Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми със скоростната кутия


Cnyagolov

Recommended Posts

ЗДРАВЕЙТЕ ! Притежавам Октавиа 2 1.9 ТДИ с механична скоростна кутия. Проблема ми е - имам виене в скоростната кутия. На 1 и 2 всичко е нормално, на 3 има виене около 45 до 50 км, на 4 има виене около 60 км и също и над 80, на 5 има виене само около 80 км и до 85. Малко история. Когато беше гаранционна 2004 2006 това виене на скоростната кутия го имаше но не бе така силно както е в момента. Ходих в сервиза на Шкода и ми казаха че да се чува слабо е нормално. Стечение времето този шум се увеличава и през 2009 (колата е вече на 85 000км) е доста силен и дразни и особено ако караш на 3 в населено място с 50. Реших да сменя маслото на скоростната кутия. Купих от сервиза на шкода в София 2 л масло 052 512 А2 тъй като ми го препоръчаха и казаха че кутията събира 2л масло. Когато отвих пробката за източване от нея изтече само 300 г масло, помислих че нямам достатъчно масло, но като налях кутията събра отново само 300 гр (започна да тече от горната пробка). Карах около 200 км, но сякаш започна да вие повече. Отидох в сервиз и ми източиха пак от долната пробка 300г при което техника остана много учудени каква е тази скоростна кутия и с помощта на вакуум машина през горната пробка източиха останалото масло. Наляха ми масло Мотул 300 1л т.е. кутията събира само 1л. Провериха в Аутодата и на този модел не намериха такава скоростна кутия-пише че събира 1,9л. Проблема си остана и не се оправи. Предполагам че тази скоростна кутия е експериментална на Фолксваген и реших да пиша до производителя в Чехия, но нямам адреса.Четох всички теми на форума, но подобен случай не открих. Ще Ви бъда много благодарен, ако ми дадете съвет какво да правя - възможен ли е ремонт? или скоростна кутия втора ръка. Държа да отбележа, че съм карал колата много внимателно, но явно скоростната кутия не добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм много странна история. По VIN какъв номер излиза кутията като резервна част на Skoda?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Предполагам че тази скоростна кутия е експериментална на Фолксваген и реших да пиша до производителя в Чехия, но нямам адреса....

 

Contact E-mail

If you have any questions or recommendations, please send us a message via e-mail info@skoda-info.cz. (Please write in Czech or English.)

 

http://new.skoda-auto.com/com/about/con ... tacts.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ремонт на кутията!

Възможен е разбира се, обаче трябва да се внимава къде,че сервизи и майстори-бол!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой лагер се ебава

имал е язва и стечение на километрите се влошава

разглобявайте и го сменете-той ще се види

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за маслото не се чуди, трябвало е да отвиеш отдолу и единия фиксатор на вилките и да го извадиш, торкс 45 и от там ще изтече останалото количество. А иначе си е за отваряне и ремонт, то е ясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Извинявайте, че използвам същата тема за друг проблем, но сметнах че е по-добре да се обсъди на едно място и подобен проблем, който аз имам със скоростна кутия на моята Октавия 2 1,9тди.

При смяна на предавките, при отпускането на съединителя и при постепенното подаване отново на газ се чува дразнещ шум подобен на виене на лагер, но само за определен момент като че ли само докато зацепи на новата предавка. Интересното е, че не мога да определя момент, в който това винаги се случва. Понякога се чува, понякога не. Смених маслото на кутията, защото и двищенето на скоростния лост при смяната на предавките не беше особено плавна. В сервиза ми казаха, че са налели само 1л, а аз бях подготвил 2. След смяната на маслото няма никаква промяна, нито лоста нито шума. По принцип съеденителя зацепва малко горе, което ме навежда на мисълта, че може да му е дошло времето, но не знам дали този шум има нещо общо със износен съединител или проблемът е някъде другаде. Моля за съвет! Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moят съединител също зацепва горе , но така си е от нов . В ЕТ казаха , че така се правели вече с цел по-бавно износване, в което не виждам АБСОЛЮТНО никаква логика. Може да чуваш звука на маховика ...той издава цяла плеада от звуци , но по-скоро не е виене , а пристъргване ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност наистина е шумна, както и мотора така и скоростната кутия и "цяла плеяда от звуци" и като се сетя конкретния шум прелича на пристъргване, но придружено със звук. Има ли повод за безпокойство?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

А на какво може да се дължи стържещ шум при отпускане на педала на газта? Има ли връзка със скоростната кутия или е по-вероятно проблема да е другаде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И при мен са всички констатации посочени по горе,за съжаление в сервиза нищо не чуват а след два месеца ми изтича гаранцията.Впрочем бях в Германия и посетих сервиз на Шкода.Дословно думите на техника-На този тип двигател скоростните кутии свирят.А сега де?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.