Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавиа 2 - джанти 19" с гуми 235/35/19" - за и против?!?


unclejack

Recommended Posts

Мисля да слагам 19" джанти с гуми 235/35/19" за летни гуменки, и искам да ва замоля, да ме посъветват хората с акъл, не като мен лаици по авто-темите ...

дали ... или ... плюсове и минуси... за и против ... какво ще се промени, защо, проблем ли е ... и т.н. :-k

за протокола - старите са ми 225/45/17" с диаметър 634мм, новите ще са с диаметър 647мм, като от опит знам, че няма да опират по калниците, защото зимните, с които карах миналата година и нямах проблеми бяха 225/50/17" с диаметър 657мм и нямах никакви проблеми - даже беше по-висока колата, което си беше супер за зимата и неизчистения сняг в софето...

и все пак, ще има ли промяна в управлението, разхода и др. ...

 

мерси предварително и... по-полека, ама с мерак smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • unclejack

    23

  • bega4kata

    14

  • evin

    7

  • zloQQ

    6

Най-много писали в темата

- Ще вози зверски твърдо

- Много скъпи гуми

- Опасност от срязване на бордовете по нашите лунни шосета

+ Ще стане много стабилна

+ Страхотна визия

 

Карах известно време О2 със 17-ки (моята е с 15-ки) и ми направи впечатления точно твърдата возия. С 19-ки ще е ад smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последно време като изляза с джипа, който е доста тромав или трябва да чакам "бегачките" или да ги изпреварвам по преките, или ако някой кара след мен и отиваме нанякъде - да го изчаквам постоянно. Това в София...

Иначе и двете магистрали вече са в отвратително състояние.

 

Визията - няма да е никак лоша, но разход и ефективност на спирачки ще се влошат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Ще вози зверски твърдо

- Много скъпи гуми - цена на хубава марка за спорна гума е около 550-600лв. :( ... ама все два - три сезона ще се карат ... по-полека и с повече пазене :-k

- Опасност от срязване на бордовете по нашите лунни шосета - трябва си наистина внимателно каране ... ма това го мога, аз си пазя любимата smile035

+ Ще стане много стабилна - ако правя и силов тунинг напролет (ако има кинти), ще ми е по полезно за ... мачкане \:D/

+ Страхотна визия - гъзарията си е важна - все пак марката си заслужава - не е като да се опитваш да правиш гъзарска кола от мерцедес или ауди коптор - Шкодатаа си е гъзария по принцип smile035

Карах известно време О2 със 17-ки (моята е с 15-ки) и ми направи впечатления точно твърдата возия. С 19-ки ще е ад smile049

мерси за отговора ... smile027

 

ами за возията си прав, ама аз и сега съм 17" - фабрично за Л&К - и си е твърдо пак :) ... малко по-твърдо нема да ми прави впечателние ... единственото е, че може би ще се сменят тампоните на предното окачване всеки сезон :)

 

В последно време като изляза с джипа, който е доста тромав или трябва да чакам "бегачките" или да ги изпреварвам по преките, или ако някой кара след мен и отиваме нанякъде - да го изчаквам постоянно. Това в София...

Иначе и двете магистрали вече са в отвратително състояние. - тук си прав... дупки и в соефето и по магистралите неравности дал Бог ногу ... има и хубави участаци де, ама ...

бат Бойко нали обеща да прави сега магистралите ... най-накрая

 

Визията - няма да е никак лоша, но разход и ефективност на спирачки ще се влошат. - за това обаче май не съм съгласен - с по широктие гуми спирачният път се намалява - има една таква тема за избора на гуми и спираният път ... колкото до разхода... ще се вдигне малко, но не мисля, че с повече от 0,5л/100км градско извънградско едва ли ще се качи, ако да то с мн малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще са грозно големи-като подарени

а относно возия,разход и динамика-САМО МИНУСИ

ако искаш да подобриш визията-си намери едни други красиви 17-ки/ще си ползваш гумите/НО ДА СА С ПО МАЛКО Ет-З5 И ДА СА 8J ШИРОКИ-ДА СТАНЕ ЖАБА.

Аааа,щях да забравя и най важното за ЗИЗИЯТА :!: :!: :!: :!: КАЗВА СЕ АЙБАХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще са грозно големи-като подарени - другата седмица ще има и снимки, как ми стоят -дали са добре според модната тенденция ...

а относно возия,разход и динамика-САМО МИНУСИ

ако искаш да подобриш визията-си намери едни други красиви 17-ки/ще си ползваш гумите/НО ДА СА С ПО МАЛКО Ет-З5 И ДА СА 8J ШИРОКИ-ДА СТАНЕ ЖАБА.

Аааа,щях да забравя и най важното за ЗИЗИЯТА :!: :!: :!: :!: КАЗВА СЕ АЙБАХ

че на мойте 17" кво им е бре - те са си супер :):P ...

гумите да ползва... едва ли, те летните са ми за смяна ...

и може ли да те помоля да кажеш какво означава това "С ПО МАЛКО Ет-З5 И ДА СА 8J ШИРОКИ-ДА СТАНЕ ЖАБА" - нали знаеш че съм лаик и не разбирам smile021

 

п.п. ммм. със "ЗИЗИЯТА" - ВИЗИЯ ли имаш предвид ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

п.п. ммм. със "ЗИЗИЯТА" - ВИЗИЯ ли имаш предвид ?

 

 

мисля , че е имал предвид ВОЗИЯТА :smt017 ...а и визията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и може ли да те помоля да кажеш какво означава това "С ПО МАЛКО Ет-З5 И ДА СА 8J ШИРОКИ-ДА СТАНЕ ЖАБА"

 

Лъчо, колкото е по-малко "ЕТ-то" толкова джантите са по изнесени навън. А 8J е ширината на самата джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВИЗИЯТА имах в предвид,ама бързах ииии :oops:

ето ти пример с красиви 17-ки

и грозно/лично мнение/големи 19-ки

file.php?id=8090

 

file.php?id=8085

 

file.php?id=8089

 

file.php?id=8100

 

и грозни 19-ки

 

file.php?id=8008

 

file.php?id=7872

 

file.php?id=6967

 

file.php?id=6977

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19-ките от снимките са много грозни моделите. Снимка номер 6 направо е негърска цигания smile012 Лично мнение - трябва да са черни или сиви без лъскави шукарийки. Красива 19-ка би била черна матова с тънки "спици" - ще стои брутално добре. Нещо като първите снимки на червената О1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък мисля че с 19" е супер, даже и на тези снимки, макар е и мен не ме кефят мн джантите - на аудито - поне да беше махнал емблемите, прави лоша реклама на хубавата шкода с това ауди, а другите с 5-те ребра ме кефат (на предпоследната снимка къртят направо smile001) , ама да беха по широки ребрата ... иначе тези спицовите не ме кефят лично мен много, незнам ... smile049

ако е негърска гъзария (тези на 6-та снимка са ОТВРАТ (по скоро на някой Жип ще тичат) -СУПЕР - аз съм негър ... ама по душа smile035 (ако се определя от музиката) ... BLACK NIGGA'S \:D/ ...

съгласен и че черен мат, или нормален сиво метализе е наи-добре ... ма те и ще са такива ... smile021 ...

ама няма да кажа за сега какви Ша са ... Ша чЕкате снимоФ мат'риал \:D/

 

....

 

п.п. ммм. със "ЗИЗИЯТА" - ВИЗИЯ ли имаш предвид ?

 

 

мисля , че е имал предвид ВОЗИЯТА :smt017 ...а и визията

 

е за возията ясно... ама ще го поема, то и сега не вози кой знае колко със 17" :) колко по лощо може да стане smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "unclejack" -

е за возията ясно... ама ще го поема, то и сега не вози кой знае колко със 17" :) колко по лощо може да стане smile049

По-лошо от лагерна количка не може да стане, споко smile001 Но трябва адско пазене! Иначе, в името на голямата джанта, си струват всички негативи! Ще се сменят по-често от нормалното, разни неща по окочването, но пак казвам, според мен си струва! Успех..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще си е по-красива с по-широки и изнесени 17-ки комбинация полиран алуминий и черно (нещо като на Бегачката новите, ама не казвам същите да не се повтаряте). 19-ки наистина седят като чужди - циганийка smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...циганийка smile048...

то всичко извън оригиналното е Сигания ... ама то на запад това му викат гъзария...

smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе тези спицовите не ме кефят лично мен много, незнам ... smile049

 

Имах предвид един модел с много тънки спици нагъсто. Нещо подобно:

 

2090.jpg

 

VMR_Wheels_VW_GTI_Black_V710_19_Matte-Black_348.jpg

 

С полиран борд се добавя лъскаво, без да стои прекалено:

 

audi-a5-black-and-wh-3_800x0w.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четааааа, 16-ките возят вече прекалено зле!!! Къде нагоре :roll: .

Возията на Авео за 19-20 хил. е много по-добра от на Октавията с 16-ки :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четааааа, 16-ките возят вече прекалено зле!!! Къде нагоре :roll: .

Возията на Авео за 19-20 хил. е много по-добра от на Октавията с 16-ки :oops: .

аааа,как бе...и 20-ки може

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова ще си стоя с 15-ки. Грозни, бабешки, сплескват се в завой, ама возят меко. Аз държа на комфорта пред визията... щото обикновено съм вътре в колата :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bilder-hochladen.net/files/av1c-12-jpg.html

http://www.bilder-hochladen.net/files/av1c-13-jpg.html

http://www.bilder-hochladen.net/files/av1c-15-jpg.html

http://www.bilder-hochladen.net/files/av1c-17-jpg.html

http://www.bilder-hochladen.net/files/av1c-16-jpg.html

http://www.bilder-hochladen.net/files/av1c-1b-jpg.html

http://www.bilder-hochladen.net/files/av1c-19-jpg.html

Ето един екземпляр с 8,5x20 ET48 с гуми 225/30/20. С 19 и 20 колата изглежда супер, ама най- добре да стои паркирана и да не я караш. Със 17 и в краен случай 18 за нашите пътища. И пак ще вози ужасно, ама!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Лъчо,вземи си сложи 15-ки да видиш какво е мека возия!

Пък и много добре си стоят на колата,а и ще спестиш някой лев от гуми!

Нали се оплакваше от кризата! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова ще си стоя с 15-ки. Грозни, бабешки, сплескват се в завой, ама возят меко. Аз държа на комфорта пред визията... щото обикновено съм вътре в колата

 

[-X 15ка е крайно висока и според мен не вози по-меко от 16ка например,защото е тясна и влиза и в най малката дупчица.

 

п.п.според мен 17ка е оптимален вариант за БГ на октавия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-лошо от лагерна количка не може да стане, споко smile001

smile091 smile091 smile091 :smt017

Сори за спама, ама колегата много добре го е казал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова ще си стоя с 15-ки. Грозни, бабешки, сплескват се в завой, ама возят меко. Аз държа на комфорта пред визията... щото обикновено съм вътре в колата

 

[-X 15ка е крайно висока и според мен не вози по-меко от 16ка например,защото е тясна и влиза и в най малката дупчица.

 

п.п.според мен 17ка е оптимален вариант за БГ на октавия

[-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.