Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вода в купето


blagodimitrov

Recommended Posts

Здравейте,

Месец Март тази година си купих Skoda Oktavia 1.9 TDI. Колата е прекрасна, да чукам на дърво проблем с нея нямам за сега, единственото което установих тия дни е че когато завали дъжд мокета под шофьорските крака и в краката на пасажера зад шофьора се мокри. Прочетох доста мнения по този въпрос, като много от потърпевшите казват че причината в това се дължи на запушени от листа отдушници в двигателният отсег под чистачките. Почистих ги но уви проблема не е от там. Ако някой се с сблъсквал с такъв проблем моля да ми помогне. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибедах имаш ли? Има дренажни тръбички, които ако се запушат водата потича в купето и може да се стича по колонките до краката ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "blagodimitrov" - На мой Приятел, колата му се пълнеше по същия начин, от лошо залепено челно стъкло! Ако ли не, разглобяване и изваждане на седалките, половината централна конзола и сваляне на целия мокет! Около 2 часа работа, ако знаеш какво правиш - ако ли не, свиркай за помощ! Аз може да нямам проблем с течове на каквито и да било течности в купето, но за сметка на това си свалям мокета, само за да го изпера хубаво. Внимавай на края със съхненето на въпросния мокет.. от горе може да изглежда сух, даже и на пипане, но от долу, като нищо може да има доста влага, която да доведе до мухлясване..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бързай,1 намери от къде влиза водата,пробвай с шише вода да поливаш и гледай от къде ше прокапе.успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Октавията е 1 , някой беше писал ( май пак ikonoma) , че водата влизала отпред - някъде около кутията в която е електрониката на мотора. Търси с търсачката , че не мога да се сетя за темата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Октавията е 1 , някой беше писал ( май пак ikonoma) , че водата влизала отпред - някъде около кутията в която е електрониката на мотора. Търси с търсачката , че не мога да се сетя за темата ...

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile027 При скъсана найлонова мембрана на врата при дъжд водата влиза във вратата, оттам по кората и влиза в купето. Провери дали имаш найлонова запечатка на вратите.Сваляш кората на врата и ако найлоновата мембрана е скъсана се подменя с нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "SHOMATA" - При мен, никъде по 4-те врати го няма фабричния найлон (тоест няма никакъв) и също така никъде не тече [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "SHOMATA" - Кои кори си свалил? Къде по-точно тече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е. това е - мембраната.

При мен задна дясна врата нямаше мембрана (след ремонт) и пред задните седалки стана като малко езерце в един проливен дъжд. В Еуратек след 2 часа, едно кафе, и нова мембрана - проблема се изпари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

установих каква е причината да влиза вода в купето. Наложи се да изкарам мокета и когато започнах да обливам предното панорамно стъкло се появи аварията. Оказа се че там където кабелите влизат от двигателният отсег в купето на колата има една пластмасова кутия с капак с гумени уплътнения. Явно с времето уплътненията са изгорели и когато въли дъжд те пропускат. Намазах капака на кутията с санитарен силикон и проблема се реши.

Благодаря ви за всички мнения и предложения.

Свалянето на мокета е фасулска работа. Има разбира се и някой тънкости. Ако на някой му се наложи да го сваля да свирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

установих каква е причината да влиза вода в купето. Наложи се да изкарам мокета и когато започнах да обливам предното панорамно стъкло се появи аварията. Оказа се че там където кабелите влизат от двигателният отсег в купето на колата има една пластмасова кутия с капак с гумени уплътнения. Явно с времето уплътненията са изгорели и когато въли дъжд те пропускат. Намазах капака на кутията с санитарен силикон и проблема се реши.

Благодаря ви за всички мнения и предложения.

Свалянето на мокета е фасулска работа. Има разбира се и някой тънкости. Ако на някой му се наложи да го сваля да свирка.

:smt017

Преди доста годинки си патихме и ние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "blagodimitrov" -

Свалянето на мокета е фасулска работа.

Е, чак пък.. На мен едно непрорязано място (то има логика, защо не е прорязано, но е могло да се реши детайла с цип или някакви щракващи копчета) под предния пепелник някъде се пада, ми изяде половината от времето (и ядовете). Все едно де.. Мъжко "Д", веднъж се оножда :lol: И вече знам ;) Няма значение - важното е, че си решил проблема! Браво! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги!Имам огромен проблем!!!! :? Изчетох доста по форума!Проблемът е следния - вода в купето ,от страната на пасажера до шофьора,точно под жабката се пада!Преди малко свалих жабката и разбрах,че се стича вода от одушника за въздух точно под жабката!От къде може да влиза тази вода и как да отстраня проблема?МПС-то е Фабия 2000 година, 1.4 мотор 16V с климатик!Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Murinus" - Както разбирам, нишата под чистачките, ТИ е пълна с боклуци! Сваляне, може би не на всичко и хубаво почистване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много вероятно е да влиза през филтъра за купето някак си. Свали кората която под чистачките, но тази която е откъм пасажера. Тя лесно се сваля (без да се свалят чистачките). Виж дали има филтър изобщо. Вземи едно шише с вода и почни да изливаш по малко и виж откъде се просмуква водата. Като откриеш снимай и пиши да видим какво ще измислим. Чакаме. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!В днешния слънчев ден се заех с проблема с водата в купето!Доста си поиграх,но накрая открих 2-та отвора през които се изтича водата от отделението под чистачките.На снимките съм показал къде са точно.Както казаха колегите от форума беше пълно с боклуци(листа и иглички от борчета).След старателно изчистване, всичко е наред.Тествах проводимостта с около 30 литра вода и всичко е ОК.За капак на всичко сложих и новите емблеми на шкода,които си бях поръчал от колегата "rgc" Радослав Цонев :) .Благодаря на всички които се отзоваха и ми дадоха съвети! smile159 smile027

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/44be143dda15ee278dc3c2f5401897e1/dsc008911/

 

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/3109d653c6b1b113226bfbfb2add8a7f/dsc008811/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.