Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Акумулатор за Felicia 1,9D ?


krasy

Recommended Posts

Не би следвало да има проблем с размера на акумулатора,освен ако не е някакъв нестандартен,който не е за лек автомобил.Аз карам с 50 амп.,но за дизеловия мотор 62 амп.е добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гледай Monbat ама наистина..., дай 20лв отгоре и нещо друго - добри са Baner,Topla.. и естествено Excide, в краен случай - Искра.. И аз бях фен на Монбат, но преди 2 месеца ми кипна и се разтече като лейка и то нов, на година и половина(на дизела от подписа го карам все още). Вече не съм им фен. Иначе за дизела гледай да е над 70Аh и с повече стартов ток, 62 ми се струва малко на границата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питането ми е към колеги, които имат Фелиция 1,9D...

 

Колега,извинявай ,че ти отговорих,без да съм притежател на Фелиция 1,9D smile091 .

Отговора на въпроса ти се състои в това,не дали караш дизел или бензин,а малко да прочетеш.Аз исках да ти спестя труда,затова съм ти отговорил какъв акумулатор да си вземеш.По каталог за дизел дават 55ah,аз съм те презастраховал малко и затова ти препоръчвам 62ah.Не си мисли ,обаче ,че колкото е по-голям акумулатора-толкова по-добре.Нали все пак трябва и да се зареджда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега зимата като почнат да работят подгревните свещи по 3-4 минути да запалиш с 55Ач. smile048 нямаш никакъв шанс. Затова и всички дизели са с яки акумулатори. То си е казано - на дизела му трябват 2 неща зимата - компресия и як акумулатор. А и едно трето - най-проблемното - хубава нафта.

 

Ето тук има един калкулатор - на мене ми излезе 63Ач. ,610А пусков ток поне да е акумулатора за Фелиция 1.9Д

 

http://bergabg.com/?%D0%B0%D1%81%D0%B8% ... BD%D1%82,4

 

Поне под тези стойности не трябва да се пада, може малко по-голям, няма лошо. И то най-вече пусковия ток е важен, има с повишен стартерен ток - може от тях да се вземе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги за отговорите. Аз съм щастлив собственик на Фелиция 1,3 и от скоро имам Фелиция 1,9Д.

Понеже имах проблеми с акумолатора на дизеловата Фела трябваше да си взема нов. Имам книжка за Фелиция и там пише, че за дизеловия двигател акумолатора е 55Ah :-k

Поразпитах тук и там по магазините за акумолатори -всеки ми вика за дизел 1,9 трябва да е поне 70Ah ;)

У мен се породиха някой съмнения и затова реших да се допитам до колегите, които карат дизелови Фелиции с какви акумолатори карат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питането ми е към колеги, които имат Фелиция 1,9D...

 

Колега,извинявай ,че ти отговорих,без да съм притежател на Фелиция 1,9D smile091 .

Отговора на въпроса ти се състои в това,не дали караш дизел или бензин,а малко да прочетеш.Аз исках да ти спестя труда,затова съм ти отговорил какъв акумулатор да си вземеш.По каталог за дизел дават 55ah,аз съм те презастраховал малко и затова ти препоръчвам 62ah.Не си мисли ,обаче ,че колкото е по-голям акумулатора-толкова по-добре.Нали все пак трябва и да се зареджда.

.. тези каталози да не са някъде от африканските държави :-k и много ми е интересно кой сервиз ще завери 55А или 62А за дизел :!: :!: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина по каталог дават за нашите каляски 62ah.С такъв я взех и колата.Но когато отидох в един сервиз за нов,момчето което е собственик(и се познаваме много добре)ми каза,че не може да ми даде гаранция за такъв акумулатор.По неговите каталози излизаше от 70 нагоре.По неговите думи за дизела слагаш толкова голям, колкото може да се събере в местото :lol: В крайна сметка натъпкахме един 72ah и втора година карам без проблем. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега , акумулаторът ти трябва да е 74ач 780 стартов ток , на шкодата ми е такъв и е с логото на шкода. за марка бих ти препоръчал банер и в никакъв случай монбат. говоря от опит понеже продавам акумулатори. на пазара се появиха и едни варти за първоначално вграждане те също са добри (ще ги познаеш по това , че нямат дръжки и на някой от тях си личи щампа на фолксваген груп)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, с какъв акумулатор трябва да е Felicia 1,9D ?

Гледах на Монбат 62Ah -24см дължина, а 77Ah -28см.

В аутодата - та го давот 62 амперчаса, вземиси такъв с МАКСИМАЛЕН стартов ток и немашшшшш ядове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.