Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Pейка ремонт O1


Multiscan

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Имам проблем с моята красавица,рейката протече.Заведох колата на гумаджия и бях лошо изненадан като погледнах рейката.....почнала е да тече,не обилно но е почнала.... :(

Ходих при познати за информация какво да правя,нямам финанси за нова и не ми се иска да купувам втора употреба(незнам в какво състояние ще е).Разбрах,че правят ремонти(рециклират) и разбрах че в ТУ - София правят такива ремонти.

Катедра "Хидроаеродинамика и хидравлични машини" имам кординатати на двамата инж. занимаващи се с това,утре смятам да разговарям с тях.Търсих доста в нета,прочетох не малко теми във форумите та дори и други обяви.В много от тези теми се препоръчват тези хора от ТУ,мисля че там ще се прави.

Въпроса ми към вас е дали някой е минал през този път,къде е ходил и доволен ли е?Знаете ли за други сервизи занимаващи се с това? Говоря за София и Пловдив и двата града са ми удобни,за сега се клони повече към София колата е тук.Не е проблем да се кара,но искам да го реша този проблем преди зимата!

 

Поздрави колеги.

Надявам се да не ви тормозя много с въпросите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това дали става да се ремонтира,много зависи какво и и ма и от къде е протекла.Ако примерно е износен рагера на червяка /долния/лагерува в корпуса и съответно няма да стане...има и много други примери за безнадеждност.Но,не се отчаивай,най често рейката протича от една от двете страни към накрайниците.Сменя се съответната семеринга и водещата втулка.Обикновено обаце е протекла защото е попаднала вода по стержина и той е ръждясал в следствие на което се наранява семерингата.Тогава стержина се стругова на нов ремонтен размер в диапазона на работния цилиндър и се слага ремонтна семеринга и съотв.втулка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Multiscan" - Миналата година и моята рейка протече :? След доста обикаляне и разпитване, стигнах до сервиза, който ремонтира рейките на доста от Маршрутките, в София. Карал съм Маршрутка и знам, че няма никакви грижи с рециклираните рейки, във въпросния сервиз. Преди това имах и предложение за Майсторите в "Техническия Университет", но след като ходих да говоря с тях, и ги заварих пияни, в 11 часа сутринта, се отказах. Иначе, сервиза, за който говоря, се намира на ул. "Антон Кецкаров", в София. Като се влезе в улицата, от бул. Сливница, на 20-ина метра в ляво, но за съжаление не знам номера. Ето обаче карта:

post-870-138453125065_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега.

Днес ще ходя да уреждам демонтажа на рейката,човека който евентуално ще го прави работи с хората от ТУ.Искам да чуя и неговото мнение по въпроса,ще го попитам и за този сервиз,който ти ми казваш.

Ще ви държа в течение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Рейката беше сменена с друга поради ред други причини.

Благодаря на колегите отзовали се.Може да чукнете едно smile149 .

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейката беше сменена с друга поради ред други причини.

Благодаря на колегите отзовали се.Може да чукнете едно smile149 .

 

Поздрави.

само не каза колко ти е излезнала новата рейка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Multiscan" - Колегата "micyri" е прав! Думай, думай :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано е в полза и на други темата :smt017

След като свалихме рейката се оказа,че вече беше барана и добре осрана...и дойде момента да се решава какво да правя.Имам снимки,но не са при мен при първа възможност ще ги кача.Маслото с което беше като я свалихме,се оказа различно от това което е в ауто датата(беше много по гъсто).

Както не исках втора ръка така и се здобих с такава :lol: нова нямаше как да си позволя.Масло сложих каквото пише,че трябва да се слага(ауто дата).

Рейката ми струваше 200лв. цените варират от 200 до 320 поне аз като търсех беше така,на повечето места ми казваха 230-250.Ходих гледах няколко,имаше една която беше протекла и накрая тази изкочи на оферта.

Преди да сменя рейката имах едно много гадно тропане,което незнаех от къде е.Сега като я смених тропането си замина със старата рейка smile152 .

 

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.