че ти трябва удостоверение за застрахователна стойност за възможно най ниска оценка. Мисля че ще си доволен :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че трябва да имаш познат застраховател за тази цел . На мен например ми направиха оценка в една компанния за двугодишна Октавия Елеганс за 2000 лв. За по-малко ме досрамя :oops: . Дори оценката беше безплатна , но по принцип мисля , че взимат 10-15 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,

Ниската оценка е много важна, защото на тази база ще трябва да плащаш данъци и такси. Препоръчвам:

1. Потърси в Google застрахователни агенти.

2. Избери си двама трима и им се обади.

3. Като им се обадиш им кажи че искаш да ти оценят колата на 3500 лева.

4. Те ще те поитата марка модел и т. н......на което ти им обясни, че колата не може да се оцени на повече (примерно била е като фирмена кола с 6 шофьори и двама от тях са се учили, а останалите са били талибани... :) )

5. Който ти предложи най-ника цена, при него ходи

6. Като идеш при него го накарай да ти намали с още 500 - 1000 лева

7. За кола от твоя тип 3000 леава е допустимата цена.....

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай в който и да е застрахователен брокер,би трябвало да се навие всеки.

Аз ползвам така наречен личен застраховател и върши всичко необходимо за такива цели

и Ей да не Ви е срам за нататък пишете си колите по 500 лв. па макар и на 1,5 год, то те се "износват" бързичко :D ,(може да са на по 300 000 км-защо пък да не) след като няма правила а такива няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,

Ниската оценка е много важна, защото на тази база ще трябва да плащаш данъци и такси.

Не е точно тъй ! :) Данъците не се влияят от ниската оценка . С ниска оценка ще минеш само по-тънко при нотариуса и с 2% такса МПС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,

Ниската оценка е много важна, защото на тази база ще трябва да плащаш данъци и такси.

Не е точно тъй ! :) Данъците не се влияят от ниската оценка . С ниска оценка ще минеш само по-тънко при нотариуса и с 2% такса МПС.

 

Ами аз мисля, че точно застрахователната оценка е важна, защоно от цената и плащаш 2.5% еднократно на общината, но може и да бъркам, просто съм писал доста оценки, цената може да е наполовина от реалната или цената на която е застрахована колата, поне аз работя така, дано съм полезен и успех на колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи цитирам точка 5 от листа който ми даде Борил Драгнев от Еуратек днес.

т.5

Удостоверение за застрахователна оценка (на базата на оценката се изчислява данъкът който в случая за софия е 2,6 процента от стойнсотта посочена в удостоверението )а нотариалната такса се изчислява на стойността на сделката или на стойността на оценката, ако тя е по-висока си има една таблица в която са класифицирани от колко до коло пари при удостоверяван материален интерес каква нотариална такса се плаща. примерно до 100.00 лв е 30,00 лв нотариалната такса и така нататък... иначе данъка за придобиване на собственост е еднократен,да върху тези 2,6 процента . smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди по-малко от месец оправях документите на моята 120-ка заради покупко-продажба.Нотариуса имаше грижата да се сдобие със УДОСТОВЕРЕНИЕ ЗА ЗАСТРАХОВАТЕЛНА СУМА НА АВТОМОБИЛ.То е изготвено от ЛЕВ ИНС и в него се казва,че "Застрахователната сума на лек автомобил Шкода 120Л с годинана производство 1979,е в размер на 100лв.Настоящата оценка е определена на база актуален каталог Super Schwacke за леки автомобили,съобразена с търсенето и предлагането на българския пазар и техническото състояние на автомобила в момента."

Това към дата 12.10.2009 :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата седмица ще прехвърляме нашата О2 след 4год. лизинг от Еура Тек.

Застрахователната оценка е на стойност 1000лв. и я направих при познат застраховател ,без да ми вземе пари за нея!След това платих данък 2,5% върху оценката,по сметка на общината и това е!Сам си решаваш,колко да е цифрата,но ми казаха,че под 1000лв. за такава кола на 4год. си е малко нагло,щото имало и оценки 300лв.за кола на 1,5год! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Освен това ...нотариуска-та по-малко от 68 лв не взема. :mrgreen: По моята схема се получаваше към 38 + ДДС = демек 46 лв ...все пак ми взеха 68 кинта ...Не съм бил разбрал как се смята . smile091 smile091 smile091

Не съм за 20-30 кинта ...Да си ги харчат със здраве !!!

Поздрави и наздраве ! smile159

 

Аааа, и онази 10-та точка :mrgreen: ...още някви си 800 кинта за обслужването на безлихвения лизинг.

ОБСЛУЖВАНЕ на безлихвен ЛИЗИНГ !!! Като се разхвърли върху остатъчната стойност след първоначалната вноска в период на 2 г се получава ... 2% ! =D> Безлихвен !!! По-точно - нисколихвен

 

п.п . Иначе от сервиза на ЕТ в София съм доволен - професионален !!! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и на мен ми предстои прехвърляне другия месец.Колата е фабия 2006г.

Аз влязох при съвсем непознат застраховател, попитах за оценка и той ми я направи на стойност 1000 лв. срещу 10 лв.А иначе от оценката зависи размерътна 2.5% данък в общината и таксата за нотариуса.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и на мен ми предстои прехвърляне другия месец.Колата е фабия 2006г.

Аз влязох при съвсем непознат застраховател, попитах за оценка и той ми я направи на стойност 1000 лв. срещу 10 лв.А иначе от оценката зависи размерътна 2.5% данък в общината и таксата за нотариуса.

Поздрави

:smt017

Точно за това говоря. Ако един не иска, отиваш при друг...и т. н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А то ниската оценка дето ще ми я направи еди-кой си застраховател не се изисква после от алианз при които ми е каското нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно, въпроса е да не се заядат нещо що съм ходил при друга фирма за оценка а не при тях и що е на малко пари. Това ми е мисълта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно, въпроса е да не се заядат нещо що съм ходил при друга фирма за оценка а не при тях и що е на малко пари. Това ми е мисълта

 

Няма де се заядат, не се притеснявай. Тях това не ги касае по никакъв начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.