Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми с паленето на Бензин и с работата на бензин...


cbf657

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

става въпрос за същата кола на която и сменихме платното на ускорителната помпа, надявах се, че проблемите ще изчезнат след смяната но за жалост са все още налице. а какво по-точно:

 

1. Когато колата се кара на газ и я прехвърля на бензин оборотите са много нестабилни. на празен ход се променят от 500-800 като колата изгасва. трябва да и подавам газ за да не загасва. странното в случая е, че ако я изгася за 10-15 мин и я запаля държи стабилни обороти и работи без проблем.

 

-> това което си мисля е да не би когато е прехвърлям от газ на бензин да не затваря клапана на газ-та и да пуска и газ и бензин и за това да прави този номер. това го мисля и си го обяснявам, че може би когато я прехвърлям в движение клапана не затваря и когато я изключа и пак запаля клапана на газта вече сработва и затваря притока на газ и заради това след като я запаля работи нормално.. това си мисля но не съм сигурен дали изобщо е така и дали правилно го мисля.

 

2. колата пали трудно на бензин, не всеки път но го прави.

а как точно: колата е карана, загряла до около 70 градуса. гася я и искам след 10-20 мин да тръгна... да ама не. не може да запали двигателя върти развъртял е, стартера се е върнал но не може да запали.

има един много тънък момент, ако подам газ така,, че да не задавя колата ще запали, но обикновено се дави и я паля като превключа ключето за газ/бензин в средно положение да няма никакъв приток на гориво. тогава успявам да я запаля но пак трудно.

 

сутринта температура +4 градуса и запали доста трудно. двигателя беше развъртял стартера беше вече изключил но двигателя не беше запалил и му подавах газ докато постепенно развърти около 800 оборота, тогава подадох повече газ за да вдигне оборотите и запали...

 

колата я карам от 3-4 дена на бензин само за да изхарчи бензина понеже не съм я карал на бензин от 6-7 месеца и съответно бензина не е от скоро. сипах нов бензин за да се омеша със стария ако евентуално е "изветрял" което не го вярвам.

 

дайте някакви предложения какво може да е проблема и как да го хвана, понеже вече нямам никакви предложения какво може да прави такива номера

ако навън е топло и запаля на газ колата пали веднага, без проблеми и работи стабилно и добре.

на бензин работи нестабилно.

 

 

колата е със сменени свещи,кабели, електронно, ускорително платно, филтър бензин.

фелиция карбураторна 1.3

 

 

ако има нещо неясно ще дообяснявам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,най-вероятно колата ти се дави когато прехвърляш на бензин,и гумичката ти в изпарителя изпуска,и ако тръбата а газта между клапана и изпарителя ти е по-дълга се изисква време да изгори газта по тръбата.можеш да подаваш газ след прехвърлянето на бензин докато оборотите се стабилизират и на другия ден да палиш като натиснеш 1 път докрай педала на газта и пуснеш,след това завърташ без газ ;)

пиши какъв е резултата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз така си мислех, обаче проблема е, че оборотите си остават нестабилни доста дълго време (10-15км) докато се стабилизират... ще пробвам сега вечерта като тръгвам да запаля както ти каза с педала на газта до долу да видим дали ще запали по добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ще пробвам сега вечерта като тръгвам да запаля както ти каза с педала на газта до долу да видим дали ще запали по добре...
Но не да го държиш. Натискаш, пускаш и палиш без газ. Аз така паля и на газ и на бензин, включително и тази сутрин така запалих на газ (отвикнал съм от лятото да превключвам на бензин вечер кат паркирам).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един материал на руски,виж дали маркучетата на бензина са ти правилно свързани ,като свериш със четвъртия чертеж от материала.При мен така се беше получило -разменил бях маркуча към карбуратора с този за излишното гориво и към карбуратора се подава бензин с много мехурчета от въздух.След свързването им ,всичко се оправи.

 

http://automn.ru/skoda-felicia/skoda-19 ... -2031.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.