Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпрос за отоплителен уред-домашен


dekata

Recommended Posts

В предвид настъпването на новият отоплителен сезон и доста високите сметки за ток от миналият,съм решил да разкарам от детската стая масленият радиатор-главорез Делонги 3500W :twisted: В хола съм с инвентор Фуджитсу 12ка.Доволен съм,но не ми се дават пак 1600лв. :oops: В спалнята съм с конвекторен радиатор ADAX GLAMOX 2000W.И от него съм доволен-хубав дизайн и топли прилично.Мислех да взема същият за детската само,че 1500W. за 250лв.Стаята е 3.30/3.50м. и е южна.Но днес загледах в каталога на Метро тази стенна керамична печка на Дипломат.http://diplomat.bg/product_details.pcgi?product_id=234&cp=1Някой има ли наблюдения върху това животно?Дали върши работа,че за тези 66лв малко ... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една от по-малките стаи имам конвектор на Airelec (марката е френска) и върши много прилична работа. В техномаркет ги има за 150-180лв в зависимост от мощността. Аз съм доволен, топли добре и е безшумен, само трябва да се дупчи стената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го гледах колега... и на мен ще са ми полезни отговорите на колегите... ако някой има наблюдения върху този тип печки...

 

Аз го предвиждам за едно малко дневно помещение... надявам се мострата в метро да е включена, за да чуя колко е шумен вентилатора... и тогава ще преценя... за мен това ще е определящо...

 

А на теб бих ти препоръчал щом ще е за детската стая да вземеш още един конвекторен - ADAX, Airelec или друго...

 

Все пак според мен трябва да му е тихо на детето... а щом е с вентилатор, пък бил той и най-тихия, пак ще се чува... аз поне не обичам излишните шумове... вкъщи във всяка стая има по един Airelec и си работят перфектно вече дълги години... и "топлото" излиза през отвори отпред и насочени леко надолу - нямам никакво зацапване по белите стени, което се получава при обикновените радиатори или при други конвектори...

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и "топлото" излиза през отвори отпред и насочени леко надолу

 

Моделът GLAMOX на АDAX са точно така ;) Иначе и мен ме притеснява да не са шумни :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз в стаята без климатик съм с Airelec и съм много доволен вече втора година! В Технополис ги има на малко по-ниска цена от Техномаркет. Казвам ти прясна информация от вчера, понеже взех такъв и за бабата!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 22.10 в Метро пускат ТESY-та конвектори , които са на същия принцип като Адакс и Airlek, Noirot ...

Примерно 1500 ватовия вариант излиза 117 лв .

Изберете българското !!! smile091 smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То българско колкото аз съм израелец ма все пак ... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То българско колкото аз съм израелец ма все пак ... :mrgreen:
Ааа не е тоно така. Принципно радиаторите, конвекторите и бойлерите на TESY са си почти 90% Български. Обикновено Италиански, Турски или Китайски са само термостати, термозащити, моторчета, ключове, врътки. Даже ако трябва да сме точни конкретно в тези уреди много рядко се случва такива части да са Китайски. Обикновено са Италиански или Турски. Но важните компоненти са си нашенски. Вариантът конвекторна печка на TESY е много добър. Но понеже гамата отоплителни уреди трябва да е пълна се внасят всякакви такива калорифери, печки и печици и те тва "керамичното", което представлява вътрешно тяло на климатик, ама вместо пита вътре има реотани. Пунтира термозавесите в големите супермаркети и в зависимост на коя степен е вентилаторът съответно вдига малко или много прах от пода. Не може да се сравни с КПД-то на конвекторната печка, поради наличието на вентилатор шуми за разлика от конвекторната печка и понеже е нависоко няма как да се сложи канче с вода та да не изсушава въздуха.

Мое мнение - конвектор http://www.tesy.com/household_bg.php?catid=42

Изберете българското !!!
:smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани ги тия турски ..кии!Тва не бих го сложил в стаята на детето си никой път!

 

П>С>За 1 път чувам някой да е недоволен от радиатор на Делонги! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално тези конвектори които са с пресован в топлообменника реотан с голяма повърхнина имат доста по-голямо КПД от маслените радиатори ( дори Делонги) . Самите конвектори са нискостандартни ( ниска изходна температура) , което допринася за неизгарянето на кислорода . Маслените радиатори излъчват висока температура като същевременно имат малка площ и консумират голяма мощност.

Аз съм с ДВЕ ръце за конвектор ( след като не искаме шумен климатик, макар и с COP=4) , но не от тези евтините които са с намотан реотан . Без да съм рекламно лице на TESY , конвекторите от горния линк са абсолютно принципни аналози на Адаксите и т.п. Само че са по-евтини smile049 . Дори ако се барнат на промоция в Метро ( от 22.10) - още 10% .

Моята спалня ( за да не е шумно) топля с конвектор 1,0 KW - 16 кв.м. В най-дебелия студ под 22,5' C не е падало. Не спирам никога .

Ай , че ракиено време ... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...което допринася за неизгарянето на кислорода...

:?: :?: :?: :?: :?: Димоне тва не гори с пламък та да гори кислород бре. Няма и открит реотан даже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не топли Делонгито,но много харчи.Като помислих реших,че не искам духащи системи да бучат на главата на децата.Затова най-вероятно ще пробвам тези Airelec.Благодаря на всички взели отношение по въпроса smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...което допринася за неизгарянето на кислорода...

:?: :?: :?: :?: :?: Димоне тва не гори с пламък та да гори кислород бре. Няма и открит реотан даже.[/quot...скоба ...цитат...

 

C2H5OH-е ( :D )...което допринася за НЕизгарянето .... или ТИ не си прочел вярно или Аз не съм се изразил правилно...

....няма значение ...

Ставаше дума за следното : има едни конвектори за 39 лв ( примерно) , на които реотана е открит , зачервяващ се и НЕОТДАВАЩ :D . Този вид имах предвид .

Познават се по следния начин : откъсва се косъм отнякъде....коса , подмишници или къдряк (интимен косъм)...за предпочитане черен ...пуска се върху добре отоплен уред и се мирише с широко отворен НОС : ако не замирише на нищо - уреда е добър ...., ако замирише на пържола , свински уши или пърлено - НЕ СТАВА ...

Не знам по к'ъв друг начин да опиша >>> :oops:

 

п.п. носа трябва да е чувствителен и ............. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Нека и аз да си кажа мнението относно тази тема.Аз работя в склада на TESY в Шумен (не че искам да правя някаква реклама или нещо такова но сме и дистрибутори на Delolgi). Прочетох всичко дотук и нещо не ми се връзват някои неща .Dakata този твой радиатор да не е голям колкото един акордеон? Много топли за свойте KW. Досега не съм чувал хора, които се отопляват на ток и да казват , че въздухът в стаята е нормален. Винаги той става сух.За отоплението на стаята ( мое мнение) си вземи конвектор , малко по - силен . При нас имаме два вида - за стена и настолни. Все пак изборът е твой .

PVV ( без да се заяждам) имаме и от двата конвектора на TESY - единият е сглобка в БГ с китайски чаркулаци , а другия - внос от ИЗРАЕЛ. smile091 .Какво стана с бирата? smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PVV ( без да се заяждам) имаме и от двата конвектора на TESY - единият е сглобка в БГ с китайски чаркулаци , а другия - внос от ИЗРАЕЛ. smile091 .Какво стана с бирата? smile027

 

Ми аз точно това исках да кажа -че са израелски! Явно не съм се изразил точно.

Бирата няма да избяга , ама не мога се докопам до Шумен последно време. :mrgreen:

Пък и виното още не е станало и няма търмък.... smile091

 

п п Много поздрави на Гошето Петров , ако е още там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а за баня каква печица да взема.

Поздрави.

Аз съм с AIRELEC-1500W от Техномаркет,влагоустойчив. От 2год. никакви проблеми. И не съм забелязал фрапираща разлика в консумацията на ток, с и без него. Но помисли и за предложението на градския- за Теси, предпалагам са на същия принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.