Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми за фабия 1


erozer

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Преди около 2 месеца купих Шкода Фабия Комби 2002 бензин 50 KW. Засега съм доволен и не съм имал кой знае какви проблеми. Понеже наближава зимата и се поразрових из форумите относно това, какви гуми да купя. Шкодака е с джанти 15-ки (стоманени) и гуми 195/50/15'. Лошото е, че предните са летни, з задните - зимни (така си бе от самото начало) и поради тази причина реших да купя 4 зимни. Имам няколко въпроса, на които не успях да намеря отговор :

 

1) Специално за зимата джантата е по-добре да е 14' или 15' ?

2) При положение, че моите са 15', какъв е по-удачния размер за зимни гуми 195/50/15' или 185/55/15' - поне тези намерих за препоръчителни и дали ще е проблем ако си остана с джанти 15'?

3) Зимни гуми Hankook достатъчно надеждни ли са или има и по-добри варианти - цената да е около 120 лв :)

 

Благодаря предварително на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 за зимата 14 ки са по удачен избор

2 185/55 R15 защото са по-тесни и по високи

3 vredestein snow trac 3 e най-добият избор според ADAC http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/W ... eID=268503

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със 185/60/14 гуудиар екселенс и миналата зима бях с тях и са много надеждни нямаш никакви грижи само гледай да са немски щото има ментета производство китай и са много зле.а дали са петнайски или четеринаски няма чак такова значение според мен но по дебелите книги пиши че зимата е хубаво не задължително на по малък цолаж по високи и тесни гуми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зимата е най-добре да са "Нови зимни" и ако може да са произведени в Европейска страна

за да няма по-късно ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.